Çalışmak bir sabır işi ve patrona dayanmak ...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve KaRaLaHaNa tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Aralık 2008
    Konu Sahibi : KaRaLaHaNa
  1. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    beni ve bu konuyu hatırlayanlarınız olursa mazur görün arkadaşlar.açtığım konum hopp diye uçup gitti.

gerçekten zor günler ve bazen inanılmaz zor zamnlar yaşıyorum.belki birinizin bir sözü bir önerisi yeniden doğrulmama,mantıklı biriyler yapmama sebep olur.

özel bir şirkette çalışıyorum kızlar.patronumla odamız aynı .yani ailemden bile çok onun suratını görüyorum.dört senedir bu iş yerindeyim.gerçekten zor zamnlar oldu,sabrımın taştığı vakitler oldu ama kolay dğil çalışmak yeni bir yerlere alışmak ,o yüzden bu günlere kadar geldim.ilk zamnlardan beri bir takıntısı var bu adamın bana.işimi çok kısa bir zamnda öğrendim,herşeyi tam takır idare etmeye başladım.yani anlayacağınız bel kemiği oldum onun.
    ama ben onun yaptıklarına eziyet diyorum kısacası.psikolojik olarak çok yoruyor beni.sinirli bir insanım ve malesef bu onun farkında ve oralardan vurmaya çaılışıyor beni.ben böle zamnlarda nun yüzünü bile görmek istemiyorum.sadece işimi yapayım tek kelime bile etmesin sitiyorum benimle.ama malesefki patronum ve ben ona daha muhtacım.bişiy sormak,bilgi vermek mecburiyetindeyim.bide aynı odadayız düşünsenize.ağlayacak olsam,sinirim bozulsa şöle azıcık çekilip yatışacağım bir yerim yok.şimdi anlatırken ne kadar basit olaylar gibi gözüküyor değil mi?

gerçekte çok iyi olan bir insan ve bazı zamnalrda neden bana bu kadar çirkefleşiyor.psikolojik baskılarından örnek vereyim size.üç beş kişi var mesela çay sölenecek,beni ayırıyor.normalde yemek yiyoruz beraber.anlamadığım şekilde bana sinirlendiği zamnlarda kendine yemek söleyip önümde yiyor.sabahları beraber kahvaltı ederiz,kendisine iki tane poğaça alıp geliyor.yani kendimi bir leş gibi hissetmemi sağlıyor anlayacağınız.şöle düşünüyorum.canım istemesede düşünsenize bişiy yerken en yabancı insanların yanında bile en azından bir kere sizde yermisiniz diye teklif ediyoruz değil mi?kaç defa müşteriler aaa kızımızıda sölesene dedi benm yanımda.ben utanıyorum onun yerine.

dört sene oldu ayda yılda bir izin alırım.ondada gelince dört gün çektirir.ailemin ve yaşantımı göz önüne alınca bazen para için düştüğümüz şu durumlardan nefret ediyorum.ama nasip işte.

çok uzattım farkındayım ama böle bişiyle karşılaşsanız işten ayrıl dışındaki önerilerinizi bekliyorum.siz olsanı znasıl davranırdınız?

2. 3 Aralık 2008
  3. duruvenehir

duruvenehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oooffffff offffffffff hepsi aynı nerdeyse bunların ya........

4. 3 Aralık 2008
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.112
    Ödül Puanları:
    463
    elbetteki işten ayrılma. 25 yaşındayım ve 25 senede öğrendiğim en önemli şey"hayat mücadele"dir. okul,iş,evlilik hepsi. yapacağın tek şey sabredip görmezden geleceksin. senin yaşadıklarına çok benzer şeyler yaşadım iş hayatındayken. hele hele birde patronundan daha bilgili, hızlı isen hayatı getirir burnundan biliyorum. umursama canım, bırak poçasını kendi yesin sende git kendine al, gelirken de hem kendine hem ona çay al. "umursamıyorum" de kısaca. senin kendine güvendiğini görünce inan sana karşı tutumu değişir. sen dik dur o senden çekinsin canım. kaydirigubbakcemile5

