Çalışan arkadaşlarım izni bitip işe geri başlayacak anneler buraya

Konusu 'Ocak Anneleri' forumundadır ve _sinemis_ tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

15 Şubat 2010
    Konu Sahibi : _sinemis_
  1. _sinemis_

_sinemis_ KaNaTSıZ MeLeĞiM :) Pro Üye

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar bir çoğumuz hamileliğimiz boyunca çalıştık 32. haftaya gelebilsek 37.haftaya gelebilsek diye yorumlar yaptık şimdi düşünüyorumda hepsi geldi geçti hepimiz bebişlerimiz kucağımıza aldık şimdi ise ne yazık ki işe geri başlama tarihlerimiz yaklaştı sorunlarımızı burda paylaşalım nasıl plan yapacağız emzirme durumlarımız ?günlük süt saatimiz nasıl değerlendirceğiz ?bebişlere kimler bakacak ? vs burda paylaşırsak fikir alışverişinde bulunmuş oluruz

ben son günüme kadr çalıştığım için biraz şanslıyım 14 aralıkta yasal iznim başladı kızım 18 aralıkta doğdu o yüzden 21 nisanda iş başı yapacağım

2. 15 Şubat 2010
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    eveeeett yavaş yavaş gelin bakalım yanıma kader arkadaşlarım.
    çalışan anne olarak tek kaldım yalnız bırakmayın beni kaydirigubbakcemile3

4. 16 Şubat 2010
  5. secilaksoy

secilaksoy güsel prensesini bekliyoo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 32. haftada doğum iznine çıktım 11 martta iznim bitiyo :KK43:
    bebişim daha çok küçük kimselere bırakmak istemiyorum :KK43:(((
    bu süreyi uzatabilmek için ne yapmak lasım kızlarrr rapor, vs bilen varsa akıl verin ne kadar kızımla vakit geçirirsem kar ...

6. 16 Şubat 2010
  7. _sinemis_

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    esmeralda benim var daha ama hergün sancısı tutuyor beni nasıl ayrılacağım bilmiyorum sen nasıl gittn bırakıp ben çok ağlarım eminim

seçilcim seninde az kalmış ücretsiz izne ayrıl .benim özel sektör olduğu için bu kadr idare ettiklerine şükrediyorum ben iznimi uzatmıycam anlayacağın ama sen ücretsiz izin talebinde bulunabilirsn eğer özel sektörde çalışmıyorsan

8. 16 Şubat 2010
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    valla çok zor oldu ama alıştım. mecbur yapacak birşey yok.
    ilk başta çok söylendim gitmek istemiyorum diye hastanelere düştük 3 gün sonra mecburen gidemedim işe.
    bana ders oldu artık söylenmiyorum o yüzden..

10. 16 Şubat 2010
  11. kirmiziseker

kirmiziseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim iznim de martın sonunda bitecek :KK43: aklıma geldikçe ben de kötü oluyorum.minicik kızımı nasıl ve kimlere bırakıcam bilemiyorum.eşimin ailesi burda ama bakacak kimse yok.benim ailemden zaten bi kişi desen yine burda değiller.bakıcı olayına hiç sıcak bakmıyorum.ne yapacağımı şaşırmış durumdayım :KK43: yeni memur olduğum için prosedürü de tam olarak bilemiyorum.ücretsiz izni 12 ay veriyorlar ve biz istediğimiz zaman mı dönüyoruz onu araştırıcam önce.biraz kullanmayı düşünüyorum.sonra bilemiyorum.burda 0-6 yaş arası kreş var ve çok disiplinli bir yermiş.heryerde kameralar falan varmış.oraya bıraksam sanki bakıcıya nazaran daha bi içim rahat işe giderim diye düşünüyorum.ama her iki durumda da işe kötü başlayacağım kesin :KK43:

12. 17 Şubat 2010
  13. secilaksoy

secilaksoy güsel prensesini bekliyoo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet cnm özel sektör 6 aylık ücretsiz iznimi kullanıcam , senelik tatil iznim içerde ne kadar iznim varsa hepsini kullanıcam ama daha da uzatma çabası içerisindeyim birzada dr. raporuyla bu yılı bitirebilirim sanırım :KK43:(
    kızım 1 yaşına gelincede babannesi bakar yada ben iş hayatıma veda ederim başka çaremiz yok:KK43:
    her anne gibi çocuğumu kendim yetiştirmek istiyorum ,başkalarının istediği gibi değil benim istediğim gibi bi çocuk olsun benim annemde çalışan anneydi hep ağlardım o işe giderken bnm kızımda öle olsun istemiyorum :KK43:
    çok mu duygusal yaptım ne :KK70:

14. 17 Şubat 2010
  15. _sinemis_

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    senin yine iyi canım memursun en azından tüm haklarından yararlanırsın ama ben özeldeyim bnde 1 ay ücretsiz alıyım en azından 6.ayda ek gıdaya başlanacak o zamn annem bakar sonra annem tatile gidecek temmuzda kayınvalidem gelir diye düşünyorum kime bırakırım içim içimi yiyor ama mecbur maddi yönden çalışmak zorundayım 1 yaşına kadr ananesi bakarsa bi nebze içim rahat olcak

16. 17 Şubat 2010
  17. _sinemis_

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    haklısn bende mecbur deyip gidicem onun geleceği için diyerek kendimi avutuyorum hep .allah korusun büyük konuşmamak gerek haklısın

18. 17 Şubat 2010
  19. _sinemis_

Beğenildi:
    126
    Ödül Puanları:
    153
    benim annem ev hanımıydı hiç bilmedim hergün yanımdaydı bende onla olup büyütmerk isterdim ama olmuyor işte hakkımızdan hayırlsıı baktık olmuyor çıkarım işten ölüm yok onun geleceği için çabalıyorum ama bakalım hakkımızdan hayırlsı