canım sıkkın kızlar, bebişimin birinde hiperekojen fokus görüldü:((

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve wavy tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : wavy
  1. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canlar,
    bugün ayrıntılı ultrason için doktora gittik. öyle heyecanlıydım ki kızlarımı göreceğim diye anlatamam.. elleri ayakları oyşş ekrandan izlerken bile gözlerim doldu..bebeğimin birini önce izledi doktor şükür herşeyi normal. diğer meleğime sıra geldiğinde kalbinde fazla oyalandı. bişeyler ters gidiyordu farkettim bi sessizlik oldu. dayanamayıp sordum yok bişey sadece cihazla ilgili bi sıkıntı oldu o yüzden duraksadım dedi. muayene sonunda bebeğimin kalbinde sol hiperekojen Fokus olduğunu söyledi. tabi anlayamadık açıklamasına göre kalp kaslarında görünen bişeymiş kireçlenme gibi yada calsiyum birikmesi gibi bişeymiş. genelde araştırmalara göre down sendromlu bebeklerde görünen bişeymişsenağlama ama diğer bütün bulgular normal olduğu için endişelenmememi istedi. araştırmalara göre tek bu bulgu sıkıntı yaratmıyormuş.. amniyosentez falan yapalım demicem dedi. içimi rahatlatmaya çalıştı. kendi doktorumda aynı şeyleri söyledi ama ana yüreği endişeliyim. başına gelen varmı arkadaşlar. ne yapmalıyım. amniyosenteze gerek yok deselerde yaptırmalımıyım ki o da riskli offf offff..senağlama

Son düzenleme: 8 Ağustos 2009
  2. 8 Ağustos 2009
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımada böbreklerinde su var buda down sendromu demek demişti. ama 6 yaşında sapasağlam bir cadım var.....hamdolsun...

4. 8 Ağustos 2009
  5. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kayra canım maşallah kızına. kendi doktorumda incelemeyi yapan perinatologta tek başına hiç bişey ifade etmiyor desede işte anlarsın beni endişeliyim. bide çok hareketsiz o bebeğim şimdi sanki hastaymışta ondanmış gibi içim parçalanıyor çok mu evham yaptım bilmiyom.. :gitme: allahım hepimizin meleklerini korusunn..

6. 8 Ağustos 2009
  7. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm benimde ayrıntılı ultrasonda bebeğimin birinin her iki böbreğindede idrar toplanan yerde sınırın üzerinde büyüme tespit edildi,erkek bebeklerde görünen bir durummuş 26. haftada kontrole çağırdı ayrıntılıya bakan dr,endişe etme dedi takip edilmesi gereken bir durum dedi,doğmadan önce tespit edilmiş olması daha iyi dedi,buda down sendromu belirtilerindenmiş ama tek başına olmaması gerekiyor tabi.........bende öğrendiğim gün çok üzüldüm ama Allah beterinden saklasın dedim,eşim destek oldu topla kendini dedi bebeğe bu halini belli etme dedi,bende o günden beri hiçbirşey yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum cnm....pozitif olmaya çalışıyorum Rabbim ne eylerse güzel eylermiş inşallah güzel olacak sonu diyorum....Sende içini ferah tut cnm,bebeğin için.....

8. 8 Ağustos 2009
  9. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde o bebeğim diğeri kadar hareketli değil cnm,birde aşağıda kasıklarımda taşıyorum onu,plesantasıda rahim ağzına neredeyse dayanmış durumda......

10. 8 Ağustos 2009
  11. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    nevra canımm inan eşimde rahat ol bak iki doktorda tek başına önemli bir bulgu değil belki sende bende de olabilirmiş dediler bak diyor. ama yinede belki bugün öğrendiğim için çok endişeliyim her an ağlamaklıyım :gitme: allahım tüm bebişleri korusun içinde seninkileride benimkileride . allahım şifasını versin inşallah. desteğin için çok sağol canım arkadaşımopuyorumnanaktan

12. 8 Ağustos 2009
  13. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Amin cnm,meleklerimizi daha beterlerinden korusun Rabbim,şifalarını versin....

14. 8 Ağustos 2009
  15. tuboxsx

tuboxsx anneyim ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    korkma canım bişey yoktur sag salim kavuşursun yavrularına inşalah hayırlısıyla

16. 8 Ağustos 2009
  17. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    amin canımm. iyi geldi sizlerle konuşmak allah razı olsunopuyorumnanaktan

18. 8 Ağustos 2009
  19. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    amin canım. güzel dileklerin için çok sağol..a.s.