canım çok sıkkın kızlar....

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve emirhan26 tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : emirhan26
  1. emirhan26

emirhan26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ne alaka ama paylaşacak ve konuşacak kimsem yok diye sizlerle paylaşmak istedim.sorunum bebeğimle ilgili değil.kendimle ilgili... evliliğimde çok problemlerim var.anlaşamıyorum.O kadar deniyorum.alttan alıyorum.ama lafla veya fiili şiddet görüyorum.Üniversite mezunuyum bu sene öğretmenlikten istifa ettim bebeğimi bakıcıya bırakamadığım için.Daha doğrusu bakıcı bulamadığımiçin.4 senelik evliyim.3.ayda başladı şiddet.saçma sapan sebeplerden.haklıyken kelime oyunlarıyla beni haksız ediyor, hakaretler, aşağılamalar anlatamam neler neler....benden 11 yaş büyük görücü usulu evlendim.allah belamı vereydi de evlenmeseydim.Durumu oldukça iyi bir ailenin çocuğum ve gurbete gelin geldim ailem şehrinde tanınan bir aile o nedenle ayrılmama müsade etmiyorlar.Eşimin durumu aileme göre daha kısıtlı.Hele bir de kriz döneminde sıkıntılı bir süreçe girdi.Benden çıkarıyor hıncını.Tüm gün evdeyim gidebileceğim bir yer yok.Yardımcı kadın bile almama izin vermiyor.Harçlık bile vermiyor.Evdesin napıcan parayı diyor.Arada ailemin yanına gezmeye gidiyorum.Onlar kıyafet oğluma ihtiyaçlarını alıyorlar.Bu salakta beleşe konuyor nasılsa ailesi alıyor diye hiç bana ve oğluma masraf etmiyor.yaaaaaaaaa O kadar bunaldım ki valla ölmeyi düşünüyorum bu sefer oğlum bu salağamı kalsın.en iyisi ikimizde ölelim diyorum.Biliyorum şuan delimi bu diyorsunuz.Bir eğitimcinin bunları düşünmesi ne kadar ayıp ama insan çaresizse neler aklına geliyor... oğlum için o kadar üzülüyorum ki böyle bir babanın oğlu olduğu için çok şansızmış :a015:

2. 12 Ekim 2009
  3. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Canım çok üzüldüm yaşadıklarına..Hayatın içinden_Eşi ve eşinin Ailesi bölümüne taşınır konun büyük bi ihtimalle..

Herşey çocuklarımız içn ama kimse hayatını böyle zindana çevirme Hakkına sahip değil .mesleğinde varmış neden ölmeyi dşünüyorsn anlamadım..Annen baksın bebişine sen çalış?

4. 12 Ekim 2009
  5. emirhan26

emirhan26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gurbetteyim kimsem yok burda

6. 12 Ekim 2009
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Keşke istifa etmeseydin canım..
    Bakıcıya bırakabilirdin yada ailenden birileri yardımcı olurdu..

Şuan bir karar vermelisin.eşinin düzeleceğine inanıyorsan
    Konuş hatta aile büyüklerine anlat hep beraber konuşun..

Yok düzelmez diyorsan,ailenin yanına git bir müddet kafanı dinle
    sağlıklı karar al derim
    zira bu psikoloji ile bebeğinide sağlıklı büyütemessin.

Allah yardımcın olsun

8. 12 Ekim 2009
  9. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Allah akıl fikir versin.Bi ara benzer bi sorun yaşadım bende..Eşim hala sinirli..Daha doğrusu ne zaman sinirleneceğini kestiremiyorum..Ailemin arkamda oldugunu görünce biraz daha azalttı olayları ama yinede ewlilik denen şey böyle olmamalı diye düşünüyorum..Biraz gözdağı versen olmazmı??

10. 12 Ekim 2009
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    zor durum...çok üzücü..ama işte şimdi ben yine o klasik soruyu soracağım...neden çocuk yaptın bu adama???? eğitimcisin birde hayatım..içseydin hapını...baktın düzelmiyor bırakırdın çarçabuk..şimdi bir de el kadar yavrucak var..ama tabi yine de bu bir engel değil..olmuyorsa olmuyordur...burda bir tatoş ablamız vardı...çocuğu inanılmaz sağlık sorunlarıyla doğmasına rağmen daha 3 aylık olmadan bebek ayrıldılar..şimdi kadın kendi savaşını kendi veriyor..kalp ameliyatını bekliyor oğlunun..hadi biraz kuvvet..hayat bize armağan..ve çıkmaz bu sokak dediğin her sokağın çıkışı vardır..en azından geldiğin yoldan geri dönersin...

12. 12 Ekim 2009
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bebişin için sağlam durmalısın.melesef sende benim gibi aile mağdurusun şu ne der bu ne der.ama herşeye rağmen hayata sıkı sıkı tutun allah sana bir evlat nasip etmiş allah bağışlasın o sana yeter.herşey bir sınav.bir arkadaşın imzasında şu yazıyı gördüm.allah ihmal etmez imtihan edersabret düzelir işallah..:teselli:

14. 12 Ekim 2009
  15. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım herşeyden önce sakin ol...benimde evliliğimde sorunlar var bende çoğu kez niye evlendim diyorum ama artık çok geç bide bebeğimiz var..
    düşünsene sana bişey olsa yavrun onların elinde kukla olacak sakın ama sakın böyle şeyler düşünme..
    eşinle otur konuş evliliğnizin düzelme ihtimali yok ise ailenle ciddi ciddi konuş..
    nereye kime gideyim de sanada bebğinede sahip çıksınlar..dua etde bi ailen var arkanda benim oda yok....

16. 12 Ekim 2009
  17. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım çok üzüldüm ama sen böyle bi hataya nasıl düştün inanmadığın bi evlilikte nasıl öyle bi adama baba olmak kutsal bişeyi nasip ettin sana ve o bebeye yazık deyilmi erkek para açısından bunalıma girince evet saldırgalnlaşabiliyo ama bu senin şiddete uğramana sebep deyil oğlunada yazık öyle bi ailede büyüse ne verebilirsin ki adam anlamış tabi ailenin sana baskı yaptığını e bide maddi açıdan yardımcılar ama arkadaşında dediyi gibi ailen arkanda dursa gelip seni alsalar sanmıyorum ki o kadar rahat sana davransın mesleyinde elinde ayrılsan bile illaki iş bulursun iyice düşün böyle nereye kadar devam edebilirsin ki

18. 12 Ekim 2009
  19. Agresif

Agresif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evli değilim ama çevremden görüyorum,duyuyorum en yakınım teyzemdede var aynı sorun.Eşinin durumu olduğu halde yine bizimkiler yardım ediyor.Böyle erkeklerin eşlerini başkalarına muhtaç ve mahcup etmesi çok sinirimi bozuyor:eek:klava: