Çamaşır makinesinde çamaşır bekletme..

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Jblal tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

6 Mart 2008
    Konu Sahibi : Jblal
  1. Jblal

Jblal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    çamaşır makinesinde bekletme yapıyormusunuz.mesela beyazları çamaşır suyunda elde bekletmek yerine makinede kapatıp bekletildigini duydum.uygulayan varmı. çamaşırlarda bekletince yıpranma oluyormu.memnun kaldınızmı?

2. 6 Mart 2008
  3. sibi

sibi aŞkBöCeğimm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben arada bir bekletiyorum ve bu zamana kadar bi yipranma görmedim zaten günlerce falan bekletmiyorum ki sadece 1-2 saat bekletiyorum. sirf beyazlari atiyorsam makinaya cok azda camasirsuyu ekliyorum. bi diger yöntemimde camasirlar azsa veya tüllerde 2-3 tane tenis topu atiyorum icine. toplar sert oldugundan makina döndükce camasirlar / tüller citileme islemi goruyor kirleri daha kolay gidiyor :)

4. 6 Mart 2008
  5. mihmandar

mihmandar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    sibi harikasın tenis topu olayı çok mantıklı. bende deniycem.:dance:

evet bende beyazları atınca ön yıkama yaptıktan sonra ve deterjanı aldıktan sonra 1-2 saat makinayı kapatıp bekleyip öyle yıkatıyorum ancak ÇOK BEKLETME YAPARSANIZ KİRİ İÇİNE ÇEKER bu duruma dikkat yerimseniben

bekletme çamaşırı yıpratmaz. hatta yeni çıkan modellerde SUYA BASMA özelliği var kızımınki öyleyerimseniben

DETERJANLA ÇAMAŞIR SUYU KULLANMAYIN DETERJANIN özelliğini bozar. aslında teninize direkt temas eden hiç bir yerde çamaşır suyu kullanmayın derim. ama illaki kullanırım derseniz önce kullanın sonra bir kaç kez durulama yaptırıp sonra ana yıkamaya geçin.:kahve:

6. 6 Mart 2008
  7. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bekletmiyorum makinada. Kosla ya da çamaşır suyu da kullanmıyorum.
    Çünkü çamaşırlar çamaşır suyu kokuyor sonra. Buda beni rahatsız ediyor.
    Ben sadece bir kere deterjanla yıkatıp ek durulama yaptırıyorum.

8. 6 Mart 2008
  9. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızımın beyazlarını bekletiyorum , hatta 90 derecede deterjanla yıkıyorum , belli bir yerde kapatıyorum , sabaha kadar duruyor , sonra diğer çamaşırlarını da atıp hacı şakir sabun tozuyla ilave durulama yaptırarak yıkıyorum , lekeden eser yok . kosla falan palavra bence , hiç işe yaradığını görmedim maalesef . yıpranma konusu aslında önemli değil benim için , zaten çocuk hızla büyüyor, sürekli yenisini almam lazım , temz olsun yeter . ama çok güzel ve yumuşak oluyor , tavsiye ederim ...

10. 10 Mart 2008
  11. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de; beyazları ön yıkamalı 60-70 derecede yıkıyorum, makina ilk suyunu alırken deterjanla beraber 1 çay bardağı kadar Ace'nin el ve matik çamaşır suyundan ilave ediyorum , yarım saat kadar sıcak su ile beraber bekletiyorum, daha sonra normal yıkama devam ediyor, tertemiz oluyor, yıpranma gibi bir şey de söz konusu değil, hijyen için çamaşır suyunu tavsiye ederim..........

12. 10 Mart 2008
  13. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Ben bekletmem, çalışırken durdurmak makinanın beynini karıştırıyor. Bi güzel 60 da yıkarım, omo beyaz da zaten pırıl pırıl yapar. Çamaşırımızı hergün değiştirdiğimzi için ööle çok kirli olmaz zaten.
    Ayda bir de 90 yıkarım kaynatmış gibi oluyor.

14. 4 Nisan 2008
  15. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    sibi tenis topunun rengi yeşil makinaya atınca renk falan salmıyomu camasırlarımızı boyamasın?

16. 4 Nisan 2008
  17. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    evet ben de onu sorcaktım fisfisfis

18. 5 Nisan 2008
  19. sibi

sibi aŞkBöCeğimm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    camasirlarda iki kez uyguladim bir sey olmadi bende isterseniz önce sirf atletleri veya herhangi beyaz bir seyle yikayin deneyin. tüllerde cogu kez top atarak yikarim bu zamana kadar hic bir sey olmadi onda da. bu yontemi bilmeden once makinaya attigimda tullerin dikis kisimlarinda hafif kir kaliyordu ama simdi top sayesinde karbeyaz cikiyorlar. kesin emin olmak icin dedigim gibi bi kac parca beyaz camasirinizda deneyin isterseniz.