Çalıştığı için Bebeğini Kayınvalidesine bırakan var mı?????

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve deepbluee tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : deepbluee
  1. deepbluee

deepbluee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğime kayınvalidem bakıyor,aslında bakımlı görmüş bir bayan ama
    malasef bebeğime bakarken önemsemediği için sanırım çok özensiz bu beni çok rahatsız ediyor.
    daha dün işten geç çıktım eşim beni alamaya geldi saat 20;30 gibi buluştuk ben kızımıda getirmesini istedim geldiklerinde kızım hem aç hem de uykusuzdu, enson saat 16:00 da yemek yemiş ve 4,5 saattir hiç birşey yememiş

geldiğinde bende ilk istediği mamaydı. Eşime hem aç hemde uykusu varken keşke geitrmeseydin dedim ama bir türk erkeği olarak cevap bile vermedi

çok üzülüyorum kızıma çok daha iyi bakabilecek bir kapasitesi varken tüm gün tv karşısında oturuyor hiç bir eğitici-öğretici bir şey yapmıyor...

2. 16 Ocak 2009
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bebeğin kaç aylık yada kaç yaşında?
    uykusuz ve aç olmasının sebebi kayinvaldenden kaynaklandığına eminmisin?
    belki huzursuzdu o gün yemek yeyip uyumak istememiş olabilir
    kayinvalden bebeğine bakmaya razı geldiyse en iyi şekilde bakıyordur diye düşünüyorum
    sen daha farklı bişekilde bakılmasını istiyorsan ya kayinvaldene bunu söyleyeceksin tam olarak anlatacaksın, ya bebeğini bir bakıcıya vereceksin yada çalışmayıp kendin bakıcaksın arkadaşım
    kayinvalden çokta genç değildir bu yaşta çocuklan uğraşmayı kabul etmesi bile çok güzel bence

4. 16 Ocak 2009
  5. femmepetal

femmepetal when There is better,good is not enough Üye

Beğenildi:
    723
    Ödül Puanları:
    153
    Canım çalştığı için,yabancı olarak bir bakıcıdan daha iyi bakacağını düşünüpte kayınvalidesine bebek baktırmayı kabul eden çooookkkk
    ben mesela henüz işe başlamadım ama 2.dönem okula başlayınca kızıma kayınvalidem bakacak kızım 5 aylık olacak o zaman.
    Kanıdır,canıdır neticede el gibi bakıcıdan daha iyi bakar deyip kabul ettim ama bnim de içime sinmeyen çok şey var,senin dediğin gibi eğitici öğretici hiçbişey vermiyor vermesin de zaten o senin görevin kayınvaliden temel ihtiyaçlarını karşılasın kızının yeter bence.Benimki de hep uyutuyor mesela sinir oluyorum eve geldiğimde bebeğim seme gibi oluyor,gözlerini açamıyor uyumaktan içi geçmiş oluyor resmen.Benim kızım kucağa çok alışkın hep kucaklanmak ister o da ona zor geliyor sanırım,habire sallayıp uyutuyor kendi de dediğin gibi aynen TV karşısına.Ama ben işe başlayınca kuralları daha net belirleyeceğim,baştan konuşmak lazım,zor olur,yüzgöz olmak istemiyor insan ama mecburz bebeklerimiz için.

Bir de benimki evi uzak olduğu için hafta içi ben de kalacak,hafta sonu da evine gider diye hiç konuşulmadı,lafı geçmedi,söylemeye gerek yok ama dimi?Benimki bu konularda çok anlayışsızdır,düşüncesizdir.Bakalım gidecek mi?Sinir krizleri beni bekliyor.Ama yine de ne olursa olsun bakıcıdan çok daha iyidir,aklında bin türlü düşünce evde ne oluyor acaba diye düşünmekten iyidir.Yine dedüşünüyoruz ama en azından onun da torunu diyoruz.
    Allah kolaylık versin canım hepimize.

6. 16 Ocak 2009
  7. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah çalışan annelere kolaylık versin.bakıcıya bıraksan bi dert,kaynanaya bıraksan o da ayrı bi dert.ben çalışmıyorum bebeğime kendim bakıyorum ama düşünüyorumda bebeğini başka birine emanet etmek çok zor gibi geliyor bana.

