çalışan bayanlar maaşlarını kocalarına mı veriyorlar?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Alicemed tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

11 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Alicemed
  1. Alicemed

Alicemed Guest

yeni evli olddum için maaşımı direk kocama verip ondan harçlık almam biraz garibime gitti öğrenciyken bile harçlık almadıım için hep bakadan kendim hallederdim ama böyle yapıoruz daha hesaplı oluyomuş. diğer çiftler nasıl yapıor merak ettim. tabbii ortak hesap olması daha mantıklı geldi bana sizle ne düşünüyorsunuz tecrübeleriniz neler

2. 11 Şubat 2009
  3. Juliet

Juliet Guest

ben çalışmıyorum ama çalışsam bankaya yatırırdım herhal tabi kocam kapıya koymacagından emin olamazdımm :d

4. 11 Şubat 2009
  5. deniz_7

deniz_7 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çocuğun ihtiyaçlarını ve alışverişiniben yaptığım için yarısını kendime ayırırım. Hepsini verip çocuk gibi harçlık istemeyi çalışan bir kadın için doğru bulmuyorum.

6. 11 Şubat 2009
  7. *angel*

*angel* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben çalışıyorum maaşımı da içinden harçlığımı alıyorum kredi kartı ödememi ayırıyorum eşim gidip yatırıyo :) kalan parayı da evde gizli bir yerimiz var orada biriktiriyoruz.Eşimin maaşıylada faturalar ödeniyor yine harçlık yapılıyor falan filan

8. 11 Şubat 2009
  9. Alicemed

Alicemed Guest

bizde tüm ödemeleri eşim yapıo ( benim kredi kartları da dahil ben yatıracaksam ne kadar sa onu istiyorum )ben bir iki hafta yetecek kadar aldıkran sonra kalanını eşime veriyorum oda bankaya yatırıyor ama aklımı kurcalayan yatan hesabı benim görmemem ve orada ne kadar biriktiğini bilememiş olmam arada şu kadar paramız olmuş falan dio ama... bilemiyorum güvensizlikte diil ama onun bunu düşünmesini bekliyorum sanırım herşeyi onun yönetmesi beni ortak etmemesi de rahatsız ediyo olabilir

10. 11 Şubat 2009
  11. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Bu hatamın sonucunu bugün yaşadım.Düğünden gelen paramızı ben işyerimden çıkmaya üşendiğim için eşime hesap açtırıp yatırmasını söyledim.Ve maaş hesabında işleyen hesabı vardı.Yeni bir hesap açtırmaktansa ben de maaşımı çekip onun hesabına yatırıyordum.Harcamalarımızı onun hesabından yapıyorduk ve ben harçlık alıyordum.Bugün şiddetle karşı çıktığım, ailesinin üzerimize yıktığı 10.000tllik borca senet yapmış.bugün 1500lük ilke senedi benim ortak sandığım hesabımızdan ödemiş.Temmuzda da 35.000lik yeni bir borca girecekmişiz.Bana ödedikten sonra sadece haber verdi.Ben bukadar ödedim diye.Yani neymiş, ben 7 aydır karın tokluğuna yaşamışım o evde, bir de hizmetini görmüşüm.Bu da bana ders olsun.Ananem hep kocadan dost kenarında herzaman gizli bi paran olsun der.Doğruymuş.

12. 11 Şubat 2009
  13. ela nil

ela nil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evimizde bi yerimiz var maaşları eşim çekip bana verir bende oraya koyarım isteyen gidip ordan alır hatta eşim benden istersen

14. 11 Şubat 2009
  15. Alicemed

Alicemed Guest

benimki öle bi ödeme yapsa ruhum dıymaz. östelik iyi kazanıo net ne kadar kazandıınıda bilmiyorum hep yuvarlak söylüo maaşını soran olursa daha yüksek söylüyo. ananen çok dogru söylemiş ama şimdilik benim Kredi ve katkı borçlarımı ödediği için kendim ödesemde biş kalmıcaktı bana ama bu benim kulağıma küpe olsun. Bişiler düşüncemf isfisfis

16. 11 Şubat 2009
  17. aysecikcik

aysecikcik sağlıklıyım...yeter bana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

aynen bizim metodumuz,biz de gizli bir yer bırakırız ve ihtiyaç doğrultusunda isteyen oradan alır,haberli veya habersiz hiç farketmiyor,fakat ben paranın ne kadar harcandığını sürekli kontrol ederim ve eşime arada sırada "buradaki paranın çoğunu harcıyorsun sanırım" diye bir gönderme yaparım amacı gereksiz para harcamamasını sağlamak,böylece kısıtlı harcıyor,benden bile kısıtlı :jeyyar:

18. 11 Şubat 2009
  19. *angel*

*angel* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    schatzi ananen doğru söylemiş bencede kıyıda köşede kötü günler için mutlaka üç beş kuruş paramız olmalı hayatta karşımıza neler çıkar bilemeyiz bence biraz akıllı davranmalıyız bende mesela eşimin maaşını pek görmüyorum otomatik ödemede faturalar falan yatırılıyor diyor ama faturalarıda hesaplamayı unutmuyorum ailesine de bir miktar veriyor akşam yemeklerimizi orda yediğimiz için bişey demiyorum ama kendi maaşımdan kuruş vermem onlara senin benim param olmaz evlilikte ama tedbirli olmalıyım hepinizede bunu öneriyorum mutlaka kendiniz için birşeyler ayırın kenara