Camterebentin ile Hintyağını Birlikte Kullanmayın

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve fullya tarafından 21 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : fullya
  1. fullya

fullya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saç bakımı konusunda pek çok başlıkta sizinle bilgilerimi paylaşmıştım. yararını gördüklerim fazlaydı ve yazdım enteleden çam terebentine kadar.

nisandan beri entele ve çamterebentini kullanıyorum. ilk kullanımımda şampuanıma çamterebentin ve aktardan aldığım bakım yağı katmıştım sonuç süperdi.
    şampuanım bitince hint yağı aldım hintyağı ve çamterebentini karıştırıp kullandım sonuç: berbat
    yani bendeki etkisi kötü oldu saçlarım sertleşti ve çok dökülmeye başladı önceleri önemsemedim ama devam edince o şampuanımı attım.
    şimdi yeniden bir şampuan alıp içine sadece çamterebentin koydum sonuç gene süper dökülme bitti ve saçlarım yumuşacık

diyeceğim şu dur ki çamterebentin kullanırken hintyağı ile karıştırmayın.

2. 21 Temmuz 2007
  3. EU1

EU1 Guest

çamterbentinle yıkadıktan sonra benim saçlarım kazık gibi oluyo nedendir acaba :s

4. 21 Temmuz 2007
  5. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Ben ilk defa çamterebentinle yıkadım saçımı..eskiden kıvır kıvır ve gür saçlarım vardı zaman içerisinde dökülmelerle kıvrıklıgım gitti ne ama dümdüzde olmadı sürekli yataktan yeni kalkmış gibi karmakarış saçlarımla gezerdim ve krem kullanmadan saçlarım berbat tülerik olurdu..akşam çamterebentinle yıkayıp yattım sabah saçlarım kıvır kıvır ve yumuşacıktı sanırım her keste farklı etki yapıyor..:uhm::uhm:

6. 21 Temmuz 2007
  7. fullya

fullya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    miktarına bağlı olabilir bu. çok az koyucaksınız çünkü.

8. 21 Temmuz 2007
  9. EU1

EU1 Guest

bir kapak koydum acaba şampuanmı yetersiz ama 250 miligramdı şampuanda bu normali deilmi :1shok:

10. 21 Temmuz 2007
  11. butterfly

butterfly Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar siz hangi sampuanın içine koydunuz

12. 21 Temmuz 2007
  13. gri

gri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben ikisini karıştırmamıştım hint yağını sürüyorum saçlarıma biraz beklettikten sonra çam terebentin kattığım şampuanla yıkıyorum..ama ben de dökülme falan olmadı biraz sertleşiyor saçlarım ama ben soğuk suyla yıkıyorum ondan galiba.

14. 21 Temmuz 2007
  15. EU1

EU1 Guest

elidorun hindistan cevizi bide c ile başlayan bişi karışmlı şampuanı mavi kapta kepeğe karşı etkili olanı fazla kimyasal falan var diye çamtrebentinn etkisni öldüren bi şampuanmı?öleyse deiştiririm yani..

16. 21 Temmuz 2007
  17. dita

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben TRESAN PAPATYA ÖZLÜ şampuanın içine koydum 500 ml. lik şampuana 50cc.lik çamterebentinin yarısından fazlasını döktüm..aldıgım aktarın dedigine göre bitki özlü şampuanlarla kullanılırsa daha faydalı olurmuş piyasadaki şampuanlarda çok fazla katkı bulundugu için etki göstermeyebilir yada etkisi çabuk farkedilmez dedi..bende bitki şampuanı aldım içine karıştırdım..normal kremli şampuanla bile saçlarım kazık gibi olurdu bununla hiç kreme gerek duymadım...

18. 21 Temmuz 2007
  19. dita

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bence öyle bu şampuanların içindeki katkı ve kimyasallar çamterebentinin etkisini yok ediyomuş..