Cansız, parlamayan, güçsüz saçlar için..

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve lifeonmars tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : lifeonmars
  1. lifeonmars

lifeonmars Guest

arkadaşlar saçlarınız tiftik tiftikse, cansızsa, sertse, her daim kırık ve yıpranmış duruyorsa parlamıyorsa bu karşımı kullanın derim..

1 yemek kaşığı Zeytinyağı
    1 yemek kaşığı Defne Toğumu Yağı
    1 yemek kaşığı Adaçayı yağı

bu üçünü bir kaseye koyup karıştırın arkadaşlar, pamuk yardımıyla iyice diplere yedirin sonrada uçlara arkalara sürün. ben 2-2buçuk saat arası bekliyorum siz daha fazla bekleyebilirsiniz. eğer yetmezse veya az derseniz biraz daha zeytinyağı ekleyebilirsiniz..

ADAÇAYI kokusundan nefret edenlerim diyenleriniz varsa koymasınlar çünkü saçınız buram buram adaçayı kokuyor :) ben severim. ertesi güne filanda çok hafif kalıyor koku hoşuma gidiyor. aslında 1 yemek kaşığı elma sirkeside var içinde ama ben onu kullanmıyorum. parlaklaştırır elma sirkesi ama aynı zamanda adaçayının kokusunuda alıyor olabilir isterseniz siz deneyin..

izmirdeyim ben burdaki aktardan birini 4 birini 7 TL ye aldım. şehire göre bir kaç TL farklılaşabilir.
    arınmamasından korkan arkadaşlar varsa onuda açıklayım. ben duşa girdikten sonra ilk musluğa eğilip orda yıkıyorum saçlarımı vücuduma bulaşmasın diye. sonrada 2 şampuan yapıyorum köpürte köpürte hemen arınıyor. bana 3 şampuan yetiyor yani.
    ayrıca elektriklenmeyi önlüyor bende saçlarım düz zaten ama sanki dahada sakinleştiriyor düzleştiriyor saçlarımı.

umarım işe yarar :) öptüm hepinizi.yerimseniben

2. 20 Mart 2010
  3. yureginingoturduguyer

yureginingoturduguyer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler bu güzel paylaşım için .. hemen deniyecegim , gözlemlerimi paylaşırım en kısa zamanda

4. 22 Mart 2010
  5. gulken00

gulken00 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    2 kaşık balı 3 bardak su da eritip içersine biraz zeytinyağı eklenip saça uygulanır. 15-20 dk. bekletilip yıkanır. Hafta da bir uygulamanızı tavsiye ederim. Saçlar ışıl ışıl süperopuyorumnanaktan Bu arada saçları çok yağlı olanlar z.yağını eklemeyin tabi.yerimseniben

6. 29 Mart 2010
  7. lifeonmars

lifeonmars Guest

yureginingoturduguyer ne demek.. uygula tabi zeytin yağı çok işe yarıyor göreceksin, gözlemlerinide bekliyorum..

sağol rosee :) ben balı kullanmaya korkuyorum böyle ağdalı gibi olur diye ama kullanmak isteyenler seninde formülünü kullansınlar tabi :)

8. 30 Mart 2010
  9. gulken00

gulken00 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Tatlım su da eriyo ztn tam ısınmadan yani öyle katılaşmıyor. Ben yapıyorum.Kolay durulanıyor hatta.

10. 30 Mart 2010
  11. guns_n_roses80

guns_n_roses80 büyük aşk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende denicem kızlar saçlarım ışıl ışıl parlasın alkisalkisalkis

12. 2 Nisan 2010
  13. gulken00

gulken00 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Dene tatlım. Güzel oluyo ve ayrıca bazıları biraz balı şampuanlarına bile ekliyorlar. Yıkayacakları zmn şampuanı çalkalayıp o şekilde kullanıyolar.=)

14. 4 Nisan 2010
  15. lifeonmars

lifeonmars Guest

olsun ben yinede cesaret edemiyorum ama belki bi ara uçlarında denerimm. ama benim yazdığımda baya etkili oluyor öptüüüm :)