çalışmayı özleyen, geri dönmek isteyen var mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve SiBeL tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : SiBeL
  1. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    doğumdan sonra işi bırakan var mı benim gibi?
    ben bir süre gittim ama ilk haftadan istifa ettim..dayanamadım bebeğimi bırakıp işe gitmeye :umursamaz: ağlıyordum sürekli..2,5 aylıktı ve çok zordu onun bana en ihtiyacı olduğu dönemde işe gitmek..işimide çok seviyordum şartlarım iyiydi ama zorda olsa bir seçim yaptım oğlumu seçtim..hiç pişman olmadım..şimdi 11 aylık oldu işe dönmek istiyorum..hem ona iyi bir gelecek verebilmek için hemde biraz kendim için..günlerdir araştırıyorum bakıcı konusu tanıdık biri olsun ne nasıl olacak vs ama bugün net kararımı verdim..ilk kez evde oturuyorum çalışmaya alışığım ve evde kendimi bakımsız, değersiz ve körelmiş hissediyorum..işime dönersem hem oğluma hem eşime hemde kendime daha kaliteli zaman ayırabileceğimi düşünüyorum..evde sürekli aynı işlerle uğraşmak çok sıkıcı.zaman geniş olunca bırakıyor insan kendini..ama çalışırken son derece programlıydım..eğer kararım değişmezse ki değişmemesini ümid ediyorum..hemen yarın ciddi ciddi bebeğimin bakım işini halledip ( en önemli kısmı bu) iş olayını çözeceğim..siz ne durumdasınız?işe dönmek isteyen ama kararsız kalanlardan mısınız paylaşalım istedim zemuszemus

2. 2 Eylül 2010
  3. Ssouthernssun

Ssouthernssun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende bu iş mevzusunu sürekli erteliyorum. edebiyat mezunuyum ve kpss olmayınca dersanede calışmaya başlamıştım. eşim mastır fikrini soktu kafama işi bıraktım o arada hamile kaldım. kızım şimdi 10 aylık calışmak istiyorum artık evde oturup sürekli aynı seyleri yapmak cok sıkıcı dediğiniz gibi ama kızım bana cok düşkün 2gün babasını göremediği oluyor adam eve gelip kucagına alıyor 2dk sonra yine beni istiyor üstelik emmiyor da diyorum henüz cok küçük oldugu için böyle biraz daha büyüsün ama cooook sıkıldım artık. işe yaramaz hissettiriyor insana kendini

4. 2 Eylül 2010
  5. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım haklısın işe yaramaz değilde köreliyorum hep aynı şeylerle..tekdüze geçiyor ama iş hayatı..eyvahedigeldismile
    bu arada benim oğlumda bana düşkündür ama ben olmasam çokda aramaz çünkü pozitif bir bebek maşallahı var o konuda ok bırakıp biyerlere gitmedim ama gittiğim zaman uyanıp beni göremeyince ağlamamış hiç gün içinde sadece emmeyi arar diye düşünüyorum onu da akşamları ve sabah çıkmadan halledicez artık..bu arada birde çalışan anne olmanın yoruculuğuda düşündürüyor beni..ben başladığım zaman oğlum küçüktü süt sağ, gece kalk sürekli, sabahın köründe kalk bide evde bakılmıştı herşeyi toparla et epeyce yorulmuştum o zaman şimdi nasıl olur bilemiyorum ama bizde çok şeymi istiyoruz ne anlamıyorum hayat böyle işte birşeylerden fedakarlık etmeden olmuyor işte :eek:

6. 2 Eylül 2010
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben:lepi:
    Çok özledim çalışmayı,başvuruda yaptım bir kaç yere.Ramazan sonrası tekrar devam ediem başvurularıma.İşe dönmek çalışmak istiyorum.Aynı şekilde.Aynı tempoda.
    ev işi baydı beni.Bişe görsem deli gibi süpürge açıyorum hemen.:bbo:

