çatı darlığından dolayı sezaryan olacak var mı??????

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve BLUE82 tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : BLUE82
  1. BLUE82

BLUE82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar. Kafam çok karışık. Yardım lütfen. 38. haftadayız dün çatı muaynem yapıldı. Doktorum çok dar ve basık olduğunu söyledi. Normal doğum yapmam mümkün değilmiş. 02 ekimde sezaryana kara verdik.....
    bu durumda olan var mı????? çevredekiler kafamı çok karıştırdı. sezaryana bahane olduğunu söylüyorlar. Ama biz doktorumla şimdiye kadar hep normal doğum olarak konuşmuştuk. Hatta epidural normal olarak yapacaktımmm..

2. 24 Eylül 2009
  3. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    benim ctesi bakacak catiya. ama doktorum bebeginin kafasi 2 hafta onden gidio dogumun zor olur sezeryan yapabiliriz dedi.heleki catida fazla genis deilse %100 yapar :umursamaz:

4. 24 Eylül 2009
  5. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben çatı darlığından sezeryan oldum sancılarımda başlamıştı ve açılma vardı ama çok zor olur bebek sıkıntıya girer dedi dr. iyikide olmuşum bebeğim içerde kakasını yapmış normal doğuma zorlasam o sürede sıkıntıya girermiş.

6. 25 Eylül 2009
  7. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    hiç kafan karışmasın druna güven ne diyosa o dur. bizim milletimiz böyle işde sezaryan lafı duyunca hemen ammmaaann drun bahanesiii ıvır zıvır laflar etmeye bayılırlar. salla gitsin drunu dinle gerisine kulaklarını tıka allah korusun bişey olsa kimsenin umurunda olmaz sezaryan tükaka diyenlerin hepsi çil yawrusu gibi dağılır.

8. 25 Eylül 2009
  9. BLUE82

BLUE82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

doğru söylüyorsun gerçekten.... önemli olan bebeğimin sağlığı.... laflara tıkamaya çalışıyorum kulaklarımı. çok teşekkür ederim.... sağol....

10. 26 Eylül 2009
  11. demresu

demresu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynı şey bendede oldu normal doğumu çok ama çok isterken doktorum çatın biraz dar ilk doğumun zorlayabilir bence sezeryan yapalım derim,ama çok istiyorum normali dersen onuda deneriz ama risk görürsem sezeryana dönerim dedi,bende düşündüm bebeğimi riske atmamak için sezeryana gün aldım ve dedim ki bebeğim önce gelmeye karar verirse normali deneyebilirim dedim ve öyle oldu,5 gün sonra suyum geldi ve 4cm açılmayla hastaneye yattım,asistan çatın gayet iyi dedi,doktorumu aradı falan ve sonra muayene esnasında kendini kasmış olabilirsin çatını dar hissetmiştir hoca,herşey normal dedi,doktorum geldi baktı hiç çatın dardı senin falan demedi,normal yapmak istiyorsun demek bak şimdiden söyliyim normal doğum doğal bir süreçtir hiçbirşey hissetmiyceksin diyemem sadece ağrın olmayacak,sonra sezeryan istersen dönüşün olmaz dedi ,yani hala sezeryan için diretiyo beni korkutarak,valla çatır çatırda doğurdum çok şükür.
    diyeceğim şu ki bence nacizane fikrim,içinde bir soru işareti varsa bir kerelik başka bir doktora git ve çatı muyenesi ol aynı şeyi derse o zaman ne mutlu.
    hayırlı doğumlar şimdiden.

12. 26 Eylül 2009
  13. BLUE82

BLUE82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

teşekkür ederim sağol. Bi düşüneyim bu başka doktor fikrini :bbo: güle güle büyüt sende bebeğini....

14. 27 Eylül 2009
  15. reyes1414

reyes1414 MAVİMSİ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede çatı muayenesi tekrar ol bu benim fikrim normal doğumu bekle ben önceden çatı muayenesi olmadım doğum başladı baktılar doktorum ve üç ebe çatın dar normal doğum yapamazsın dediler belkide bende kendimi çok kastım ondan öyle hissettiler doktora normal istediğimi söyledim ikisini de çekersin normal olmaz sezeryana döneriz dedi bende sezeryanla doğum yaptım şu an 3.5 aylık bebeğim var keşke normal doğumu denesydim diyorum çünkü sezryanın sonradan sıkıntısı çok

16. 27 Eylül 2009
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım banada oyloe dedı sezeryan oldum...

18. 1 Ekim 2009
  19. cerencim

cerencim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim de çatım dar olduğu için sezaryen oldum. normali çok istiyordum. ama çatı muayenesinde imkansız dedi doktorum. gece 3'te acilde gelsen seni sezaryene alıcam dedi. bi deneyelim belki olur bile demiyorum,imkansız dedi. hatta o kadar dar ki sen ilişkilerinde bile zorlanıyorsundur, 2 parmağım zor girdi dedi. ve haklıydı da:eek: bende hiç diretmedim ve sezaryen oldum. herşeyde bi hayır vardır canım. ben normali beklesem belkide bebeğimi kaybedecektim. çünkü doğduğunda solunum problemi vardı, karnımda su yutmuş. ilk gece küvözde kaldı.