canta nasıl boyanıyordu.. derya baykal yapmıstı yardım...

Konusu 'El Sanatları' forumundadır ve -xixxsxxixk- tarafından 2 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

2 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : -xixxsxxixk-
  1. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayanlar.. derya baykal bi programında deri bir canta üzerine bi resim transfer etmişti.. ahsap boyar gibi... bi resim aldı üstüne koydu cantanın ve üzerine transfer tutkalı sürdü.. ama ben pek anlamadım.. bilen varsa anlatabilirmi.. ahsap boyama gibi oldugunu söyleniyor.. Yardım edin lütfena.s.a.s.

2. 2 Mayıs 2008
  3. mecaz

mecaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ah evet bugünlerde bende bundan yapmak istiyorum ama bende nette detaylı bilgi bulamadım.belki bulurum diyede buraya bakayım dedim :)deri çantaya dekupaj yapmıştı.burda bir arkadaş anlatmış ama eksik olduğunu düşnüyorum umarım bilen birileri vardır...

4. 27 Ağustos 2008
  5. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım iki teknikle yapılabiliyor ya dekupaj ya da transfer

dekupaj yaparken cantaya dekupay tutkalını sürüyorsun resmi üstüne yapıştırıp hava kabarcığı kalmamasını sağlayarak süngerle üstüne bastırıyorsun üstüne yine dekupaj tutkalı sürüyorsun

transfer tekniginde cantaya transfer tutkalı sürüyorsun bu sefer resmin ön yüzünü cantaya yapıştıryorsun yani resmin arkası cantanın üstünde görünen kısmı oluyor
    ardından kuruyunca resmi çıkartıyorsun resim cantada kalıyor kağıt elinde hani şu cipslerden cıkan dövmeler gibi düşün