8. 2 Eylül 2010
  9. SiBeL

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benide baydı katılıyorum, eşim seni tedavi ettiricem diyor sürekli hijyen sağlamaya çalışıyorum evde kaydirigubbakcemile

ben duygusallığı bir kenara bırakabilseydim bugün işe başlamak adına bişeyler planlıyodum ama ama ama işte eyvahedigeldismile

10. 2 Eylül 2010
  11. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende işe başlamayı düşünenlerdenin hatta başvurularımı yaptım bile.. kızım 13.5 aylık oldu ve memeyi artık emmek istemiyor bu durum beni biraz rahatlattı... ve evde olmak hakkaten çok sıkıcı kendime hiç bakamıyorum çalışınca mecbur kalıp makyaj giyim falan insan daha iyi hissediyor.. kızıma çokk bağlıyım ilk bir kaç ay çok ağlarım ama böylesi çok daha iyi olacak

12. 3 Eylül 2010
  13. beren15

beren15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    ben aslında evlenince bıraktım işi sonra hamile kaldım olmadı 1 sene ara tekrar hamile kaldım şimdi kızım 16 aylık oldu bende yeniden iş hayatına başlamayı düşünüyorum ama uzun bir aradan sonra nasıl olur bilmiyorum eskiden çok yoğun çalışırdım mesleğimden dolayı şimdi bir kızım var o kadar yoğun çalışmam mümkün değil çünki kızıma vakit ayıramam ama evde de olmak çok sıkıcı rutin bir hayat sürmek bunaltıcı bende doğru dürüst bir iş bulup çalışmayı çok istiyorum.

14. 3 Eylül 2010
  15. nilimsi

nilimsi ömercik.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    ben ben....hayatımda hiç evde oturmadım ev işleri yemek vs..bihaber olarak büyüdüm..ev evin bitmeyeeeen işleri biz bayanların ebedi ikametgahı olan mutfak....bitmiyo ki işler...evim geniş ve iş asla bitmiyor kızlar..bugüne kadar tek işleri günlere gidip pasta börek yiyerek dedikodu yaparak zaman doldurduklarını sandığım tüm ev kadınlarından önünüzde özür diliyorum:)ev işte kısır bir döngü..oğlum 1o gün sonra yasına girecek inş..emzryrm ama ilk günlerde ki yoğunluk yok tabi..oğlum herseyden cok korkuyr:KK43:makineyi actırmıyor sesinden cok korkuyr halbuki ben alıssın diye sürekli yanında makine acardım önceleri.simdi düşünün yerler pis hertarafı yalayan bir bebek makine acıldığında ağlamaktan katılan bir bebek gerginliğin doruklarında bir anne...calısırsam herseyin cok daha programlı olacağına oğlumla kaliteli zaman gecireceğime yürekten inanıyrm kızlar...

16. 4 Eylül 2010
  17. Ssouthernssun

Ssouthernssun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy aynı benim kızım makine acmak mümkün değil allahtan ilk günlerinden beri uykuya daldıgı gibi acıyorum makineyi yoksa ev ne hale gelirdi düşünemiyorum.

çalışırken nasıl yapcam onu kestiremiyorum bir de şu bakım işi var annem uzakta oturuyor kayınvalidem havlu attı hamileyken ben bakarım sen çalışmaya başladıgında diyordu ama kızım cok hareketli yan çiziyor o yüzden sanırım en iyisi kreş zamanını beklicem ben ya da bakıcı araştırıcam

18. 4 Eylül 2010
  19. byrose_

byrose_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm kızlar bende yeni doğum yaptım bir buçuk ay oldu krizde işten çıkmıştım sonrada hamilelik iki yıldır evdeyim ama artık çooook sıkıldım.bebişim dört ayı bitirdiğinde dönücem işe kesin kararlıyım bence mutsuz evde bir anneden mutlu bir anne daha ii bebişim için ayrıca ona daha ii imkanlar sunmak için çalışmalıyım.yıllarımı verip okudum çocuk büyüyüp okula başladığında bide bakıcam ki ben evdeyim ve elimde hiçbir güvence yok herkes yapamazsın diyo ama kararlıyım aralıkta inş yeniden sabah kalkıp giyinip makyaj yapıp işe gidicem:)