Çam Terebentin Yağı kullananlar

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve renkahenk tarafından 6 Aralık 2006 başlatılmıştır.

6 Aralık 2006
    Konu Sahibi : renkahenk
  1. renkahenk

renkahenk Guest

Çam Terebenti Yagi

İçeriği : Buhar distilasyonu yöntemiyle elde edilir. Yagi alinacak bitkinin yetistigi topragin özellikleri, yetistigi ortamin iklim sartlari, bitkinin toplama zamani, kurutulma sartlari bitkisel yagin renk ve kokusunu etkilemektedir. Bu sebeble standart bir koku ve renk gözlenmeyebilir, farkliliklar olabilir.

Faydaları : Saçı besler, dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller. Saç diplerini kuvvetlendirir.

Kullanım Alanları : Saç için kullanılır.

Kullanım Önerileri : Saçlar için susam, fındık, ceviz ve badem yağıyla birlikte saça friksiyon yapılarak kullanılır. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konularak şampuanla birlikte kullanılabilir.

Uyarılar : Baz yağlar olmaksızın tek başına kesinlikle kullanılmamalıdır. Gözle temas ettirilmemelidir.

Cesitli markalarin degisik siselerde cam terebentin yaglari mevcuttur

Saç dökülmesi için çamterebentin yağınıda önerebilirim ben kullandım ince telli ve çok az saçım vardı üstelik çok dükülüyordu. Çamterebentin sayesinde dökülme azaldı saçlarım biraz daha dirileşti ve daha çabuk uzadı. Aktarlarda ve eczanelerde bulabilirsiniz. Kokusu biraz kötü ama sonuca değer. Şampuanınıza katabilirsiniz veya ben uğraşabilirim diyorsanız saçdıplerinize sürmek daha faydalı olur.Sağlıkla güzellikle kalın :içelim:

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ocak 2009
  2. 6 Aralık 2006
  3. therita

therita Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolun arkadaşlar
    saçlarım aşırı dökülmeye başladıktan sonra beni rahatsız edecek derecede azaldıkalrını düşünüyorum.bunu nasıl uyguladınız?temiz saç diplerine masjalamı yedirdiniz yada banyodan öncemi kullandınız

4. 8 Aralık 2006
  5. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    o dediginiz seyin adini tam olarak verebilirmisiniz bana arkadaslar? yurt disinda yasadigim icin ismi tam lazimki eczaneye anlatabiliyim, nedir o krem seklindemi? yoksa yag mi? bir bitkiden falanmi yapilmis? benimde ince telli ve cok døkulen saclarim var.. yardimci olursaniz sevinirim

6. 8 Aralık 2006
  7. renkahenk

renkahenk Guest

ÇEMTEREBENTİN YAĞI diye geçer aktarlardada vardır eczanelerdede. temiz saç diplerine masajla uygulamak mümkün ama uğraşamam kötü kokuyo çekemem derseniz kullandığınız şampuana karıştırın böylelikle her yıkamada uygulamış olursunuz ve sonuç alırsınız. Bende işe yaradı umarım sizede faydalı olur :)

8. 8 Aralık 2006
  9. Aysecik

Aysecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Renkahenk tavsiyen icin tesekkurler, benimde saclarim ince telli gurdu ama saclarim sulardan stresten sanirim dokuluyorsampuan aliyorum hemde en kaliteli bir ise yaradigini soyleyemem, ama bu yazdigin Cemterebentin yagi paris'te bulnurmu sormam lazim, yoksa Turkiyeden gelen olursa rica ederim

10. 16 Aralık 2006
  11. DevrimGzde

DevrimGzde Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de uzun süredir kullanıyorum şampuanıma karıştırdımmm
    ve kepeklere de iyi gelio
    gerçi kokusu biraz kötü idare edin

12. 25 Aralık 2006
  13. arSA72

arSA72 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende kullanıyorum kızlar ve dendıgı gıbı dökülmeyı azalttı ama bunu 3 günde bır saç dıplerıne masaj yapıp uygulayın..saçları kalınlaştırıyo vede dökülmeyi azaltıyo 1veya 2 ay devam edın dedı aldıgım aktar 3 günde bır yapıorum ben ..kesınlıkle tavsıye ederım...ve mümkünse direk saç dıplerıne uygulayın..şampuanda cok etkılı olmayabılır...:1yes2:

14. 4 Ocak 2007
  15. Gxuxlden

Gxuxlden delikafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende kullanayım hemen acayip dökülüyor saçlarım yaaa :1no2:

16. 4 Ocak 2007
  17. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yurt dışında yaşayan bir arkadaş sormuştu latincesi :eek:leum terebenthina communis, ben de şampuana karıştırıp kullanıyordum ama çok işe yaramamıştı,bir de diplerine sürmeyi deneyeyim.

18. 5 Ocak 2007
  19. cansuyum

cansuyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bir dönem kullandım şampuanıma karıştırdım badem yağı ile birlikte. Saçlarım hem daha kuvvetli oldu hemde kabarmadı fazla tavsiye edrim ama bende çok dökülme olmadığı için ben şanpuana karıştırıyordum.