cati darligi olmasina ragmen normal dogum yapan varmi?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve turab571 tarafından 12 Haziran 2010 başlatılmıştır.

12 Haziran 2010
    Konu Sahibi : turab571
  1. turab571

turab571 sevincim eksilmesin yeter Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    doktor catin dar dedi normal dogum yapamayacagimi soyluyor, farkli bir doktoroda muayene oldum oda oyle soyledi. normal doguma kabil olmadigim icin kendimi eksik hissediyorum cok. bebegim 21 haziranda dogmali ama doktora kalsaydi bugun alacakti sezeryanla. beklemek riskli diyor. ne yapmaliyim.

2. 12 Haziran 2010
  3. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    sezeryan ol kendini neden eksin hissediyorsun ki
    normal yaparsın ama hem yırtılma olur hem de bebek çıkmakta zorlanır
    benim de çatım dar ama hiç dert etmiyorum
    iki dr dediyse bence direnme

4. 12 Haziran 2010
  5. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    canım sen niye hem kendini hem de bebeğini riske atıyorsun... iki dr da aynı şeyi söylüyorsa sen niye normal doğum diye ısrar ediyorsun....
    üstelik normal doğum yapan iyi anne,tam anne, sezaryen olanlar eksik anne mi? bir zamanlar bu sayfalarda bunun tartışması bile yapılmıştı hiç unutmam bir tane bayan" tuvalette doğurup orda bırakanlar da normal doğum yapıyorlar" demişti ...
    lütfen anneliği sezaryen veya normal doğuma göre değerlendirmeyin. doktorunuza güvenemiyorsanız başka bir doktora daha görünün.eğer doğum anını yaşamak istiyorsanız spinal sezaryen yapın gerçekten çok rahat her şeyin bilincindesiniz, bebeğinizi hemen görüyorsunuz....
    ben de mecburiyetten sezaryen oldum ve spinal oldum bebeğimi ilk gördüğüm anı hiç unutamam ....
    inşaallah sağlıklı bir şekilde bebeğinizi kucağınıza alırsınız
    a.s. bu çiçekler de size ve bebeğinize

6. 12 Haziran 2010
  7. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorlarınıza güvenemiyorsanız normal doğum yaptırdığını kesin olarak bildiğiniz bir doktora daha kontrol ettirin, ama o da dar diyorsa sezeryan olacaksınız diye üzülmenize hiç gerek yok bence. Sonuçta tıbbi bir komplikasyon var, bu da sizin eksikliğiniz falan değil. Ama en azından içiniz rahat olur, emin olursunuz.

8. 12 Haziran 2010
  9. turab571

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Ablamda ilk cocugunu sezeryanla yapmisti ve dogal olarakta sonrakiler sezeryanla oldu ve cok zorluklar yasadigini biliyorum.bu yuzden gozum korkuyor sezeryandan.
    pazartesi gidip konusacagim doktorumla artik ne zaman yapalim derse o zaman sezeryan olacagim, doktorumun referanslari saglam ilk basta tereddut ettim acaba buda sezeryan tuzaklarindan biri mi diye ama ikinci gittigim doktor bir hastasini 20 gun normal dogum icin bekleten bir doktor, son hadde kadar normal yaptirmaya calisiyor ona itimadim tam. gerekli ise yaptiracagim artik mecburen ve daha fazla kendimi ve bebegimi mutsuz etmeyecegim bunun icin. yalniz korkarim onumuzdeki yillarda normal dogum diye bir sey kalmayacak.

10. 13 Haziran 2010
  11. Nelya

Nelya NiLoVski Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben de arkadaslara katiliyorum.artik herkes biliyor benim de cati darligim yuzunden sezeryan oldugumu yine de soyleyeyim :))))))) canim bana dr.um normal yapamazsin dedi.Allah korusun bebegin basi sikisir,hasar gorebilir,o kadar problem cikiyor ki sonrasinda.pasa pasa sezeryan olsana.her ikinizi riske atma derim ben

12. 13 Haziran 2010
  13. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ya burda yurt disinda olama ragmen hamile iken catinin dar olup olmadigi anlasilmaz dedi benim doktorum.ultrasalla tam belli olmaz dedi.beni o yüzden cektirdiler.sonunda sezeryan oldum catim darmis.niye normal dogmadi diye dogumdan sonra özel bir makinede ölcümlerimi aldilar ve catinin dar olusu cikti.simdi planli cati darligi bilindigi icin 38 hafta daalincak bebek insallah

14. 14 Haziran 2010
  15. turab571

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    yarindan sonra sezeryanla alacaklar bebegimi hadi hayirlisi insaallah hersey kolay olur artik sadece onu kucagima alacagim ani dsunuyorum, Onu riske atmayacagim.

16. 14 Haziran 2010
  17. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.711
    Ödül Puanları:
    238
    benimde çatım darmış.. ilk doğumumda anlamadılar.. doğum esnasında anlşaıldı yani yada o zamnaalr çatı muayenesi diye biş yoktu.. bundan 13 yıl öcneydi.. ikinci doğumum sezeryan odlu.. herşeyde vardır bir hayır.. ilk doğumumda Allah'tanki bebek çok iri değildi.. ondan sıyırdık.. yoksa ona rağmen yırltılma olamdı ama kesi yapıldı.. ikinci de sezeryan olduk.. gayet rahat.. bence hiçde kendini eksik hissetme canım.

18. 18 Haziran 2010
  19. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öff banada çatın dar ama rahimde yumuşama var dedi ama bebek zorlanır aksilik olubilir dedi 40 haftaya kadar bekliyim diyom bende ama ya kakasını yutarsa felan diyede korrkuyorum başka birinden duydum onuda off başka bi doktora daha gitsemmiii acaba doktorum son ana kadar norma yaparız diyodu takii çatı muanesine kadr:KK43::KK43: