can sıkıntım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gemini_s tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : gemini_s
  1. gemini_s

gemini_s Guest

herkese merhaba forumu yeni buldm ve hemn üye oldm..umarım bnm can sıkıntımada önerilernz olur..ünivde ilk senem ve yurtta kalıorm bulundgm sehirn küçük bir ilçesndeym maalesef ve imkanlar cok kısıtlı..sorun su ki..yurtta aksam olunca cok sıkılyrm..yani tv sadece 1 tane var ordada sürekli izleymyrz.internette paralı oldgndn sürekli giremyrz.oturp sohbet edecgmz dogru düzgn yer yok.odalara da süreklı gidemezsn.bulundgm yer cok kısıtlı yurt daha da kısıtlı..bu da dert değil ama bn ünivde kendimi gelştrmeyide hedeflemstm ama gittikçe körelyrm..lütfen bana bir öneride bulunun..

2. 22 Şubat 2009
  3. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Kitap okumanı öneriyorum tatlım.En güzeli sanırım bu,kendini geliştirmeyi hedeflediğini söylemişsin.Bu yolda sana en yardımcı olacak şey kitaplar olur.
    Hem vaktin nasıl geçtiğini anlamazsın,hem de çok kazançlı çıkarsın.
    Okulunun kütüphanesinden alırsın kitapları da.Maliyeti bile yok.

Umarım yarar işine.

4. 22 Şubat 2009
  5. kedijik

kedijik CüMLe_-_MüHeNDiSi Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Bende kıtap okumanı tavsıye edebılırım.Aslında kıtap sıkıntı gıderme yada bos vakıt doldurma aracı degıl ama ne yazıkkı oyle bı muamele goruyor.Ama amac kendını gelıstırmekse kesınlıkle en ıyısı kıtap.Hatta kabılıyetının acılımını bılmıyorum ama boylesı zamanlarında al elıne bı kalem bı defter sende karala bırseyler.Zaten ard arda bı kac kıtap okudukdan sonra super bır yazma ıstegın ve bı o kadar da super hayal gucun ortaya cıkıverıyo.
    Sana ogrenım hayatında bol bol basarı ve hayal ettıgın gelecegı yasamanı temennı edıyorum...

6. 22 Şubat 2009
  7. kSo

kSo Guest

canım bende madem net paralı olanaklar kısıtlı kitap okumanı tavsiye ederim ilerlemende yardımcı olur

8. 22 Şubat 2009
  9. gemini_s

gemini_s Guest

ewt kitapta çok okuyrm bazen aklıma estikçe bişeyler de yazıyrm..ama beni tatmin etmiyor sanırım..bilmiorm neyse artk kendi çapmda bişeyler bulucm yada olmadı net baglattrcz arkadslrla odamıza..

10. 22 Şubat 2009
  11. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    İnternet ile kendini geliştiremezsin.

Bu biraz da şuna benziyor hani çok okuyan mı çok gezen mi bilir?

Sadece sen konunun sonunda buraya gelirken amacım kendimi geliştirmekti dediğin için diyorum kitap dünyasına dal zaten bir daha çıkamazsın okudukça okuyası gelir insanın.

İnternet ise körelmende bir basamak daha yükseltir seni haberin olsun:)

12. 22 Şubat 2009
  13. whisper34

whisper34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel işte bol bol ders çalış canını buna mı sıkıyorsun :) internet zaten çok iyi bişey değil hala kullanım konusunda yeterli bilgiye sahip değiliz çünkü chatten ibaret bilinen bir internet dünyası var herkeste kitap oku iyi gelicektir...

14. 22 Şubat 2009
  15. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlara katılıyorum
    kitap oku canım
    imkanın oldukca merkeze gidip sinemaları takip et canım
    bırakma kendini hiç
    kolay gelsin.

16. 22 Şubat 2009
  17. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Siz daha çok canınızın sıkıldığından bahsetmişsiniz.Tv ,sohbet yokluğu zaten kendinizi geliştirmenize engel değildir.Küçük yerde okumak oldukça zor olmalı.Üniversite demek sadece meslek sahibi olmak demek değil.İnsanların ufku bu yıllarda genişler.İmkanların bol olduğu bir şehirde okumak bu noktada önemli.Kültür sanat faaliyetlerinin olmadığı bir yerde sadece okumakla kendinizi geliştiremezsiniz.Tiyatrosu,Devlet senfoni orkestrası,şiir dinletileri,sanatseverler dernekleri vs ... vs... olmadıktan sonra ne işe yarar ki...Ha diyeceksiniz,bunların olduğu büyük şehirlerde öğrenciler ne durumda,bu imkanlardan yararlanıyorlar mı?Orası da onlara kalmış.Ben hiç kaçırmazdım doğrusu.

18. 22 Şubat 2009
  19. EU1

EU1 Guest

internet körelmene yardımcı olur fikrine katılmıyorum.. günümüzde bilgiyi en hızlı ve az maliyetle elde edebileceğimiz alan internet, mithiş bir bilgi kaynağı aslında.. ama fayda edinme kısmı kullanım tarzında değişyor tabii; siz devamlı chat'e girerseniz tabi ki bi katkıdan bahsedemeyiz..
    çok güzel siteler var derslerin için araştırma yapabileceğin veya yeni şeyler öğrenebileceğin.. kitap da oku tabi ki ama her akşam kitap okunmaz ki, tek vakit geçirme aracı olarak biraz sıkıcı olur.. sen en iyisi internet bağlat, öğrenciler için indirimli tarifeler filan var zaten bi araştır derim..