Çalışan arkadaşlar eşinizle keseniz aynı mı ayrı mı??

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve axsxina tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

1 Ekim 2007
    Konu Sahibi : axsxina
  1. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çalışan arkadaşlarım eşinizle keseniz aynı mı yoksa ayrı mı? Maaşınızı eşiniz mi yönetir yoksa siz mi? Çalışıyorum ve bu konuda kafam biraz karışık. Yorumlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla...fisfisfis CADIARZU

2. 1 Ekim 2007
  3. gxuxlgxuxzeli80

gxuxlgxuxzeli80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz maaşı aldığımızda birleştiririz,sonra hesabımızı yapar nerelere para ayırcağımız ve ödeyeceğimizi kararlaştırırız ama kontrol bendedir parada bende durur çünkü eşim parayı buldumu harcar ben tutucuyumdur bu konuda.o da bana güveniyo ve kendi huyunuda bildiği için bana verir

4. 1 Ekim 2007
  5. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bizim borçlarımız var onları öderiz sonra kalan parayı paylaşırız senin paran benim param olmaz olmamalıda ben ihtiyacım kadarını alırım onuda harcamam bile yine bi yerlere gider o para... Elinin kiri işde

6. 1 Ekim 2007
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Maaşımı alır eşime veririm. Bankaya koyar o da. Sonra lazım oldukça o çeker bütün işleri görür, ben hiç karışmam faturaya, taksite bilmem neye. Bende sabahları evden çıkarken o günkü harçlığımı alırım.

8. 1 Ekim 2007
  9. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar şunun için sordum: şimdi yakın zamana kadar borçlarımız vardı. maaşımı aldığımda içinden harçlığımı alıp eşime veriyordum o da borçlara veriyordu. şimdi borçlarımız bitti çok şükür onun maaşı evi rahat rahat geçindirir, hatta artar bile, ama baktım şimdi lüzumsuz harcamalara giriyor. mesela evde bilgisayar varken laptop almaya kalkışıyor. bizim en büyük hatamız paraları ortaya koymuyoruz, o konuda çok saf davrandım, onun için ben artık maaşımı vermemeyi düşünüyorum, birikimse birikim , ben de yapabilirim, borç yok harç yok evi geçindirsin bir bakalım nasıl olcak? Ay yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama o bana parasının hesabını vermiyorsa ben neden vereyim, haksız mıyım ama??

10. 1 Ekim 2007
  11. hxixztutkunu!!!

hxixztutkunu!!! (((()))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sizin gibi olmak isterimm....

12. 1 Ekim 2007
  13. Kraliçe

Kraliçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz de maaşımızı alınca önce ödemelerimize bakarız onları ayarlarız genelde para onda kalır (o daha tutucu olduğu için) sonra ben kendime yeterince harçlık alırım ayrıyetten istediğim birşey varsa onu da alırım kendime faturalara filan karışmam para işte bi geliyo bi gidiyo elini kiri ne fark eder

14. 1 Ekim 2007
  15. Evin Kedisi

Evin Kedisi Guest

maaşı aldığımızda evegelip hesapları yaparız nereye ne kadar borç var diye sonrasında zaten bize kala kala 100 ytl bişey kalır:)) eşimin eline fazla para vermem normalde çünkü o harcamayı sever bende kenara koymayı o yüzden alışveriş dahil herşeyi beraber yaparız ona kalsa marketi alıp gelir eve.borçlar bitince kenara para atmayı düşünüyorum ne yapabilirsem sağlığımda ve çalışırken olur onun aldığı maaş ilerde bize yeter artar bile tabi ek masraflar çıkmazsa

16. 1 Ekim 2007
  17. Kraliçe

Kraliçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ya bizimde borçlarımız az kaldı bende şimdiden düşünüyorum acaba nasıl yapsam diye bende borçlar bitince vermeyi düşünmüyorum o da şimdiden başladı laptop alıcam onu yapıcam bunu yapıcam filan nasıl yapsak acaba yanlış anlaşılır mı

18. 1 Ekim 2007
  19. gxuxlgxuxzeli80

gxuxlgxuxzeli80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence haklısın canım.eğer hesabını bilmiyorsa eşin sen kendi paranı koy bir kenara biriksin.o da madem gereksiz harcama yapıyor öğrensin ev nasıl geçindiriliyor.belki böylelikle luzumsuz harcama yapmaz.tabi bu benim düşüncem ve eşin buna ne der.kabul ederse süper olur senin açından