Cam Balkonda Dikkat Edilmesi gerekenler

Konusu 'Dış Cephe Boya & Yalıtım' forumundadır ve Elif tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  19 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.644
  Beğenildi:
  5.180
  Ödül Puanları:
  438
  Sistemin rulmanlımı yoksa bilyelimi olduğunun mutlak sorulması gerekmektedir.

  * Rulmanlı sistemlerinde çelik mi ? demir mi ? paslanır mı olup olmadığına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Kaplama rulmanlı sistemler zaman sonra paslanarak sisteminizin ömrünüzü çürütür.

  * Yaptıracağınız firmanın üreticimi, tali bayi mi yoksa seyyar mı çalıştığını mutlaka sorun ve öğrenin çünkü; sistemde çıkacak bir problemde muhatap olacağınız birilerini bilmeniz gerekiyor. Bunun içinde özellikle üretici firmalara güvenip ve Garanti veren sistemleri tercih ediniz.

  * Sistemin en önemli bir kısmı olan şeffaf fitillerin sararıp sararmadığını sorun zaman sonra camlarınızın arasında sarı uzun uzun çubukları görmek istemezsiniz herhalde.

  * Sistemin yalıtımı da çok önemlidir bunun için montaj yapan ustaların deneyimli olması gerekiyor. Firmanın ne kadar eski olduğunu düşünürseniz bir o kadarda eski tecrübeli montaj ekibi olacağını aklınızdan çıkarmayınız ve kararınızı ona göre yapınız.

  * Kıl fitiller camların altında kullanılan malzemeye denir. kıl fitiller hava, su girmesini engellemek için kullanılan malzemedir. Bunlarda 1000-1200 lük fitiller vardır sanmayın ki ebatlar büyüdükçe yalıtım artacaktır aksine zarar getirir çünkü büyük ve uzun fitiller zaman geçtikçe çöküp dağılacaktır buda sistemin su ve hava geçirmesine zemin oluşturacaktır. bunun için en ideal kıl fitiller 800 lük sık ve dik fitillerdir çökme dağılma şansı yoktur.

  * Kapak sistemleri birbirine geçmeli ve vidalı olmasına dikkat ediniz birleştiği noktalardan su geçmesini engeller vidalı kapaklar ise uzun ömürlü olacağını gösterir.


  normcambalkon.com
   
 2. 21 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. gulkurusuu

  gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

  Katılım:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  2.619
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  paylaşım için teşekkurler.