Çalışıyorum,Çalışıyorum Ama Sonuçlar Pek İç Açıcı Değil.. :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PastelBoya tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Derdime bir çaree..
    Vize Final derken bir dönemin sonuna geldik..Birde bana sorun nasıl geldim..
    Gerçekten çalışıyorum ama nedense iyi not alamıyorum en fazla 60 alıyorum ve çok üzülüyorum..
    Sınıfımda süper lise,anadolu lisesi mezunu çok var..Ben meslek lisesi mezunuyum ve Doğru dürüst matematik görmedim..Ve Doğal olarak genel kültür derslerimizin ortalaması yükseliyor en basiti matematik ortalaması = 68:uhm:
    Hepsini geçtim neden çalışmama rağmen notlarım böyle bilmiyorum...kafamçokkarıştı
    Son zamanlarda aşırı derece de unutkanlık,halsizlik yaşıyorum hiçbirşeye konsantre olamıyorumsenağlama
    Buda haliyle beni çok üzüyor..
    İyi bekliyorum notuma bakınca:1shok: yasıyorum resmen...
    Moral bozucu bir durum olduğunu bilirsiniz:1no2:
    Nasıl başaderim ve sınavlarımdan nasıl iyi notlar alabilirm?? nasıl çalışmayım?? Derslerimizin çoğu sözeL..
    İşletme okuyorum ve 1.sınıftayım..senağlama
    Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı??:eek:

2. 14 Ocak 2009
  3. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bende senin gibiydim canım çalışır çalışır hep düşük not alırdım
    ama sonradan nedenini anladım
    ben hep tek çalışırdım fazla inceler fazla detaya girer gereksiz zaman kaybederdim
    bunuda toplu bir arkadaş çalışmasında farkettim
    sana tavsiyem sende biraz arkadaşlarınla birlikte çalış,gereksiz ayrıntılara girme,sınavda çıkabilecek konulara odaklan

4. 14 Ocak 2009
  5. kazulet

kazulet L'Etre et le Néant Üye

Beğenildi:
    207
    Ödül Puanları:
    153
    grup kurun ve birbirinize anlatın
    özellikle hukuka giriş falan gibi derslerde yazarak çalışın
    herkes bir dersten mesul olsun
    kitaptan yeri belirleyin
    o gece o kişi tüm ders notlarını gözden geçirip önemli yerleri ayıklasın ve size özetleri opy etsin..sizde diğerlerini..
    biz böyle çalışırdık
    okula uğramazdım bile(takıntılı hocalar dışında)
    yanlızca final haftasına böyle girerdim
    4 üzerinden 3,56 ile mezun oldummm..
    bu yöntem iyidir..

6. 14 Ocak 2009
  7. Geveze

Geveze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Offf bu yıl aynı dert bende var.Niye böyle oldu anlamadım bende de unutkanlık başladı iyi bildiğim şeyi sınava girdiğimde unutuyorum ama bu yıl fazla stres yaptım sanırım ben buna veriyorum...

8. 14 Ocak 2009
  9. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.019
    Ödül Puanları:
    163
    canım bende cok cok calıstıgım cok dert ettıgım sınavlardan kalırdım
    ama oylesıne aman nasıl olsa kalırım azcık bakıyım dedıgım sınavlardan da yuksek notla gecerdım
    cunku cok calısınca sınavda panık oluyorum
    ama eger ne yapayım canım sagolsun dıyerek gırersem o panık yerını sakınlıge bırakıyor
    ve lısanstayken dıyelımkı 100 sayfa fotokopı var elımde
    cıkması muhtemel 15,20 sayfayı ayırır onları ıyı calısırdım gecme notunu alıyım dıye

10. 14 Ocak 2009
  11. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Canım birinci sınıfta hep öyle olur. Üniversitenin sınav tekniğini anlamak biraz zaman alır. zamanla hoca neye not veriyor anlarsın sıkma canını çalışmaya devam. Hee bir de bazı hocalar vardır onların değerlendirme sistemini asla anlayamazsın. Bu tip hocaları da kafana takma..

12. 14 Ocak 2009
  13. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde iki gün sonra finallerim var kara kara ne yapacağımı düşünüyorum:KK43:
    Sanırım sen çalışıyosun ama sınavda unutuyosun o zaman özet çıkararak çalış bence:KK66:
    Nereler önemliyse özetini çıkar sınava yakın tekrar et böylelikle unutmazsın bide yazarak çalışmak da etkili oluyor Allah yardımcımız olsun inşallah :Saruboceq:

14. 14 Ocak 2009
  15. ILGIN06

ILGIN06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben renkli fon kartonlarına özet çıkarırdım,gece çalışırdım,sınıfın en iyi not tutanı Allah razı olsun ders notlarını verirdi,eksiklerimi tamamlardım beni ortalamam da 4 üzerinden 3.50 idi ,aynı taktikle kpss den87 alıp atandım

16. 14 Ocak 2009
  17. Kurkmantolu

Kurkmantolu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaslar benımde notlarım çok kötü bilgisayar okuyorum ve ben düz lise mezunuyum:KK43: vizelerde 2tane ortlamanın altında dersim var ama şimdi daha hepsi açıklanmadıgı halde 2tahne efim var 1. sınıfım daha yaz okuluna kesin kaldım ama sınıfta kalmak istemıyorum:KK43: bende sınava giridigmde nereden başlıyaagımı bilemıyorum butun bildiklerim beynımde karışıyor hangisini önce yazacagımı şaşırıyorum neolur bana yardım edin çok bunalımdayım:KK43:

18. 14 Ocak 2009
  19. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım ne farkeder altmıştan yüksek alman allah aşkına
    kasma bukadar kendini nerde okuyorsun bilmiyorum ama
    yüksek bir dereceyle mezun olmak hiçbir işe yaramayacak hayatda
    diplomada diploma notu bile yzmıyor..sen bu öğrendiklerini iş hayatında
    uygulayacağını mı sanıyorsun?bende ünivdeyken çok başarılı değildim
    ama bunu hiç dert etmedim okul birincisi olan arkadaşım mezun olalı 2 sene olmasına
    rağmen hala iş arıyor..bu tabiki bir ölçüt olamaz ama burası türkiye......üniversite hayatını boşa geçirme heran ders çalışıp,ilerde öyle arıcaksın ki bu günleri hiç geri gelmez bir yola girmiişiniz nasılsa
    mezun olursunuz yanlış örnek olmak istemem ama ben kitap kapağı açmadan üniv bitirdim çok iyi değildim ama çok kötüde değildim geçiyordum 60'la..fazla kasıp stres yaparsan da iyi not alamazsın
    zaten ünivde geçmek tamamen hocalara bağlı sen tutup kitabı ezberlersin adam gider başka biryerden sorar yine kalırsın..uzun lafın kısası bu ders işini çok dertt etme..üniversite hayatının tadını çıkar..okul sadece ders demek değill..