8. 16 Ocak 2009
  9. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    güvenemiyorsan aklına hep takılı kalacaksa (ki bu senin kayınvalidene içten içie düş bilemene sebep olur)
    maddi durumun imkan verityorsa bir bakıcı tut ama hala için rahat etmeyecekse (heralde annen uzakta bakacak konumda değil)
    kayınvalidene anne içim elvermiyor yoruluyorsun biz bir bakıcı tutalım o ileri yapsın çocukla ilgilensin sen de kontrol edersin iyi balkıyor mu die.. senden iyi bakamaz ama kıyamıyorum artık sana
    dersin

10. 16 Ocak 2009
  11. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bencede kabul etmis olmasi bile güzel bisey, mecbur degil sonucta.
    Eger aklin kaliyorsa bebeginde krese falan ver..
    türkiyede kac yasindan itibaren kabul ediliyor cocuklar krese bilmiyorum, ama iyi bakiyorlardir sanirim, belirli saatleri falan vardir uyumasi ve yemek yemesi icin..

12. 16 Ocak 2009
  13. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kayınvalideniz torununa kendi mi bakmak istedi yoksa sizin isteğinizle mi bakıyor?
    kendi bakmak istemişse, gördüğünüz eksikleri uygun bir dille rica edersiniz.
    kendi istememişse, özenerek bakmayabilir. belli bir yaştan sonra zor gelir çocuk bakımı. bu durumda güvenilir bir bakıcı tutmalısınız ya da işinize ara vereceksiniz.

14. 16 Ocak 2009
  15. EU1

EU1 Guest

hem kayınvalideniz bebeğe bakıyor hem de kadın yaranamıyor size.
    eğer memnun değilseniz ki eminim kayınvalideniz içinde yorucu ve zordur.
    anneniz varsa yakınsa ona bırakın.bakıcı tutun kreşe verin.
    kayınvalideniz nasıl olsa sizi memnun edemiyor.kimse torun bakmak zorunda değil

16. 16 Ocak 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatim kaynanan kac yasinda bilmiyorum ama yasliysa öyle egitici ögretici bir sey yapmasini beklemen yanlis....Eski kadinlarin cocuk bakma tarzi ile bizimki cok farkli, simdiki nesil yani bizler cok daha fazla ilgileniyor cocuklariyla!!:nazar:

Kizin kac yasinda keske onuda yazsaydin krese verebilecek yasta ise bence ver, orda hic olmazsa senin istedigin gibi birseyler ögrenir ve egitilir...
    Daha cok kücük ise iki secenegin var: ya kayinvalidenle güzel bir uslupla konusacaksin yada bir bakici tutacaksin...:kahve:

Aksi taktirde her allahin günü ise gittigin zaman cektigin vicdan azabi sen yer bitirir.:teselli:

18. 16 Ocak 2009
  19. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim degil ama kizkardesimin bebegine kayinvalidesi bakiyor kardesim dr izinlerinin tamamini kullanmisti yazarken sinirden hala cildiriyorum kardesimin esinin israriyla annesinin doldurusuylada bebegi ona biraktilar 1ay sonra cocuk zayiflamaya sararmaya basladi surekli uyku halindeydi sagolsun damat hala birsey yok birsey yok diye annesine toz kondurmadi ama kardesim isi cozmeye calisti ama bir sonuc elde edemedi tahliller vs hersey normal cikiyordu derken bir pazar gunu kardesim ve esi annesine gitmisler kizi birden aglamaya annesine sarilmaya baslamis (7,5aylik)ve kardesimin kucuk gorumcesi ilkokul ogrencisi aynen sunu soylemis anne gazli tulbenti getir sila durmuyor diyince is ortaya cikmis kizi uyutma esnasinda bir tulbenti tup gaza tutup yuzune ortuyorlarmis inanilmaz bir vahset ve bu sekilde uyutuyormus sarardi soldu yavrumuz ve kardesim yikti ortaligi polislik noktaya geldiler eside annesinin igrenc yuzunu gordu simdi annem gitti o bakiyor yavrumuz duzeeldi Allah korudu gaz zehirleyebilirdi hayatina malolabilirdi simdi tum iliskileri kesildi bu kotu bir ornek baska bir babaannenin boyle cikabilecegini hic sanmiyorum insan bile demek yanlis ya neyse annemde uzun sure kalamiyacak sanirim diplomali egitimli bir bakici bulacaklar ben maddi imkanlar yuzunden insanlarin aile buyuklerine biraktigini dusunuyorum ama dr bunun cok hatali bir yol oldugnu savunuyor ben sahsen annemede kayinvalidemede birakmam ya isimden fedakarlik yaparim ya paradan bir yol bulurdum . kendi kani cani gibi bakan babaannelerde cok gerci ama Allah calisan annelere yardim etsin