Canım arkadaşımın babası intihar etti ve ben gidemiyorum yanına destek olamıyorum

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve xsxirine_4553 tarafından 3 Şubat 2009 başlatılmıştır.

3 Şubat 2009
    Konu Sahibi : xsxirine_4553
  1. xsxirine_4553

xsxirine_4553 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    dün akşamdan beri ne uyuyabildim ne ne bir şey yiyebildim a rkadaşlar.....sabah eşim doktora götürdü.iğnelerle ayaktayım........sebebi ne derseniz ilkokuldan beri arkadaşım canım kanım olan evlerınde gunlerce kaldıgım,canımdan cok sevdıgım kankamın babası dün intihar etti.....babamın tayini sebebiyle biz izmire geldik onları istabulda bıraktık ......öyle çok bağlıyım ki onlara ikinci ailem gibiydiler.......izmire ilk geldiğimizde dayanamamış okulun gezisi var deyip yanlarına gitmiştim......:-)(evlendim arkadaşım kalktı ta geldi izmirlere benim yanıma....aramızdaki bağı yollar vs hiç birşey kesip atmadı atamadı...pazar gecesi kankam mesaj atmıştı herşey yolunda bitanem seni seviyorum şeklinde ertesi gün babası namazında niyazında olan biri...sabah namazına gidiyor ordan işyerine gidip bir not bırakıp asıp kendini intihar ediyor....işyerinin arka kapısını kankamın küçük kardeşi açıp babasını ilk o görüyor......sonra kankam.......zengin hali vakti yerinde insanlardı...kendi halinde kapalı kutuydu kankamın babası:bir ara duymuştum borca harca girdiğini işyeri sahibinin ödeyemeceği bir mebla değildi......meğer çok borçlanmış...bıraktığı notta kime ne borcu var yazmış.......kızımı eşimi çocuklarımı seviyorum sizi böyle üzdüğüm için özür diliyorum demiş.......mektubu tam ayrıntılı bilemiyoruz savcı almış mektubu...keşke söyleseydi bir Allahın kuluna açsaydı derdiniz gider dilenirdik gene bu hallere düşürmezdik onu...babamı bir kaç kez aramıştı gündelik telaştan bir görüşememişlerdi....demekki akıl danışacaktı .danışamadı..daha bir ay önce feci bir trafik kazası geçirmişti ama çok şükür dedik bir şey olmadı bir ay demedi..intihar etti......değermiydi çözümm mü oldu şimdi 3 çocuk geride bıraktı...kankam evlilik hazırlığındaydı......nişanlısı askerden geldi göreve başladı kankamı ziyarete geldişğinin ertesi günü babası nın haberini aldık.........dayanamıyorum evde tek duramıyorum........akşam eşim nöbete gidecek tek başıma hayatta duramam evlerde.....cenazeye gitmek istedim ...eşim çalışıyor beni de tek göndermedi...istanbul 10 saatlik yermiş tek gönderemezmiş..gitmek kankama bir kere sarılmak destek olmak istiyorum ne dediysem eşime nafile bu halde yollarda bayılır kalırsın yazın ızın aldıgımda gıderız diyipo duruyor.....barı haftaya gıdeyım dıyorum bır turlu ıkna edemıyorum napıcam bılmıyorum...ıkna edemıyorum esımı.....tek gondermıyor...babam calısıyor ızın alamaz annem hasta kımsede benle gelemez........napıcam bılmıyorum .........sımdı yıgınla borc gerıde 3 cocuk kaldı bır sosyal guvencelerı bır seylerı yok annelerı calısmıyor.borclular kapıya dayanıcak napar ne ederler bılmıyorum........ah bir gidebilseydim yanlarına

2. 3 Şubat 2009
  3. burcak09

burcak09 b&a Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım cok üzüldüm ya basınız sağolsun.Allah onlarında senin de yardımcın olsun,sabır versin.çok kötü bir durum ne denilebilir ki!

4. 3 Şubat 2009
  5. xsxirine_4553

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    insan nasıl canına kıyacak hale gelir.....nasıl bu kadar inançlı olan biri iki dünyasını yıkacak bir eyleem girişir....nasıl insan kendini asma ya varacak şekilde bunalır.......neden açmaz derdini tasasını.....telefonda kankama diyecek söz bulamıyorum kardeşim seni çok seviyorumn gelicem demekten başka....oda gelnolur çok ihtiyacım var dedi.........yazın gitmişim ne fayda.....yaza aylar var.....bir gün çncesi mutlulukta uçarken kankam bir gün sonrası neler yaşadık......keşke yaşasaydı babası..borç harç olsaydı icralar gelip gitseydi ama yinede başlarında olsaydı........ecel desek değilki avunalım bunun acısı cok buyuk.........ecel olsa bu kadar canım yanmazdı

6. 3 Şubat 2009
  7. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    allah yardımcıları olsun sabır versin cnm

8. 3 Şubat 2009
  9. xsxirine_4553

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    amin ..kızlarr akşam nasıl geçer bi başına evde nasıl dururum bilmiyorum.....:KK43::KK43:

10. 3 Şubat 2009
  11. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm canım başınız sağolsun rabbim sabırlar versin çok zor bir durum rabbim arkadaşınız ve ailesinin yardımcısı olsun söyleyecek söz bulamıyorum:çok üzgünüm:

12. 3 Şubat 2009
  13. xsxirine_4553

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım.en çok içimi acıtan bir resmi bile yok bende ..bir anısı......gidemeyişim eşimi ikna edemeyişim çok üzüyor beni

14. 3 Şubat 2009
  15. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım başınız sağolsun,çok çok zor bir durum,teselli cümleleri böyle durumlarda çok zor bulunuyor,,bence mutlaka eşinizi ikna edin cenazeye yetişemeseniz bile mutlaka yanında olun arkadaşınızın,yaza çooook zaman var,o kadar da zamanda zaten arkadaşınızın acısı biraz olsun hafiflemiş olur ,önemli olan şimdi,Allah korusun sen böyle bir durumda olsan arkadaşının yanında olmasını istemezmiydin desen eşine,ne bilim ikna olmalı ya mutlaka giderdim ben,Allah yardımcınız olsun arkadaşının da seninde,kimselere yaşatmasın Rabbim.

16. 3 Şubat 2009
  17. italim

italim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    Şirine çok üzüldüm senağlama allah sabır versin arkadaşına ve ailesine tabiiki sana da canım.Gidememene çok üzüldüm,eşin bi günlük bile izin alamıyor mu sadece seni bırakıp dönse.Sen de iyi olmadığın için tek göndermiyebilir,ama bırakıp dönebilir seni.Ya da kardeşin eşinin kardeşi falan yok mu?seni onlar götürse,hem otobüsle gitmek zorunda değilsin ki ucakla gidebilirsin bir kaç saatte süre kısa olduğu için tek gidebilirsin canım:teselli:

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  18. 3 Şubat 2009
  19. EU3

EU3 Guest

başınız sağ olsun canım
    bence bi şekilde eşini ikna et ve git arkadaşının yanında ol
    çünkü en yakın arkadaşısın sen onun sana çok ihtiyacı var
    inşallah eşin ikna olur