Çamaşırlar nasıl yumuşak olur?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve TK646 tarafından 28 Aralık 2007 başlatılmıştır.

28 Aralık 2007
    Konu Sahibi : TK646
  1. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yumuşatıcı dışında çamaşır yumuşatmak için bir yol bileniniz varmı LÜTFEEENNN...
    Havlularım falan hele kazık gibi oluyor resmen yüzümü çiziyor ne denesem olmadı acaba makinedemi bi sorun var.:1no2:

2. 28 Aralık 2007
  3. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Walla artık diyorum çağırıym servis diye makine alındığı günden beri böyle herşey tertemiz bembeyaz annem falan özenir çamaşırlarıma amaa gel görki kazık gibiler şaşırdım napıcağımı.

Acaba dedim varmı bi püf noktası.

4. 28 Aralık 2007
  5. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim havlularda sert oluyor ya aynı dertten muzdaribiz diger camasırlarda olmuyor ama alla alla havluda bişi var bence

6. 28 Aralık 2007
  7. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Yani aslında diğerlerine pes ettim bu kadarda yeter diyorum ama havlular felaket ilk astığımda önce eşim yüzünü kurulasında yumuşasın diye bekliyorum yüzümü yıkamak için :))))

8. 28 Aralık 2007
  9. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende de aynısı oluyor.ama havluda sorun.ve şunu farkettim yumoşun yumuşatıcısını almadı makine çok katı geldi sanırım.bende biraz su koydum içine busefer aldı.ama kokmıyyyyyyy

10. 29 Aralık 2007
  11. songul27

songul27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    camasirlariniz yumsak ve beyaz olmasini istiyorsaniz soda kullanin bildigimiz toz sodalar camasirlaricin ayri satilaninda var biraz camasir ilaciyla birlikte ilave etmeniz yeterli ama yinede yumsatici kullanin tabi hem kireclenmeyi onluyor..annem hepboyleyapar

12. 29 Aralık 2007
  13. Cevrimhici

Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

Beğenildi:
    224
    Ödül Puanları:
    113
    Makinadan da kaynaklanıyor..Diğer makinam mis gibi kokuturdu yumuşatıcıyı hem de yumuşacık yapardı..Bu iyisi diye bunu aldık hiç memnun değilim..Eskisi hem ucuz hem güzel yıkıyordu valla..Havluları yüzüme sürerken yüzüm acır oldu...Beyaz eşyanın şans işi olduğuna inandım he..

14. 29 Aralık 2007
  15. gxuxmxuxxsx

gxuxmxuxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Valla ben bir makinaya
    yarım şişe yumuşatıcıyı
    boşaltıyorum hem yumuşacık oluyor
    hem de miss gibi kokuyor
    herkes soruyor ne kadar yumuşatıcı koyuyorsun da
    bu kadar güzel kokuyor ben de ne diyorum
    biliyormusunuzzz
    sadece 1 kapak
    ...:dance:

16. 29 Aralık 2007
  17. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla en iyisiymiş o ya.:)))[​IMG]

18. 30 Aralık 2007
  19. fa_fe

fa_fe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çamaşır ürünlerinin çoğu doğal ortamda ayrıştırılıp geri kazanılmayan malzemeler; fenol, amonyak, naftalin ve diğer zararlı kimyasal maddeleri içerirler.

* Mümkünse fosfat içermeyen deterjanları tercih edin veya toz sabun kullanın. Toz sabuna geçmeden önce çamaşırlarınızı bir kez sadece çamaşır sodası ile yıkayın. Bu yolla deterjan kalıntılarının sabun ile reaksiyona girip çamaşırlarınızı sarartma riskini ortadan kaldırmış olursunuz. Çamaşır sodasını sabunla beraber kullanırsanız çamaşırlarınızda hem parlaklık hem de ağartıcılara ödediğiniz paranın daha azını harcayarak beyazlık sağlarsınız.

* Fosfatsız deterjanları, koku gidermek, mikrop öldürmek ve beyazlatmak için 2 kaşık boraks ve 4 kaşık çamaşır sodası ekleyerek kullanabilirsiniz. Çalkalama aşaması için yarım bardak sirke ilave ederek hem renklerin canlı kalmasını, hem de havlularınızın yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Yumuşatıcı gözüne yarım bardak sirke koyarak, deterjan kalıntılarını giderip suyu yumuşatmanız mümkün.
    sirke kokusundan çekinenler kokusu uçucudur merak etmeyin.
    * Klorlu ağartıcılara alternatif olarak sıvı hidrojen peroksitten yapılmış beyazlatıcılar ya da toz halinde hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. ALINTIDIR. arkadaşlar malesef çamaşır deterjanı ve yumuşatıcıyı çamaşırdan çıkarmak için en az 30 kere hiç deterjansız yıkamamız gerekiyormuş. lütfen dikkat:sm_confused: