çamaşırlarımın rengi değişti yardım

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve gmen tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : gmen
  1. gmen

gmen Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben bi saçmalık yapıp turuncu bir tsirtle beyazları birlikte yıkadım şimdi o güzelim beyazlar turuncumsu bir renk aldı eski hallerine nasıl getirebilirm. kosla oksi denedim hiç bir işe yaramadı. çamaşır suyuna koyamıyorum çünkü beyaz olmasına rağmen renkli baskılar var tsirtlerde onlara zarar vermek istemiyorum. bu arda migrosta bi ürün gördüm renk kurtarıcı diye 10tl 2kullanımlık bişeydi emin olamadım bilgisi olan tavsiye edebilecek biri var mı?

2. 6 Temmuz 2010
  3. gmen

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yok mu? :1no2:

4. 7 Temmuz 2010
  5. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    domestos hijyen açık renkli beyazlar için leke çıkarıcı bir ürün var açık mavi renkli şişesi var.benimde bir çorap yüzünden başıma geldi domestosla kurtardım....

6. 8 Temmuz 2010
  7. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben çamaşır makinasına beyazları atıyom ..deterjan + kosla oksi koyuyorum bi 5-10 dakika çalıştırıyomm..sonra makinayı kapatıp öyle makinada 5-6 saat bekletip çalıştırıyorumm..buz gibi çıkyo sonraa..:))

8. 8 Temmuz 2010
  9. gmen

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkürler önerileri uygulıycam umarım tshirtlerdeki renkli baskılara bi zarar gelmez

10. 13 Temmuz 2010
  11. merikeklik

merikeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    113
    gmen bende geçen sene açık renkklilerle pembe bir kıyafet karışmıştı.ve açık mavi takımım pembe olmuştu.komşumun önerisi ile yarım kova suya göz kararı çamaşır suyu döktüm ve pantalonu içinde beklettim.ve pantolonum asıl rengine öndü .açık mavi

12. 13 Temmuz 2010
  13. ozlemim

ozlemim hasreti yendik biz bir'iz Üye

Beğenildi:
    81
    Ödül Puanları:
    108
    nasıl yani... renkli çamaşırı çamaşır suyunda mı beklettin.. bu bana çok riskli geldi.. çamaşır suyunun tek bir damlası yüzünden yepyeni siyah kotumu çöpe attım ben..

renklileri karışan çamaşırlarım olunca hiç çıkarmadan tekrar yıkıyorum makinede.. renkliler için leke çıkarıcılardan da ekliyorum. ara geçmeden tekrar yıkayınca düzeliyor.

14. 15 Temmuz 2010
  15. merikeklik

merikeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    113
    evet özlemim çamaşır suyu tek başına kullanınca renk açar.ama sulandırılıp kullanıladığında leke çıkarır ve eski haline getirir.ben bile daha önce kullandığım halde hala terrüddütle yaparım bu işi...gözden çıkardığın bir kıyafette dene .kendi gözlerinle gör:))

16. 15 Temmuz 2010
  17. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    makinadan çıkar çıkmaz tekrar atsaydın makinaya hemen o zaman o renk kayboluyo bende bi defa kırmızı biişle atmışım yanlışlıkla öyle pembe pembe çıkmışlardı:KK1:sonra hemen tekrar attım geçti yania.s

18. 22 Temmuz 2010
  19. gizmo84

gizmo84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gmen denedin mi bunları aynı şeyler benimde başıma geldi riske atmak istemiyorumda denediğin olduysa onu yapayım