cam biberon mu polikarbon biberon mu

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve nickminkenari tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nickminkenari
  1. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ne olur ne olmaz biberon ve emziği almak istiyorum geçen chicconun cam biberonunu gördüm bide polikarbonu vardı ama kararsız kaldım kullanış açısından hangisi daha iyi bide polikarbon sağlık açısından nekadar iyidir acaba.
    emzik yenidogan bebeğe veriliyomu bilmiyorum onuda alıyım da sonradan emzik aramayalım onu nasıl aldınız.

2. 15 Temmuz 2009
  3. nehiriver

nehiriver 09 10 09 saat 9 05 :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende bunu cok merakediyrum tecrübli anneler yazsada öğrensek

4. 15 Temmuz 2009
  5. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bende bende...

hemde sağlık açısından ne tavsiye ederler bakliyorum...:lepi:

6. 15 Temmuz 2009
  7. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    kimsecikler fikirlerini paylaşmıcakmıııı :Saruboceq:

8. 15 Temmuz 2009
  9. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım sana tavsiyem dr. brownsun doğal akış biberonunu al içindeki kamış sayesinde ane memesi gibi damla damla akıyo ve gaz oluşumunu önlüyo
    hem cam hem polikarbonu varmı bilmiyorum ama

ben cam istiyorum ama polikarbonda alıcam bitane çünkü camı evde kullanırım polikarbonuda biryere giderken yanıma alırım kırılmasın diye gerçi aldıgım bebe çantasının içinde alt açması hariç birde termal biberon kılıfı var kırılmaz heralde ama yinede olurda yıkarken kırılır filan diye birtanede polikrbon yedekte bulunması gerekli bence

10. 15 Temmuz 2009
  11. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bide dar agızlı geniş aagızlı diye ayrılıyo bu neyin nesi

12. 16 Temmuz 2009
  13. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Ben oğlum doğduğundan beri biberon kullanmak zorunda kaldım. Doğmadan evvel çok araştırdım, hangi marka alacağımı biliyordum zaten. Ben avent kullanıyorum, kolik önleyici, çok da memnunum. Cam mı yoksa polikarbon mu derseniz ben polikarbonu tercih ettim. Cam da sağlıklı ama camın dezavantajı ağır olması. Kullanırken bebek ani hareketlerde bulunabiliyor, dolayısıyla bir yerine çarpınca daha çok canını yakabileceğini düşünüyorum. Polikarbon hem hafif, hem de biberon değiştirme sürelerine uyarsanız sağlıksız da değil. Steril edildiği zaman da mikroplardan tamamen arınmış oluyor. Bir de dar ağız geniş ağız sorulmuş, kesinlikle geniş ağız almanızı tavsiye ederim. Fırça ile temizlemesi çok kolay oluyor. Avent'in zaten dar ağızlı biberonu yok, dr.browns'un da hem dar hem de geniş ağızlı seçenekleri var diye biliyorum. Şekilli ve dar ağızlı biberonları temizlemesi zor oluyormuş, mama kalıntıları kalması muhtemel, o yüzden geniş ağızlılar en iyisi...

14. 16 Temmuz 2009
  15. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar...bir soru da benden... peki bunlar boy boy oluyor.. hangi boylardan kaç tane almak lazım.. ve emzik tabi ki.. bebişimin hemen hemen herşeyi hazır ama bu biberon emzik gibi araçlar kaldı.. mağazaya gidip satıcının gerekli alın alın diye gaza getirdikten sonra kullanmıcam şeyleri doldurup gelmek istemem.. inşallah sütlerimiz bol olur da kullanmaya gerek kalmaz.. en azından doğdugunda hangi boy ve kaç biberon emzik lazım.. bunları da sölerseniz sevinirim

16. 16 Temmuz 2009
  17. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba, öncelikle sağlıklı doğumlar dilerim, ve tabii ki bol bol süt...Tedbir amaçlı olarak elinizin altında 1 adet 125 ml'lik biberon olması iyi olur, umarım mama amaçlı kullanmak durumunda kalmazsınız ama bu boyutu ilerde su biberonu olarak da kullanabileceğiniz için boşuna alınmış olmaz. Emziğe gelince, ben de heves edip çeşit çeşit emzik aldım ama oğlum hiç emzik kullanmadı, hala da kullanmıyor. Benim önerim, yine 1 adet evde bulunsun, eğer kullanmanız gerekirse bununla başlarsınız...

18. 16 Temmuz 2009
  19. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    çok tşk. ederim.. acayip rahatladım... biliyorsunuz ki mağazaya girince cıkılmıyor bu lazım mutlaka alın.. o lazım alın.. dayanamayıp hepsini toplardım kesin.. ihtiyaç oldukça lınması en iyi.. çok çok tşk.ler..