Çalışanlar ev işlerine nasıl yetişiyor?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Sinpac tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Sinpac
  1. Sinpac

Sinpac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba,

Bir yıl önce evlendim. İlk başlarda yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik yetişirim gibi geliyordu; ama son dört ayda iş yerindeki mesailerim ve işlerim öyle yoğunlaştı ki; akşam 8-9 dan önce çıkamıyorum. Haftasonu da birgün çalışıyorum... Ve sonuçta eve yetişemiyorum...:1no2:

Eşim anlayışlı birşey demiyor ama ben rahatsızlık duymaya başladım. Salonumda köşelerde öbek öbek tozlar oluşmaya başladı. :çok üzgünüm:Kirlileri makine atıyorum, sonrada kurutmalığa asıyorum ama orada kalıyor... benneyaptımkiMutfak ayrı dert...fisfisfis

Çalışan bayanlar bu ev işine nasıl yetişiyor, bana da bir anlatsanız...:sm_confused: Allahtan daha çocuk yok, bir de olsa...:1no2:

2. 29 Nisan 2009
  3. deryainci

deryainci bebek geldi :)))) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende bundan çok korkuyorum....
    işten eve gelince pelte gibi oluyorum evlenince ne yapcammm
    korkuttun beni iyicee:1no2: :1no2:

ben hep şimdiden plan yapıyorum
    her akşam bir odayı süpürüp tozunu alsam olur yürür diorum büyük temizlikleride evde olduğum bir haftasonu yaparım diorum ama başa gelince de düşündüğümü yaparım inşallah...

4. 29 Nisan 2009
  5. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Temizlikçi tuttum ben iki haftada bir geliyor.

6. 29 Nisan 2009
  7. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Valla canım bizlerde evli ve çalışan bayan olarak çok yoruluyoruz ama ben pratik çözümler üretiyorum mecburen mecburiyetten.

Örneğin tatil günümde temizlik yapmamak ve eşime vakit ayırmak için hafta için genelde cuma akşamı temizliğimi yapıyorum.Hafta içide hergün evimi toparlıyorum havalandırıyorum.

Örneğin banyo kirlenmişmi,duşa girdiğim bir akşam oraları temizleyiveriyorum.

Yemekleri en pratik olanlarından yapıyorum.Vaktim varsa bir günde 4-5 çeşit yapıyorum.

Evde mutlaka en azından bir kek yada kurabiye bulunduruyorum.Yemek yapamadığım birgün kahvaltı faslıyla geçiştirivermek için.

Şayet mobilyaların için elverişliyşe Pronto gibi uzun süre toz tutmayan birşeyle sil.Ben kullanmıyorum çünkü tüm evimdeki mobilyalar lake,bırak deterjanı,normal bir bezle bile silemiyorum:KK43:

Sen de benzerlerini uygulayabilirsin,yemek konusundada örneğin bol köfte yoğur o gün bir kısmını pişir,kalanını dondurucuya at.
    Mantı al dondurucuya koy.
    Pizza,sigara böreği ...vs bulundur.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar,kolay gelsin

8. 29 Nisan 2009
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    genel temızlık ıcın temızlıkcı tutmalısın..

bu kadar yogun calısırken ..
    buzdolabında mutlaka bırseyler olsun.....

10. 29 Nisan 2009
  11. deryainci

deryainci bebek geldi :)))) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bunlar banada küpe oldu
    tşk.a.s.

12. 29 Nisan 2009
  13. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bende aynı dertten muzdaripim canım maalesef:KK43:

eşim temizlikçi tut diyo bende ona verilen paraya acıyorum....

eşim cumartesi çalışıyo ben çalışmıyorum...

sen yokken yaparım diyorum.....

14. 29 Nisan 2009
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben bekarken çalışıyordum evlendim çalışıyordum, şimdi 4 aydır işsizim evdeyim... ınan daha alışamadım...
    Çalışırken evim daha temizdi...
    Şimdi evdeyim ya.. Sabah şimle kalkıyorum, süpüreyim diyorum sonra amaaan nasılsa evdeyim öğleden sonra yaparım deyip bırakyorum, öğlen oluyor, aman yarın yaparım şimdi yemek hazırlıyım diyorum. Kalıyor da kalıyor...
    Ben çalışırkenki programmı anlatayım sana.
    Pazar günü süpürüp silme toz alma işlerini halledip gezmeye çıkıyorduk.. Eşim süpürüyordu ben siliyor vetoz aıyordum...
    Pazartesiyemek ve çamaşır günü. pazartesi bir makina yıkıyorum,, çamaşırlar yıkanırken ben 2-3 günlük yemek hazırlıyorum mesela 1 zeytinağlı 1 etli yemek 1 çorba bu arada eşim çorbayı karıştırırken ben yemekleri hazırlarım,çamaşırları kurutmalığa asıyorum,
    Salı, ütü günü. Ptesi yıkanan çamaşırları ütülerim, başka çamaşır varsa salı gene çamaşır makinasını çalıştırırım...
    Çarşamba salı gününün çamaşırlarını ütülerim...
    Perşembe Yemek bitmiş olur, o gün buzluktan köfte çıkartırız genelde ben bir kilo kıymadan köfte yapıp 6şar altışar paketleyip buzluğa atıyorum.. Ve ertesi güne yeni yemek yaparım.
    Cuma balık günümüz mutlaka balık pişer evde...
    Ctesi keyif günü, yada pazar programımız varsa şöyle bir süpürürüm toz alırım yeter...

Bu arada banyo ve mutfaktan elimi hiç çekemem mutlaka lavabolar ve klozet hergün şöyle bir şartlanır...

16. 29 Nisan 2009
  17. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    of be okurken bile yoruldum. Tebrik ediyorum bayanları valla...

18. 29 Nisan 2009
  19. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende çalışıyorum inan bende aynı senin gibi çamaşırlar kuruduğu yerde kalıyor,

Birde benim kızım var meleğimö onunla ilgilenecem diye mutfağı bile zor topluyorummm inş. kısa süre evimiz düzene girer canım.
    şakkıdıa.s.