Çamaşırlarda hijyen için Domestos hijyenik leke çıkarıcı

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve cenoy tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1 Nisan 2010
    Konu Sahibi : cenoy
  1. cenoy

cenoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir arkadaşım internetten aldığı aşağıdaki yazıyı bana gönderene kadar açıkcası çamaşırlarda bakterilerin varlığının bu denli olduğunu bilmiyordum. Öyle aşırı temizlik hastası biri de asla değilim ama herkes gibi tabi ki kendim ve ailem için hijyene önem veririm. ' Nasılsa çamaşırların çoğunu makine ile yıkayıp, deterjan ve çamaşır suyu kullanıyorum' diyordum ama hijyen sadece yüzeylerde değil, çamaşırlarda da gerekli olduğunu ve çamaşır makinesi, herhangi bir deterjan veya çamaşır suyu kullanmanın çamaşırlardaki bakterileri yok etmeye yeterli olmadığını anlayınca hemen Domestos hijyenik leke çıkarıcı aldım. Zaten hijyen değince akla gelen ilk isim Domestos oluyor ama ben çamaşırlar için böyle bir ürünleri olduğunu açıkcası bilmiyordum. Üründe çok güzel. Çamaşırlarda hem lekeleri hemde binlerce bakteriyi yok ediyor. Kokusuda çok güzel. Kesinlikle tavsiye ederim. Çamaşırları ilk kez Domestos ile yıkayıp giydiğimde gerçek temizliği hissedip mutlu oldum. opuyorumnanaktan

Sağlıklı temizlik, yaşamımızın her anında gereklidir. Enfeksiyon hastalıklarının kontrolü için ev ortamı hijyeni çok önemlidir. Aile üyelerinden birisinin bulaşıcı bir hastalığı olması durumunda diğer aile fertlerinin hastalanması olasılığı % 6-60 olarak bildirilmektedir. Her geçen gün gelişen hijyen bilincine paralel olarak, çamaşırda hijyenin önemi de gittikçe artıyor. Çamaşırda hijyene etki eden temel unsurlar ise yıkama sıcaklığı, kullanılan deterjan ve çamaşır suyu gibi katkı maddeleri. Katı yüzeylerin zararlı mikroorganizmalardan arındırılması nispeten daha kolayken, özellikle çamaşırlarda hijyen sağlamak belirli zorluklar içerir. Örneğin bir gün giyilmiş bir çorabın her gramında ortalama 1.000.000, iç çamaşırında 100.000, atlette 10.000 bakteri bulunur.