Çalışma yönteminiz??

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve berceste06 tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : berceste06
  1. berceste06

berceste06 :(( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar kpss de biliyorsunuz cok fazla ders ve yığınla konu var bunların yetişmesi ve bol soru çözülmesi gerekiyor.
    ben özet cıkarmaya baslamıştım tüm derslerden ama baktım ki sonu yok bi sürü ders var artık kitaptan okumaya,altını çizmeye ve sonra soru çözmeye karar verdim çünkü özetler cok zaman alıyor..siz nasıl calışıyorsunuz özet mi okumak mı ?:kahve:

2. 15 Ekim 2009
  3. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    konu oku.
    bol soru çöz
    sorular çözümlü olsun mümkünse
    ve kpss sorularında ösym daha çok kavramlar,ilkeler,olgular arasındaki fark ve benzerliklre yoğunlaşıyor buna özellikle dikkat et
    kolay gelsin

4. 16 Ekim 2009
  5. NesNeBilimCi

NesNeBilimCi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    herkesin ders çalışma taktiği farklıdır sen özet çıkararak anlarsın ,bir başkası 5 kez okur,başkası test çözerken bir yandan konu çalışır buna en iyi sen karar verirsin
    tavsiyem bir program hazırla konuları böl aylık olarak, ders çalışmak için en verimli olduğun saatleri belirle

6. 16 Ekim 2009
  7. berceste06

berceste06 :(( Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet herkesin bi yönemi var ama daha pratik olan nasıldır?bunu sordum teşekkür ediyorum..

8. 26 Aralık 2009
  9. MBRRA

MBRRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özetleyip yazmak bile çok vakit alıyo.ama ben en iyi yazarak anlıyorum.şimdi okuyarak çalışmayı deniyorum.inşallah bu şekildede anlarım.elimdeki kaynakları bitiremicem diye korkuyorum.sanırım bende panik başladı.

10. 27 Aralık 2009
  11. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya kıslar mesela ben eğitimde gelişim olsun ölçme olsun onların konularını yeni görüoruz ve ilk göruorum( formasyon alıom) neyse konuları öğrendim okuyunca anlıom arkasındaki trestleri çözüncede ok. ama soru bankasından bir kac gün sonra soru çözerken anam noluyo bilmiom ben yaa yanlışlar dogruları kovalıyor yaa nasıl calısonuz onkara sizz birde vatabndaslıga nasl calısıonuz

12. 4 Ocak 2010
  13. defne_ank

defne_ank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Tarihe hocamızın da önermesiyle yazarak çalışmaya başladım.Evet, biraz zaman alıyor ama çok verimli oluyor benim için.Tabi herkesin çalışma yöntemi başkadır.Deneyerek bulmak en iyisi.Ben okuyarak da denedim ama 1 saat sonra bi bakıyorum hiçbir şey hatırlamıyorum.Artık özet çıkarıp,test çözüyorum...