Çaresiz,Umutsuzum...Yaşamaktan nefret eder hale geldim yardım edin..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve askveceza tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : askveceza
  1. askveceza

askveceza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslarım.Bu siteye cok takılıyordum fakat yeni üye oldum.Arkadaslar sorunlarımı paylaşmak istiyorum.Mesela durduk yere aglıyorum evdeym ve okuyamadım imkansızlıklardan dolayı tek mutlu eden beni ailemin görücülere hemen vermek istememesiydi annem erken evlendigi için dua etmiş gec evlensin kızlarm diye.Ama arkadaslar ben hiç mutlu olamıyorum annem cık gez diyor cıkınca hemen eve varmak istiyorum.Forumda evlilerin güzel şeyler yazdıklarını yada bekarlarn cokca mutlu oldklarını görünce kendimi sorguluyorum..senin ne derdn var diorum.Erkek arkadas edinemiyorum ailem fazlasıyla muhafazakar ve dısarı bile cıksam nerelere kmlerle gitcegimi cokcok arastırıyorlar en cok ta babam..para yada başka sorunum yok durumumuz iyi fakat bagımlıyım sürekli bıktım usandım.bazen mesela burdan tarif alıp kendimi yemek hamurişi yapmaya veriyorum fakat,nereye kadar ondanda sıkılıyorum.Arkadaslarım okuyo okumayanlarda sallıyolar herşeyi mutlular ama ben her fırsatta aglıyorum sıkıntıdan gelecek kaylesi cekiyorum.evlenmek te istiyorum ama görücü gelenler hiçte uygun cıkmıyorlar ısınamıyorum mutlu olamayacagm sanıyorum ömrüm boyunca..babam kamu da iş için izin veriyor fakat cevresi var ugrasmıyor belliki lafta istiyor arkadaslarm bana akıl verin bişiler söyleyn kızın sevin naparsnız yapın deyin bana suan bile aglıyorum psikolojim berbat...sağolun

2. 23 Mart 2010
  3. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tek derdin bu olsun be güzelim.

Bu forumda ne dert sahipleri var,şükret ki sen gene onlara nazaran çok çok iyi durumdasın.

Sağlığın sıhhatin yerinde,iyi bir ailen var.Daha ne olsun.İlla sevgilin olması gerekmez ki..

Annen bak seni anlıyormuş çık gez diyormuş,daha napsın kadıncağız...

Çık gez işte arkadaşlarınla,kitap oku evde de ,sinemaya felan gidin kafanı dağıt azcık.

Herşeyin bir zamanı var,demek ki erkek arkadaş için biraz zamana ihtiyaç var ha diyince olmaz birşey.

4. 23 Mart 2010
  5. askveceza

askveceza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 22 ve daha suana kdr hiç olmadı canım ailemi düşündm hep gizli olmasın dedim karsımdaki insanında sabrı var bulusmak giibi sorunlar olur dedm..Okadar alısmısımki eve cıkmak zor geliyor.en cok ta kitap okuyorum canım zaten sağol ilk yorumun ve hoşgörün için

6. 23 Mart 2010
  7. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bencede bu der deil canımm öle dertler varki duydugunda bu haline şükür edip inan sevinçten oynayabilirsin hayatı kendi kendine karartıyosun boşver herşeyden zevk almaya bak cok takma kafana :KK66:

8. 23 Mart 2010
  9. KarakterSahibesi

KarakterSahibesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım daha dur bakalım niye mutlu olamayacakmışsın?
    hayat çok güzel. yakında bahar gelecek, doğa uyanacak, git arkadaşlarınla piknik yap mesela.
    arkadaşların müsait olmazsa tek başına çık, al kitabını yanına hem temiz hava al hem kendini geliştir.
    olmadı evde spor yap, psikoloğa da gitsen sana sporu kesin tavsiye edecek zaten. mutluluk hormonu salgılamana en kolay yardımcı olacak şeydir spor yapmak.
    olumlu düşün daha kaç yaşındasın ki mutluluktan ümidi kesmişsin böyle :)
    yapma canım. kendine ve yapabileceklerine hatta hayata haksızlık etme.
    hayattan çağırmak diye bi şey var.
    güzel düşün ki güzel şeyler bulsun seni. düşünsene ya yürüme engelli olsaydın?
    ya gözlerin görmeseydi? o kadar engele rağmen bile o insanlar hayata hakkını vermek için ellerinden gelenin fazlasını yaparken, senin tüm bu fiziksel sağlığınla bu kadar karamsar olman biraz şımarıklık gibi durmuyo mu? "şımarıklık" kelimesini gülümseyerek yazdım sakın yanlış algılama heee :)
    abla tavsiyesi canım bu güzel yaşlarını böyle karamsarlıklarla harcama. daha neleeer var güzel seni bekleyen...

10. 23 Mart 2010
  11. VivaLaJuicy

VivaLaJuicy :) Üye

Beğenildi:
    2.252
    Ödül Puanları:
    238
    Çok ilginç. Dert yokken dert yaratma durumu gibi görünüyor ama belki de kendinin bile erişemediği bir problemin vardır geçmişten gelen. Kendi kendine çözemiyorsan mutlaka bir psikoloğa gitmelisin bence. Bu durumun altı boş değildir. fisfisfis

12. 23 Mart 2010
  13. helenic

helenic Guest

Bir amacın, idealin daha doğrusu bir uğraşın olmadığından kaynaklanıyor.

Kendine uygun bir işte çalışsan...En azından mesleki-hobi kurslarına falan gitsen,yarım kalan eğitimine açıktan devam etsen bunlar bir nebze sana uğraş olacaktır.

Hem belediyelerin açtığı kurslarda var,maddi durumunuz eğer iyi değilse.

Hergün tariflere bakarak kek çırpmakla börek açmakla geçmez tabiki günler.

Tutunacağın birşey olması lazım. Kısaca bir uğraş. Sorun tamamıyla bu.

14. 23 Mart 2010
  15. askveceza

askveceza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun cok saolun..En önemli sorunum kendime güven konusunu oturtamadım yanlıs anlamayn fiziğim ve yüzüm cok şükür cok düzgün.rahatsızlıgım yok 22yasndayım.ama anlatamıyorum kendime bile neden diyorum ya neden böylesin niye tat almıyorsun karsıma gelen ilk şey de küçüklükten beri hareketlerimin ve konusma özgürlügümün sınırlanışı.Bir laf konussam toplum içinde ki diksiyonum cok güzel fakat düşüncemi söylerken bile halen babamn yüzüne bakarım ayıpla yetiştirildik hep..Bir arkadasa yorum yazdım erkek arkadasıyla beraber olmuş benim elimi bile tutan olmadıgı gibi ilk gece de esnek dahi olsamda kanama olmasa emin olun basıma ne işler gelir batıda doguyu yasıyorum arkadaslar.

16. 23 Mart 2010
  17. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence ailenin tanıdıgı arkadaşlar edinsen hani ailen cok üstüne düşüyosa edindiğin arkadaşları onlarlada tanıştır git gel onlarla gez farklı ortamlara gir

18. 23 Mart 2010
  19. askveceza

askveceza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım arkadas var yasıma uygun fakat onlarda mutasıplar.ayda bir kere gezerler.digerleride okuyor zaten.