Çalışmayan evli bayanlara bir sorum var

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve OFFPOFFF tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

29 Eylül 2009
    Konu Sahibi : OFFPOFFF
  1. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar,
    ben 2 sene once unıversıteden mezun oldum.grafık tasarım okudum..meslegım cok guzel aslında ama bı kac yerde calısmayı denesem de yapamadım..o calısma sevkı bende yok,hırslı bı ınsanda degılımdır..allaha sukur calısmamı gerektırecek bır durumumda yok maddı acıdan..aılem de cok fazla baskı kurmuyor ustumde bu konuda bende calısma olayını rafa kaldırdım yaklasık ıkı senedır..arada gaza gelıyorum ama yıne vazgecıyorum..annem kucuklugumden berı kendı ayaklarımın ustunde durmam gerektıgını,koca elıne bakmamam gerektıgı konusunda benı hep uyarırdı,nasıhat verırdı..kendısıde calısmadıgı ıcın zoruna gıdermıs babamın ona para bırakması vs..arkadaslarım arasında da konusurken arkadaslarımda hep aynı seyı soyluyor,bana para mı bırakıcak,onun parasıyla mı alısverıs yapıcam vs gıbı..bende e tabııkı para bırakıcak,tabııkıde onun parasıyla alısverıs yapıcam ortak bır hayatı paylasıyoruz sonucta bundan gocunmam dıyorum yanı benım mantıgım bu sekılde..alısverıs yapmayı herkes gıbı bende severım,erkek arkdasımla kısmetse evlenıcz,arada sorar sunu ne kadra aldın dıye solerım bende bazen aa pahalıymıs der mesela..aramızda da suanda asla para muhabbetı gecmez gun gelır ben oderım gun gelır o oder,para muhabbetı yapan bır cocuk degıl..arada,evlendıgımızde bu kadar para harcamıycaksın dı mı,der mesela bende yok cnm ayagımı yorganıma gore uzatırım mrk etme derım...
    bır de ben evde olmayı,evde oturmayı vs sevıyorum..calısan bayanlar lutfen ustlerıne alınmasın bu sadece benım dusuncem..evlendık ve ben calısıyorum dıyelım ben ve kocam sbh ıse gıdıcez aksam gelıcez 7de 8de snr yemek yıcez vs saat olcak 9,ben uyumayı seven bırıyım,yatıcam saat 10 da..ne paylastık?2 saat..bı pazar gunlerımız olucak onda da yorgun oldugumuz ıcın evde gecırıcez..
    bıraz da bu sebeple calısmayı dusunmuyorum..evlendıgımde evımın kadını olmak ıstıyorum..ama dedıgım gıbı onun parasıyla alısverıs yapmak,kuafore gıtmek vs bunlar sızlere batıyor mu mesela?calısmadıgınız ıcın pısmanlık duydugunuz zamanlar oluyor mu?veya aldıgınız bır seyın fıyatını soruyor mu mesela veya gucunuze gıdıyor mu bu durum?keske calıssaydım dedıgınız oluyor mu?

2. 29 Eylül 2009
  3. EU3

EU3 Guest

canım evli değilim ama bende evlendigimde büyük ihtimal evimin kadını olcam çalışmıycam.
    ama neden batsınki birlikte hayatı geçireceginiz bi insan dogru bi insan seçimiyse bence batmaz..
    kendi gelirine göre harcama yaparsan sorun olmaz.
    nasılsa siz ona yemek yapıorsunuz oda çalışıp evine kadınına ilerde çocuguna bakıcak.
    evlilik böle günler için degilmi zaten?

4. 29 Eylül 2009
  5. OFFPOFFF

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende boyle dusunuyorum...ama arkadaslarım o kadar cok baskı yapıyor kı,safmısın sen kendı paranı kazan kendı paranı harca hesap verme vs gıbılerınden..bazen dogru gelıyor dedıklerı ama bazen de calısmak ve ev kadını olmak..ıkısını bır arada yapmak benım gıbı bır ınsan ıcın zor..ben cok usengec bı ınsanım cunku..ıkısını bır arada yurutemem gıbı gelıyor..

6. 29 Eylül 2009
  7. OFFPOFFF

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    konuyu yanlıslıkla ıkı kere acmısım :S

8. 29 Eylül 2009
  9. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    BEN HİÇ ÇALIŞMADIM MESELA EŞİM CİMRİDİR.HERŞEYİN HESABINI SORARmafoldumbenKIYMETİM YOK YANİ ÇALIŞSAMDA OLMAZ GENE KIYMET BİLMEZ KAYINVALİDEMDE ÇALIŞTI YILLARCA HİÇBİ KIYMETİ YOK DAHA 1 KERE MAAŞINI ÇEKMEMİŞ.NE KADAR MAAŞI VAR BİLMEZ ÖYLE AİLEDE YETİŞTİĞİ İÇİN EŞİMDE MALESEF BÖYLE O YÜZDEN DEDİM NE KENDİMİ YIPRATICAM YORULDUĞUM YANIMA KAR OTURURUM EVDE.ZATEN Bİ TARTIŞMA SIRASINDA DEMİŞTİ ÇALIŞSAN BİLE SÖZ SAHİBİ OLMA HAKKIN YOK senağlama

10. 29 Eylül 2009
  11. aysesat

aysesat YiĞit 31/07/2008 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben evli olarak 2,5 yıl çalıştım
    şimdi bebeğim dolayısıylada 2 yıldır evdeyim
    hiç öyle kötü bir durum değil,dahada evde sıkılırsın ne yapacaksın bütün gün evdem
    tabi hemen bebek yapmayı düşünmezsen,şöyle düşün
    sende ev hanımlarıyla arkadaşlık edeceksin,dedikodu,yeme içme partileri,şişmanlarsın valla:))))
    ama çalışırsan eline kendi paran geçecek,istediğin gibi harcarsın
    şahsen ben evde boş otursam kendime güvenimde azalır
    tabi bunlar benim düşüncelerim
    çalışmayıda sevmiyorsan,evde olan,çalışmayan çok hanım var
    sende onlara katılırsın
    mutluluklar

12. 29 Eylül 2009
  13. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    ben istesem evde otururum ama sıkılırım evde ne kadar vakit geçer ki
    ne kadar evde olsan o kadar iş çıkar başına
    ayrıca sosyal güvencemi kocam mı verecek
    bugün var olup yarın yok olacağını kim nerden bilebilir
    o yüzden çalışmayı tercih edenlerdenim durumumuz iyi dahi olsa çalışırım
    koca parası yemekten gocunduğum için değil hayat güvencem olsun diye gamyoncuiremsu

14. 29 Eylül 2009
  15. OFFPOFFF

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu birazda aile yapısıyla ilgili bı şey dediğiniz gibi..erkek arkadaşımın anneside çalışmıyor sorun olmaz gibi geliyor ama bilemiyorum iste..öyle bı cocukta değil ama o kdr okudum bosuna mı okudum da diyorum bazen..suan beğendiğim bir şeyi almaya o kdr alıştım ki,hesabını bilen biri de değilim..bunları duzeltebilirmiyim bilmiyorum..

16. 29 Eylül 2009
  17. aysesat

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım neler demişsin,ne demek söz sahibi olma hakkın yok
    valla bilemiyorum,çok garip sana direkt söz sahibi olma hakkın yok nasıl demiş,

18. 29 Eylül 2009
  19. aysesat

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evde duruncada boş değiliz yani çoluk ,çocuk ev işleride cabası,,arkadaşın dediği gibi sosyal güvencede yok
    ama bebekle çalışmak çok zor olur,,eşte yardımcı değilse
    offf kadın olmak zor başta zaten