Canımın içine... Kızıma...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve kuzum tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

15 Ocak 2008
    Konu Sahibi : kuzum
  1. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163

Minik tırtılım, sevimli böceğim, kuzum,

Sana kavuşmak için çok uğraştık bebeğim. Bazen ümitsizliğe kapıldığım anlar oldu, bazen de seni elbet kucağıma alacağım dediğim anlar. Yılmadık bebeğim.Birkaç doktorun çocuğun olmaz demesine rağmen yılmadım, hep dua ettim bebeğim. Doğumdan sonra seni kucağıma aldığımdaki ruh halimi hiçbir zaman kimseye anlatamam.

Kardeşinin gelişine ise hazır değildin tırtılım, daha doğrusu hiçbirimiz hazır değildik. Kardeşinin doğumuyla çok şey değişti, sen dahil. Birden sana "abla" sıfatı yükledik hepimiz. Oysa sen daha 2 yaş 9 aylıktın. Daha doğru dürüst konuşamıyordun bile.O minnacık yüreğin abla olmaya hazır değildiki.

Hatalıyım bebeğim, sanıyorum sana gereken ilgiyi, sevgiyi veremedim.Hep suçluluk hissettim sana karşı. Anlıyorumki iki tane çocuk büyütmek zor, bazen altından kalkamayacağımı düşünüyorum. Heleki yaşlarınız bu kadar yakın olunca hanginize nasıl davranacağımı ,napacağımı bilemiyorum.

Ama şunu biliyorum ki sen ne kadar bana katı davransanda özünde çok yumuşak, çok duygusalsın. Sana bir adım atana, sen on adım atacaksın. hata bendeki bazen sana adım bile atamıyorum.

Özür dilerim minik tırtılım:çok üzgünüm:

2. 15 Ocak 2008
  3. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgiden çok yoksun büyüdüm ben bunu kimse bilmez,
    ama şu yazdıkların beni eski yaşadıklarıma geri götürdü...
    Kızına sahip çık annesi , onu sevginden merhametinden mahrum bırkma, sıkı sıkı sarıl ona senağlamasenağlama

4. 15 Ocak 2008
  5. EcMeL

EcMeL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kuzucum ben inanıyorum ki bunları dile getiren sen harika bir annesin.
    Duygularını dile getirmekten çekinme canım.
    Burda bizimle paylaştıklarını kızınlada paylaşmalısın.
    Eminimki minik tırtılın seni anlıcaktır.

6. 15 Ocak 2008
  7. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bunları yazan anne inanıyorum ki yavrusunu ihmal etmiyordur,sadece daha fazla ilgilenebilirdim iknci olmasaydı duygusu var herhalde canım.Ama inanki yaşları az olsa da çok olsa da -ki benimkilerin arasında 9 yaş var-mutlaka bir dönem insan hissediyor bu duyguları.İki çocuk büyütmek gerçekten zor ikisine de eşit sevgi ilgi göstermek için varını yoğunu ortaya koyuyorsun olmuyor gibi geliyor.Ama sonuçta çocuklarından öyle güzel yansımalar alıyorsun ki bütün o çırpınmalara değiyor.a.s.

8. 15 Ocak 2008
  9. kuzum

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Evet, çoğu zaman ihmal ettiğimi düşünüyorum. :çok üzgünüm:

10. 15 Ocak 2008
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kuzu güveç.........

Seni anlayabiliyorum..Çalışan bir bayan olarak içinde bulunduğun karmaşık duyguları ben de yaşıyorum çoğu zaman tek çocuğum olmasına rağmen..

Ama elimizden geleni yapıyoruz sen de biliyorsun ki.. Üzülme tamam mı?

Çocuğumu ilk kreşe verdiğim zaman 2,5 yasındaydı, henüz konuşamıyordu ve ben her sabah onu kreşe bırakırken ''özür dilerim oğlum'' derdim.....Bu huyumdan çok zor vazgeçtim, kreş öğretmeninin yardımıyla....................

12. 15 Ocak 2008
  13. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Kuzumcum ben henüz anne değilim hislerini tam olarak anlamayabilirim ancak yazdıklarını çok iyi anladım. Sen minik tırtılına atacağın ilk adımı bizlerle paylaştın ve ona da hissettireceksin bunu biliyorum. Çocuklar asla kin tutmazlar. Eminim ki o sana koşa koşa gelecek. a.s

14. 15 Ocak 2008
  15. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sen ne kadar öyle düşünürsen düşün,inanki onlar sevildiklerini öyle güzel hissediyorlarki.Aman dikkat ilkine üzülürken diğer taraftanda bazen olaylar öyle gelişir ikinciye üzülmeye başlarsın.Bu garip bir denge veya dengesizlik ama bir şekilde içinden gönül rahatlığı ile çıkılıyor.Ya ben ne yapayımsenağlama birisi ergenliğe girdi,diğeri bebeklikten çocukluğa geçişte biri kız biri erkek ve eşim sen benden daha iyi becerirsin diyor çekiliyor kenara.Sonuçta bence biliçli anneler olursak başaramayacağımız hiçbirşey yoktur.

16. 15 Ocak 2008
  17. arizona

arizona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili Kuzum, senin hissettiklerini aynen bende hissediyorum.İkinci çocuğun dogumu ile ister istemez ilgiyi paylaştırmak hatta çogunu ufaklıga ayırmak zorunda kalıyoruz.Ama ben sevginin paylaştırırdıgına inanmıyorum.
    Geçen seneki toplantımıza minik prensesinle gelmiştin.Senin kızına bakışın bile öylesine sevgi doluyduki, o günde aynı şeyi düşündüm şimdide, sen çok sabırlı ve mükemmel bir annesin.Kendini suçlu hissetmenin nedeni içindeki annelik duygundan dolayı oluyor.Maddi ve manevi tüm ihtiyaçlarını karşıladığın minik melegine acaba daha ne yapabilirim dürtüsüyle böyle düşünüyorsun.
    Tekrar iddia ediyorum, sen sevgi dolu mükemmel bir annesin.
    Minik meleklerine ve sana kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.

18. 15 Ocak 2008
  19. kuzum

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Benim bu hissettiklerim, bocalamam onların suçu değil ki ama:çok üzgünüm:

Sanki yetmiyormuşum gibi geliyor.

Dün akşam kızımla kek yapmaya kalktık. Ha bir baktım oğlan bitti dibimizde o da karıştıracakmış hamuru. "Sen git ben ablanla özel yapıcam keki" diyememki, sonuç ta o da minnacık bir kuzu, o da ilgi istiyor o da bizimle birşeyler yapmak istiyor.

Çok bocalıyorum çook, bazen çok fazla suçluluk hissediyorum minik tırtılıma karşı. Bazı anneler derlerya hani "amaan çocuk işte". ben öyle diyemiyorum.