çalışmak mı ev hanımı olmak mı?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve kedisot tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1 Ekim 2010
    Konu Sahibi : kedisot
  1. kedisot

kedisot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bugünlerde kafam çok karışık .mantığım ve hayatımın anlamı arasında gidip geliyorum ve biraz sizlerden de fikir almak istedi..
    1,5 yıl önce evlendiğimde çalışıyordum ama hamileliğim sırasında işten çok bunaldım ve ayrıldım.bebeğim şimdi 4 aylık ve hayatımın anlamını hiçbirşeye değişmem .ama sanki çalışırken eşimle daha yolundaydı herşey .çünkü o zmanlar o yorgun argın eve geldiğinde hem ona saçma gelen şeyler anlatmıyordum hem de ilgisizlikten şikayet etmiyordum.şimdilerde ise çalışma konusu yeniden gündeme geldi ve eski işime dönme durumu sözkonusu olabilir.ama ben hayatımın anlamına kıyamıyorum nasıl bırakırım onu başkasına.bende çalışan anne çocuğuyum.hiçbirşeyimiz eksik değildi ama çabuk olgunlaştık...öte yandan da eşimle çok mutlu olmak istiyorum.sanki işe girersem birçok olumsuzluk düzelecek.çok şaşkınım.fikir verin lütfen....

Son düzenleme: 1 Ekim 2010
  2. 1 Ekim 2010
  3. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Vallahi arkadaşım çalışmak gibisi yok bence...
    Ama bebeğin daha çok küçük, mecbur değilsen biraz daha bekle derim...

4. 1 Ekim 2010
  5. pnrd

pnrd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bence işine geri dön,hem bakarsın eşinle ilişkinde bir değişiklik olacak mı diye..çalışan annelerin çocukları daha çabuk hayatı öğreniyor bu da iyi bişey..

6. 1 Ekim 2010
  7. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.590
    Ödül Puanları:
    238
    Ben küçücük cocugu bırakıpta calısmaya gidenleri hiç onaylamıyorum.
    Durumun yerindeyse calısmaya muhtac degılsen ne gerek var?
    Bebeğin ana kucagında büyüsün baskasında değil.
    Cocuk oldugu zaman insallah allah izin verirse ben upuzun bir zaman calısmayı düşünmüyorum.

8. 1 Ekim 2010
  9. kedisot

kedisot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lulu cum inan bana çocuk olmadan önce ben de senin gibi düşünüyordum .hem de asla dönmem işe diye düşünüyodum.bahsettiğim gibi bizde çalışan anne çocuğuyuz ve anne özlemi hep olduğu için çocuğuma yaşatmam diyodum ama...diyorum ya ev yani aile düzeni değişince ne yapacağımı şaşırdım.çok arada kalmış hissediyorum şimdi kendimi.oğlumun bana daha da bağklabdığını gördükçe çok üzülüyorum ama bir yandan da ...

10. 1 Ekim 2010
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben de çalışan anne çocuğuydum.Hiçbir sorun yaşamadım.Çocukla geçirilen zamanın süresi değil ,kalitesi öenmlidir zaten.Bir kadın ihtiyacı olmasa da çalışmalıdır bana göre.Ben evde oturamam,sıkılırım çok.Dönün işinize bence.:KK46:

12. 2 Ekim 2010
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Eğer şu an için önünüzde iş fırsatı varsa kaçırmayın derim..
    Zaten çalışmayı da istiyormuşsunuz..
    Tamam bebeğiniz var anlıyorum ama hayatınızdan da bu kadar ödün verirseniz mutsuz olursunuz..
    Yarın bebeniz büyüyünce ha deyince iş bulabilecek misiniz?
    Maalesef özel sektör bu konuda çok acımasız çoook..

14. 2 Ekim 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Bir anne olarak çalışmak diyorum.
    Bende kızım 5 aylıkken çook iyi şartlarla iş bulmuş buraya konu açmıştım.Maaşı şartları inanılmaz iyiydi.Çalışmayı tercih etmedim.Kayınvalidemin o dönem şehir dışında olması,bakıcıya bırakmaya kıyamamam engel olmuştu.
    Kızım büyüdü 1.5yaşı geçti.Şimdi deli dana gibi iş arıyorum,ama maaşı filan dolgun olsun attan inip eşeğe bineyim istemiyorum.Ee hayat da herzaman sunmuyor istediğimiz şeyleri bize.
    Bana sorarsanız çalışın eğer imkanları iyiyse size teklif getiren işyerinin hiç kaçırmayın derim.Çalışma hayatı farklı çünkü.

16. 2 Ekim 2010
  17. kedisot

kedisot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize teşekkür edrim biraz rahatladım.belki de vicdanımı sorguluyorum oğluma karşı.ama evimde düzen kurup mutlu olmam lazım. umarım doğru karar veririm

18. 3 Ekim 2010
  19. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.464
    Ödül Puanları:
    238
    Bence de çalışmak. Hele ki çalışan bayanlar bebekleri doğunca işlerini bırakmasınlar. Bebek bir kaç aylık olunca babane veya ananeye emanet edip devam etsinler işine. Sonradan çok zor oluyor. Hem çocuk sizden ayrılmak istemiyor, hem anane babaneler yan çiziyor en iyisi bebekken düzeni oturtmak.

O kadar zormuş ki çocuğu olan bir annenin çalışması. Ama çalışmadan da olmuyor işte. Özel sektörde çalışma şartları da çok ağır. Ctesileri bile tam gün çalıştırıyor çoğu yer. Hangi zamanda çocuğunla ilgileneceksin. Benim kafam çok meşgul bu konularla ama oğlum bebekken çalışsaydım bir düzene oturmuş olurdu diyorum.