6. 3 Aralık 2008
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu &#9829;etmiyorum eyvallah&#9829; Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    mecburiyet bazen insanları, böyle durumlara sokuyor işte...sokakta görsen slm vermeyeceğin insanlarla aynı ortamı paylaşmak, onlara mecbur olmak bir şekilde insanı yoruyor, yıpratıyor.....bu noktada sana söyleyebileceğim tek şey, kendine önce şunu zor? ne olmasını ve neyin değişmesini istiyorsun? onun sana karşı olan tavırlarının mı yoksa onun bu tavırlarından daha az zarar görmek mi? onun değişmesini bekliyorsan ne yazık ki bu şekilde katlanmaya çalışacaksın..bundan daha az zarar görmek istiyorsan ki bence bu yolu seç...onun yapmadığı şeyleri ondan beklememeye ve bunu kabul etmeye ve onu olduğu gibi kabul etmeye çalış....örneğin, sana çay söylemiyor mu söylemesin....onların çayı geldiğinde çayı getiren kişiye ben de bir çay alabilir miyim de....yemek söylemedi mi, sen de çantandan önceden hazırladığın tostunu çıkar ve ara elemanı kendine bir kola ya da ayran söyle....ben birşeyler içeceğim de, siz de ister miydiniz de.....birgün size yemek söylediğinde benim canım başka birşey istiyor de...pizzacıyı ara....onunla ortak yemek zorunda değilsin ki....onu sadece iş olarak gör ve hayatına genelleme..işin bittiği anda, işin kapısından dışarı adım atarken onu işyerinde bırak....neyi hakettiyse o kadarını ver....saygı çerçevesi içinde......aklıma bunlar geldi...en azından ben olsam öyle yapardım....

8. 3 Aralık 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.620
    Ödül Puanları:
    363
    Güzel bir mesleğiniz var..
    Başka iş başvuruları yapmadınız mı hiç?
    Yani şu anda malum kriz var ama bu adam hep böyleymiş 4 yıldan beri anladığım kadarı ile..
    Siz el altından iş arayın derim,uygun bir iş çıkarsa akşamüstü görüşmeye gider anlaşırsanız buradan ayrılırsınız..
    Hakkınızda hayırlı olsun inşallah:teselli:

10. 3 Aralık 2008
  11. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende patronla aynı mekandayım...çok sinir bozucu bi durum..hiç rahat değilim ve bıktım..

12. 3 Aralık 2008
  13. KaRaLaHaNa

KaRaLaHaNa YaLNıZLıK YoRaR iNSaNı... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

bende farkındayım bunun ama gelin görün ki korkuyorum.eğer tanıdığınız birinin vasıtasıyla olmuyorsa iş bulmak gerçekten zor.aynı zamndada bulduğunuz ortama alışmak.kardeşim maaşını alamıyordu iş yerinden.beş sene falanda hiç düzelme olmadı.birde akrabamızdı sözde.artık yeter çık dedik kıza.en azından evde oturursun.şimdi iki ay bitti sanırım hala iş bulamadı.o kötü yerden başka yer ykmuymuş diyor bazen.işte rabbimin açacağı yollar hiç belli olmuoyr.bende şöle dua ediyorum.yüce yaradn değil mi kısmetimizi veren ,eğer burada çalışma zamnım dolmuşsa bana öle kapılar açar ki burasımı orasımı diye vesvese yapmadan o kapıdan geçerim.tek duam rabbim zorluklar karşısında dayanma gücü ve sabır versin.hepimize

14. 3 Aralık 2008
  15. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Bunlarin hepsi ayni bacim al birini vur ötekine:nazar:
    en iyi patron ölü patron hihoyyyt
    bu kaynanalar içindi ama patrona daha bi yakisti sanki:icecream:

16. 3 Aralık 2008
  17. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.112
    Ödül Puanları:
    463
    hahahah allah iyiliğini versin kaydirigubbakcemile3:teytey:

18. 3 Aralık 2008
  19. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Hazımsız insanlar şakkıdıbunların çoğuda böyle iyileride vardır ama bize böyleleri çatmaz.......:nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.