Cansıkıntısı aman amannnn

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yeldadogus tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : yeldadogus
  1. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, ve hayırlı cumalar

geçenlerde k.validelere gittik. kız kardeşinin gelinini istememesi ve oğlunu ayırmasını anlattı. herşey normal dertleşmek istedi anlaşılan. neyse sonra o istemezseymiş beni, evlenemezmişim. ki görücü usulü evlenmedik biz eşimle. severek evlendik. ben varken eşimin üstüne çok düşüyor. aman oğlum tühh ramazan gelio nası tutacak oruç (ki eşim 35 yaşında koca adam. din konusunda rahatsız oluyorum. oğlunu seviyorsa bence bi anne. çocuğunu öbür dünya için korumalı. ateşte yansa daha mı iyi). herneyse. dönüp bana annesi olmayan bi kızı alsaydıkta beni daha çok sevseydi dedi ya kapıda. sen beni sevionmu muhabbeti yapıldı. gidince geriliyorum ben ya.. nolcak halimiz bilmem.

2. 9 Temmuz 2010
  3. puR

puR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Eşinle aranız da bir sorun yoksa ve annesinin ağzına bakan bir tip değilse, hee de geç, hiç kafanı bulandırma..

4. 9 Temmuz 2010
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    yaa ne var oğlum nasıl oruç tutacak demede anlamadım..
    herkes siz gibi düşünemesini bekleyemezsiniz..

diğerini de bana kötü niyetle söylemiş gibi gelmedi. ufak şeyler bence bunlar boşuna gerilmeyin..

6. 9 Temmuz 2010
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ateşte niye yansın şimdi , hoppala!..-tatlicadiarzu-

8. 9 Temmuz 2010
  9. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    hakikaten yaa..bu nedir şimdi....:bbo:

10. 9 Temmuz 2010
  11. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    yemek yiyodum okurken kaldim iyimi
    ne demek annesi olmayan bi kiz alsaydik yaa
    allah allah daha neler duyucaz

12. 9 Temmuz 2010
  13. endulus34

endulus34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.765
    Ödül Puanları:
    163
    herkes fikrini yazıyor,ama bende yazayım,ateşte yanması derken arkadaşı güzel temmnı bulunmuş,zaten büyüklerımız kıyamaz bıze,namaza kaldırmaz,oruş tutturmaz,sonrada nefse zor gelir,tercih meselesi,aklı başında bırını yapmamması ayrı,çok doğal,ama anne babasının kalkıpta böle demesi çok saçma,arakadaşım senın k,valıden boş konuşuyor laf olsun diye,idare et,takma,inan bence kötülükten değil,cahıllıkten bence o kadınınki...haa oğlunun istediği kızdan ayıranlara gelınce,onlar elbet ağır bır cezaya maruz kalcaklardır,şüphesiz ALLAH en iyi bilendır,fakat ben olsam k.validemı bunu anlatırken bacısını tutuyosa çok pis bozardım...haddini bildiridim,kı anamda yapsam alır payını..

14. 9 Temmuz 2010
  15. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ben istemeseydim siz evlenemezdiniz sözü uslup olarak çirkin.
    Kötülükten mi cehaletten mi bilemem ama bu tarz konuşmalara maruz kalmak zorunda değilsiniz.

Annesi ölmüş muhabbeti çok çok ayıp.Bu da cehaletten ise biri bu kadını sustursun.
    35 yaşındaki adamın hala ağzının içine bakan oruç tutacağım dese vah vah nasıl aç kalacaksın diye abartan,,ah oğlum diyerek azcık terlese sırtına havlu sokmaya kalkışan,biraz zayıflasa gelin bakamıyor mu ya mevzuyu getiren vs vs ...anneler yüzünden evlilikler bu hale geliyor.

Herşey sizde ve eşinizde biter.
    Alınıp,kırıldığınız hiçbir sözü duymak zorunda değilsiniz.

16. 9 Temmuz 2010
  17. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    evet bu annesi ölmüş kız muhabbetini daha önce de duyduk ama farklı yönden.
    sahipsizi daha kolay ezerler hesabı, rahat rahat ezelim diye.
    benim "rahmet olasıca" dedem gerine gerine söylerdi.. "biz damadı da gelinleri de bileek yetimlerden aldıkkkk" deyu. iyi halt yedin dede, napıyon oralarda merak ediyom haggat.

bi de şey acaibime gidiyo. ya insanlar hiç kendinden başkasını düşünmeden nası bu kadar rahatlıkla konuşuyo yav. kendisi sevilcek diye kızın anası ölmüş olsun... ya aklından geçirsen de nası diline geliyo o laf be kadın.

18. 9 Temmuz 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.443
    Ödül Puanları:
    463
    alla alla, durup dururken muhabete bak, ben istemesem sen benim gelinim olmazdın, yok annesi olmayan bi kız alsaydık
    herhalde içinde kaldı, özlemi bu yöndeydi, annesi olmayan bi kız almak, böylece iyice ezebilmek
    ay ben mi kötü niyetliyim bilemedim ama bana pekte iyi niyetli gelmedi kaynanan
    :bbo::bbo: