Canan Tan-Eroinle Dans

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Adivar tarafından 3 Şubat 2008 başlatılmıştır.

3 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Adivar
  1. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148

Yazar:Canan Tan
    Sayfa Sayısı: 400
    Baskı Yılı: 2005
    Dili: Türkçe
    Yayınevi: Altın Kitaplar

“Eroin konusunda, bilimsel ya da günlük tarzında, pek çok kitap yazıldı. Türk ya da yabancı, günlük tutan eroin bağımlıları, anılarını paylaştılar okurlarla. Bulanık kafalarıyla, edebi kaygı gütmeden, bulutların üzerindeki serüvenlerini anlattılar.
    Gerçek anlamda bir “eroin romanı” yazmak isteyişim bundan,” diyor Canan Tan.
    “Beyinlerin damağında edebiyat tadını duyarak da okunabilmeliydi eroinin hikayesi... Romandaki karakterlerin hepsi hayal ürünü. Ama yaşadıkları öylesine gerçek ki... Eylül’ü, Dünya’yı ya da Alev’i değilse bile Ayşeleri, Zeynepleri, Özgeleri bulabilirsiniz yakın çevrenizde...”

Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
    Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanın iki kahramanı Eylül ve Dünya’nın başına gelenler de bunlardan farklı değil.
    Eylül, ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bazen bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Eroinle Dans, hem güçlü bir arkadaşlığı, hem de böylesine güçlü bir arkadaşlığın sonuçlarını anlatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ekim 2009
  2. 26 Eylül 2009
  3. yosu

yosu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çooooooooooooooooooooooooooook güzel bi kitap hayatımda ilk kez bi kitabı okurken ağladım.hele dünyann öldüğü yerde canan tanın en güzel kitabı pirayedn daha güzel

4. 26 Eylül 2009
  5. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    bu kadının tüm kitaplarını seviyorum

6. 26 Eylül 2009
  7. damlasu

damlasu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Okumadığım bir bu kaldı Canan Tan'dan.Bulursam bunuda okuyacağım.Güzele benziyor..

8. 5 Aralık 2009
  9. flower_650

flower_650 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kitaba ilk başladığımda Piraye'yi okuyormuş hissine kapılmıştım ve başlarda bana kitap sürükleyici gelmemişti fakat daha sonra kitabı bitirdiğimde gerçekten anlamlı bir kitap okuduğumun farkına vardım.

10. 5 Aralık 2009
  11. shadow

shadow Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canan tan in diğer ktplarndaki gibi tutkulu bi aşk bkledm ama yoktu,olsn ama gzl ktpti.

12. 5 Aralık 2009
  13. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.800
    Ödül Puanları:
    563
    Çok beğenerek okudum kitabı gençlerin ne durumlara düştüğünü gösteren güzel bir kitap mutlaka okunmalı...