Çalışan Bayanlar fikirlerinizi almak istiyorum...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Tugba_Nur1 tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Tugba_Nur1
  1. Tugba_Nur1

Tugba_Nur1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bayanlar,

Ben çalışan bir bayanım ve nişanlıyım, yakında da düğünüm var...
    Genelde işten çıktıktan sonra eve gidiyorum yemek, bulaşık, biraz tv ve bazen çok yorulup çok erken uyuyorum, genelde de 11 civarı...
    Hadi şimdi kafama göre takılıyorum. Peki ya evlenince ne olacak :sm_confused:
    Sizin yaşamlarınız nasıl ve eşlerinize nasıl vakit ayırabiliyorsunuz, burası paylaşım yerimiz olsun mu a.s.

2. 9 Haziran 2009
  3. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende merak ediyorum gerçektennn

4. 9 Haziran 2009
  5. Gamze_20

Gamze_20 Askerimi bekliyorum ..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok mu bize yardım edecek birileri :çok üzgünüm:

6. 9 Haziran 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben yardım edeyim.Benim dediğimi yapmayın ,ama her koca da aynı etkiyi göstermeyebilir.:roflol:
    Ev işi,yemek,bulaşık... bunlara takılıp kendinizi harcamayın.Hayat bunlar üzerine kurulu değil bence.Bu hengamenin içinde boğulmayı kimse istemez herhalde.
    Çalışıyorsanız ya da eşiniz kabul ediyorsa bir yardımcı alın belli aralıklarla.Durumunuza göre artık.
    Kendinize ve eşinize ayıracak bol bol vaktiniz olacaktır bu durumda.Bir daha mı geleceğiz bu dünyaya? Neden kendimizi yıpratalım ki?Zaten iş hayatı yeterince yorucu bir de evde köle gibi çalışmak yersiz.Gezmek ,tozmak,eğlenmek varken...:smiley-cool:

8. 9 Haziran 2009
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    keşke evlendikten sonra çalışma imkanım olsa da ben de ev işlerini yetiştirmek için kara kara düşünebilsem...
    ne kadar şanslı oldugunuzu hatırlatmak isterim...

10. 9 Haziran 2009
  11. fantastika

fantastika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım evlendikten sonrada eşinle kafanıza göre takılıcaksınız çok güzel bişey evlilik
    ben yine saydığın işleri yapıyorum işten eve dönünce ama eşimde yardımcı oluyo bana tabi haftasonları rutin temizliğimi yapıyorum ama çok sıkıştırmıyorum kendimi canım nasıl isterse yani
    birdaha bu yaşa gelmicem diyorum önce vaktimi daha eğlenceli şeylerle geçirme şansım varsa kaçırmıyorum o şansı aman evde işim var diyip bozmuyorum planı :) tabi bu plan bütün gün evde oturup film izlemekte olabilir mutlaka dışarıyı kastedmiyorum
    henüz çocuğumuz yok ama olunca nasıl olur bilemem bende onu merak ediyorum :))

12. 9 Haziran 2009
  13. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    Çalışan değilim ama 1 gün önceden yemeğini hazırlayabilirsin mesela dolma sarma yapacaksan 1 gün önceden içini hazırla dolmaları oy içini doldur tencereye diz ertesi gün pişirebilirsin yada karnıyarık yapacaksan kızart bi günden önce ertesi günü ortasını doldur pişir fırında yanına salata tozuda ikigüne bir alsan yeter haftaiçi evi şöyle süpürürsün haftasonu dip köşe yaparsın camlarıda haftada 1 gün silersin akşam yatmadan öncede lavabo ve klozetleri cifler yatarsın pazar günüde kocana vakit ayırısın o gün gezin keyfinize bakın hergün 1 odayı yapsan yeterkaydirigubbakcemile5

14. 9 Haziran 2009
  15. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    valla şekerim işten yorgun argın çıkıyorsun kafamçokkarıştı
    bi eve girion bi dünyaa çamaşır bulaşık evb toprlaması falan filan
    yıkanan ları as varsa öbür yıkamadamn kalanları topla ütülee
    evi toparlamaya çalış...
    sonra eşin gelme saati yakşalmışi hatta gelmiştir. a.s.
    ne yiycez die en sevmediğiniz cümle kurulur.
    mutfakta kalırsınız saatlerce.:nazar:
    sonra kociş rahat bırakmaz :asigim:
    gir duş al ve 24-01 gibi yat sabah kalk ölü gibi
    kıçın koltuk tanımaz yani :kahve:

16. 9 Haziran 2009
  17. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    gurbaa nie öle dedin gııı benneyaptımki

18. 9 Haziran 2009
  19. withoutnick

withoutnick Guru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    286
    Bende anlatayım canım;
    Saat 18,30 da eşimle birlikte eve giriyoruz. O bebeğe bakarken ben yemek hazırlıyorum. Yemek yedikten sonra bulaşık evi toparlama filan derken saat oluyor 20.00 bu sefer bebeğimizi ben alıyorum onunla ilgilen oyna filan saat 22.00 / 22.30 civarı bebeğimi uyutuyorum ve bu sefer kocayla ilgilenme başlıyo yatağa girme saatim 23.00/24.00ü buluyor tekrar saat 7,30da kalk ve aynı şeyleri tekrarla. Cumarteside işe gittiğimden pazar gününüde dip köşe temizlikle geçiriyorum derkeneeeeeeee ömür bitecek galiba. Belki çok karamsar anlattım ama bizde böyle canım Bende gurbaa prenses gibi çalışmayıp bebeğimle ve evimle daha geniş sürede ilgilenip kendime vakit ayırmak isterdim. Gurbaa prenses aslında sen ne kadar şanslı olduğunu bil canım... öpüyorum ...