Calismalara basladikdan nekadar sonra hamile kaldiniz?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

5 Ocak 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Cocuk yapmaya karar verdikden sonra hemen olsun isteriz ve sabirsizlaniriz. Eger siz daha tecrübeli arkadaslar hamile kalmaniz nekadar sürdügünü söylerseniz daha mantikli düsünebilir ve gereginden fazla sabirsizlanmayiz diye düsünüyorum... Birde hangi yöntemle hamile kaldiginizi söylerseniz liste cikarabilir ve hangisinin en etkili göründügü hakkinda bir fikir edinebiliriz. (Herhangi bir ilacla mi , sogan kürüyle mi, hicbirsey yapmadan mi, tüp bebek mi gibi)

Ben iki hafta önce calismalara basladim :) Ancak bende uzun sürecek biliyorum cünki bütün gün ayni seyi düsünüyorum, haplar yutuyorum, sogan suyu iciyorum, defalarca ates ölcüyorum. Bukadar cok adapte olunca malum daha uzun sürüyor.

Hadi arkadaslar hepimize kolay gelsin :sm_cool:

2. 5 Ocak 2010
  3. Allegra

Allegra Rüya'm gerçek oldu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben geçen hamileliğimde (düşükle sonuçlanmıştı) 3. ay hamile kalmıştım, ilk 2 ay çok kafaya takmıştım sonra amaan bununla mı uğraşıcam korunmicam ama kendi haline bırakıcam dediğim an hamile kaldım işte...

Neyse 2. ayımda düşükle sonuçlandı o, sonra 2 ay korunduk dr. tavsiyesiyle, korunmayı bırakır bırakmaz hamile kaldım. Hatta ne gün olduğunu bile biliyorum yurtdışındaydık çalışma yapacak durumumuz bile yoktu başkasının evinde kalıyoruz düşün yani kaydirigubbakcemile3 çalışmalara 1 ay sonra başlicaktık aslında ama öyle bi denk geldi işte yaban ellerde oluverdi zemuszemus

4. 5 Ocak 2010
  5. aysima04

aysima04 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2.çocuk için uğraşanlardanım 2008 haziranda kürtaj oldum 6 ay korundum 8 aydırda yoğun tempoda çalışıyoruz olmuyo geçen ay progestana başladım bu ayda soğan kürüne başlıcam rabbim isteyen herkese versin:Saruboceq:

6. 5 Ocak 2010
  7. cupsin

cupsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    93
    Merhaba ben de 2,5 yıl yasmin kullandıktan sonra 4 ay eşim korundu ve onun sonrasında 4.ayda hamile kaldım.Darısı tüm isteyenlerin başına...

8. 5 Ocak 2010
  9. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    1. Ay:
    2. Ay:
    3. Ay: I
    4. Ay: I

10. 5 Ocak 2010
  11. Kuzucugum

Kuzucugum My Boys.My love Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    oglusumun hamileliginden once 4 yil kadar dogum kontrol hapi kullandim, bebek istedik biraktim, 1 yil icinde hamile kaldim:ecrin_bebek:

simdi oglusum 4 yasinda ikinci bebek istiyoruz inshAllah 2-3 ay kadar oldu korunmayali ama uzerine dusmuyorum, rabbim nezaman nasip ederse ozaman olsun daha gencim nasil olsa diyorum..:sm_cool:acelesi yok:ecrin_bebek:a.s

12. 5 Ocak 2010
  13. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Uyyy canim 1 senede az degil, nasil sabir ettin eyvahedigeldismile Umarim bende okadar sürmez cok sabirsizim

14. 6 Ocak 2010
  15. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım ben 3 sene sonunda hamile kalabildim.şimdi 11.haftamın içindeyim.:nazar:kolay olmadı.eşimde de bende de bir sorun yoktu.en sonunda iyi bir doktora denk geldik.klomen+çatlatma iğnesiye 23 mmlik bir tanecik yumurtayla tek denemede hamile kaldım.hiç moralini bozma.ben suna inanıyorum ki allah ol deyince oluyor.vede sen zaten yeni başlamışsın.ben inanıyorum ki sen hiç sorun yaşamadan hemen hamile kalacaksın.:Saruboceq:

16. 6 Ocak 2010
  17. Naaz

Naaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızıma hamile kalmadan önce 1,5 yıl hap kullandım. Hapı bıraktıktan sonra 3. ayda hamile kaldım.

Son 6 yıldır da bir müddet hapla bir müddet başka yöntemle korunduk. 2008 Temmuzdan beri 2. çocuk için uğraşıyoruz ama daha olmadı.

Treni kaçırdıkmı ne yaptık

18. 6 Ocak 2010
  19. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ben en iyisi bu üc yili yazmiyayim listeye :) Cok uzun canim benim insanda sabir kalmaz. Üc yil sonra mi doktora gittin ve komen verildi yoksa sürekli giderdin de doktorlar mi üzerine düsmezdi? Gec olsunda güc olmasin allah saglikla kucagina almayi nasip eder insallah melegini. Allah gönlüne göre versin.

Inancin icin ayrica tesekkür ederim canim ben daha yeni basladim ama benim tiroit yüzünden fazla kilom var vede 6 ayi askindir adet görmedim. Yani saglik yönünden problemlerim var yarin kadin doktorunda terminim var bakalim ordada sorunlar cikacak mi eyvahedigeldismile Benim icin dua edin lütfen