Çalışan hanımlar...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Arwen tarafından 1 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Arwen
  1. Arwen

Arwen Guest

Selam hihoyyyt
    öncelikle herkese iyi bayramlar :)

en yakın arkadaşımın bir akrabası kız:

bu kız görücü usuluyla evlendi ve bir çocuğu oldu (Allah bağışlasın)
    kendisi rehberlik öğretmeni, eşinin işini bilmiyorum fakat lise mezunu olduğunu biliyorum

eşi elinden maaş kartını almış ve karısına çocuğa harçlık verir gibi 10, 20 ytl para veriyormuş, boşanma noktasına kadar gelip barıştılar diye duydum CADIARZU

bu benim aklıma çok takıldı, bir erkek arkadaşımda eşinin maaş kartını almanın normal olduğunu bana savununca çıldırdım, üstelikte eşi birşey satın alırken kendinden izin istemeliymişşşş! daha neler, bu kadın niye çalışıyor o zaman evde otursun, madem kazandığı paranın hesabını verecek birilerine! :mymeka:

beni pek bi feminist gördü ayrıca bu kişi! :kızgın: -tatlicadiarzu-

peki çalışan hanımlar sorum size, para konusunda eşleriniz nasıl? yani birlikte mi harcama yapıyorsunuz yoksa sadece onun elindemi eve giren paranın denetimi? size ait bir kredi kartı varmı mesela eşiniz buna nasıl bakıyor? fisfisfis

a.s.

yanlış anlaşılmasın kimsenin hayatına karışmak yada eleştirmek değil amacım, sadece yadırgadığım bu konu hakkında neler düşünüyor ve yaşıyorsunuz onu merak ediyorum...

2. 1 Ekim 2008
  3. Arwen

Arwen Guest

Eklemeden geçemeyeceğim, yine geçenlerde bir arkadaşım anlatıyor:
    genç bir çift, kız bir yere gitmek istemiş kocası izin vermemiş, kız da demiş ki hayır gideceğim! kocası da diyor ki yol parasını vermem sıkıysa git bakalım....

dumura uğradım duyunca, üstelik bunu kızın ailesinin yanında demiş adam off yaa

evlenmekten korkar oldum :KK43:

Allah bekarlara hayırlı kısmetler, evlilerin evine de huzur ve hoşgörü versin...

4. 1 Ekim 2008
  5. Barbi03

Barbi03 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilerde çalışan bi bayan olarak cevap veriyim
    o ne demek ya bende vermem maaş kartımı o alır gelir maaşını ben alır gelirim orataya konur ev kirası elektrik su telefon aylık harcanacaklar çıkar içinden herkes cebine harçlık alır kalan parada tassaruf olaraka bankaya yatar yada bi köeye konur ben bunu savunup ilerde uygulamasını yapmak istiyorum ayrıca alacağım kıyafeti felan alabilirmiyim die neden soruyum ki ihtiyaçtır tabi alınacak

6. 1 Ekim 2008
  7. Arwen

Arwen Guest

bende aynen bu cevabı vermiştim benimle tartışan arkadaşıma, o da bana demişti ki o zaman evde paylaşılsın harcama, kirayı da bölelim herkes üstüne düşeni versin... o zaman evliliğin ne anlamı kalır diyorum o da diyorki bende sana bunu anlatmaya çalışıyorum diyor ne alakası varsa onla onun...

sadece erkek çalışsa anlarım ama kadın çalışacak vay efendim bi de harçlığını gidip çocuk gibi alacak :KK43:(

8. 1 Ekim 2008
  9. Barbi03

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yok canım saçma görüşler bunlar ekonomik özgürlük elde etmek için çırpınıyoruz okunuyoruz senelerce sonucu bu olamaz yani bilinçli bi insan bu duruma göz yummaz

10. 1 Ekim 2008
  11. Arwen

Arwen Guest

bir de bana diyorki,

benden alsa ne olur yani karım parayı, biraz fedakarlık yapmalıymış kadın...

niye HEP fedakarlık yapan biziz peki?

12. 1 Ekim 2008
  13. EU3

EU3 Guest

Bende çalışıyorum ve herşeyden önce bir bayanım..erkeği başına bişey geldiğinde erkek başının çaresine bakabilir...ama kadının ne olursa olsun cüzdanında para olması gerekir..çünkü kadındır...zor durumda kaldığında parası dayanağı olur..
    evet çalışıyorum ve asla bankamatik kartımı eşim alamaz asla benim maaşıma el koyamaz eğer ödenmesi gereken bişey varsa zaten ben kendisinden önce düşünüp hallederim...hatta hatta eğer maaşımda bişey kalsın yada kalamasın koca olarak bana kendi maaşındanda cüzdanıma para sıkıştırmak zorunda çünkü ben ihtiyaç olan bişey alabilirim ve o an parasız kalabilirim diye düşünmesi gereken kocadır...ben varya öyleee kocanın şeyini keser köpeklere atarım boşuna taşımana gerek yok ağırlık yapmasın diye

14. 1 Ekim 2008
  15. Barbi03

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy çok güldüm ellerine sağlıkkk kaydirigubbakcemile5

16. 1 Ekim 2008
  17. EU3

EU3 Guest

saol canımmmmmm :)...............

18. 2 Ekim 2008
  19. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    maaşımı kendim çekmeyi çok seviyorum,parayı alınca bir anda yorgunluk stres gidiveriyornaniknanikhihoyyyt:nazar:.eşimde bunu biliyor ve normal karşılıyor.biz önce eşimin maaşını harcarız,kira,fatura vs. vs.daha sonra benimkinden takviye yaparız.ancak,ilk başlarda eşim de arkadaşlarını örnek alarak kartımı kendisinin taşımak istediğini söyledi.ben bunu kabul etmedim:1closedeyes:.kendimi onun için çalışan bir işçi gibi hissdedeceğimi söyledim.ne yazık ki,senin anlattığın gibi benim de çevremde böyle eğitimli kişiler var.eşlerinin yaptıklarını kabulleniyorlar.yeri geliyor,eşlerine karşı annelerimiz kadar seslerini çıkaramıyorlar:1no2:.maalesef,taviz tavizi doğuruyor.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.