Çantalar erkeklerin de vazgeçilmezi oluyor

Konusu 'Moda Haberleri' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 12 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  12 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Dikdörtgen, ifreli evrak çantalar artk tarihte kald. imdi, klasik giyinmeyi sevenler, büyük ebatlarda ksa sapl çantalar, spor giyinmeyi sevenler ise postac modeli diye tabir edilen sala çantalar, çapraz askl ve kapakllar tercih ediyor.
  Erkek giyim modas, her dönem kadn giyim modasnn gölgesinde kalsa da ilerleme kaydettii kesin. Geçmite saat, kemer ve cüzdan gibi aksesuarlarla yetinen erkekler, günümüzde kol dümesi, fular, çanta, bileklik gibi çeitli aksesuarlar da kullanmaya balad. Özellikle piyasaya çeitli ebatlarda ve farkl detaylarla sunulan çantalar erkeklerin ilgi alannda. Bunun sebebi biraz da telefon, dizüstü bilgisayar, minibook gibi elektronik cihazlarn kullanmnn yaygnlamasyla çanta kullanmnn ihtiyaç haline gelmesi. Biz de Babalar Günü'nün yaklamasyla birlikte babasna çanta hediye etmek isteyenler için çantalardaki son yeniliklerden bahsedelim istedik.

  Bond çanta olarak tabir edilen dikdörtgen, ifreli evrak çantalar artk çok geçmite kald. Bunlarn yerini çapraz askl, kapakl büyük boy çantalar, postac modeli eklinde tabir edilen sala görünümlü deri çantalar, desen ve nak ilemeliler ve ksa sapl bavul çantalar ald. Özellikle elde tanabilen bavul çantalar erkeklerin yeni tercihi olacaa benziyor. Tabii günlük hayatn dnda yolculua çkarken kullanlan tekerlekli küçük valizlerin de çok revaçta olduunu söylemeden geçmeyelim. Her ne kadar büyük boy çantalar moda olsa da bu durum küçük çantalardan vazgeçildii anlamna gelmiyor. Evrak ve portföy çantalar çok bölmeli, kilitli veya fermuarl fonksiyonel detaylara sahip olduundan hâlâ youn ilgi görüyor.

  Erkek giyimin önde gelen modaclarndan Hatice Gökçe, "Çanta bir erkein saatten sonra kullanaca en önemli aksesuar. Giyinmeyi bir yaam serüveni haline getirmi erkekler için feminen detaylar tayan tasarmlar, onlarn yeni deneyimler kazanmasn salayabilir." diyor. Tecrübeli modac Faruk Saraç'a göre orta boy çantalar erkekler için daha ideal. Çünkü bu çantalar hem tatile giderken seyahat çantas eklinde kullanlabiliyor hem de günlük yaamlarnda birer aksesuar ilevi görüyor.

  Tergan'n tasarmcs Tuba Tergan, çanta boyutlarnn büyümesi ve çapraz askllarn tercih edilmesiyle birlikte erkeklerin daha modern bir stile kavutuunu düünüyor.

  Ermenegilda Zegna Pazarlama Müdürü Esra Kerimol ise "Erkekler kadnlar gibi her sezon çanta almyor. Daha çok seyahat ve evrak çantas kullanyorlar. Bu yüzden deri klasik çantalarmz her daim en çok sattklarmz." diyor.  Rahat giyinenler büyük çanta tercih ediyor
  TUĞBA TERGAN (Tergan tasarımcısı): Genellikle rahat giyinmeyi seven erkekler çapraz askılı, büyük boy çantaları tercih ederken, şık ve klasik seçimi olanlar kısa saplı evrak çantalarını tercih ediyor. Ayrıca işi gereği kısa süreli seyahatlere çıkmak zorunda olan erkekler, seçimini 'pilot çanta' şeklinde tabir edilen, çok bölmeli büyük boy el çantalarından yana kullanıyor. Yoğun iş hayatı olan, sürekli seyahat eden iş adamları için 'Full Motion' isimli bir çanta serisi tasarladık. Full Motion serisindeki çantalar, ofis malzemeleri, evraklar, lap top, kozmetik ürünleri, giysiler, cep telefonu gibi pek çok gündelik ihtiyacın ve seyahat malzemelerinin taşınmasına imkân sağlıyor.


  Modayla kadınlar kadar erkekler de ilgileniyor
  MELİH ÇELET (Desa Yönetim Kurulu Başkanı): Son yıllarda modayla kadınlar kadar erkekler de ilgileniyor. Bazıları için bu durum erkeklerin feminenleşmesi olarak görülse de aslında onlar da kendi modalarını oluşturuyorlar. Bu genel değişiklik erkek çantalarında da yüzünü fazlasıyla gösteriyor. Eskiden bir çanta ile ömrünü geçiren erkekler artık gittikleri yere, kıyafetlerine göre farklı çantalar tercih ediyor. Biz de Desa olarak kadınlar kadar erkekleri de düşünüyoruz ve onların her ihtiyacına cevap verebilecek farklı çantalar tasarlıyoruz. Bu sezon Desa koleksiyonunda en çok postacı modelleri ön plana çıkıyor. Postacı modellerinin her boyunu bulmak mümkün. İçine laptop konulabilen boyuttaki modeller en çok ilgi görenler.

  ZAMAN
  ESRA KESKİN