Çatı kontrolü

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gkt tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gkt
  1. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar, çatı kontrolü nasıl yapılıyor?

2. 12 Ekim 2010
  3. kader02

kader02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    canım bende 8.5 aylık hamıleyım.cok merak edıyordum netten baktım vajinadan bakılııyomus.dunde doktorum 2 hafta sonra gel catı kontrolu yapılcak dedı erk
    ekte doktorum cok utanıyorum ya:kedi::kedi:

4. 13 Ekim 2010
  5. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Hmm...

bunu bilmiyorum ilk kez duydum. Bilen arkada$ varsa bende merak ettim...

Netten bunu buldum:

Son düzenleme: 13 Ekim 2010
  6. 13 Ekim 2010
  7. pite

pite Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    daha önce smear(simir) testi için alttan muayene olmuştum,onun gibi bişeymi acaba?eyvahedigeldismile

8. 13 Ekim 2010
  9. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    çatık kontrolü smear gibi geğil,dr parmağı ile kontrol ediyor,benim kendiğimi kastığımdanmı neden canım yanmıştı,38-39. haftalarda yaapılıyor,normal doğum düşünen herkese yapılması gerekir,kendini rahat bırakanların canı yanmıyormuş,deneyin bakalım..

10. 13 Ekim 2010
  11. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızalr baş ve işaret parmağını itebildiği kadar içeri itip iki parmağı içerdeyken açmak suretiyle açılmaya bakıyomuş ayrıca rahim duvarlarında incelme varmı diye bakılıyomuş ben yaptırmadım korku ve utanma duyguları tavan yapınca tansiyonum çıktı ama doktorum bu şekilde açıklamıştı zor bi işlem değil hemen 2 yada 3 dkda bitiyo dedi

12. 13 Ekim 2010
  13. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    ben de 39. haftadayım ama doktorum daha çatı kontrolu ile ilgili bir şey söylemedi. salı günü tekrar muayeneye gidicem, belki o zaman yapar. ama acaba yapmadan doğuma alınan var mıdır?

14. 13 Ekim 2010
  15. aylinersan

aylinersan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    genelde normal doğum için yaparlar.Hoş bir sey değil ama gerekli.İki parmağını içeriye sokarak muayene yapılıyor.kısa sürüyor merak etmeyin.rahat olduğunuzda fazla acı vermiyor.

16. 13 Ekim 2010
  17. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    ben bu konuda çok bilgizsizdim kimseyede sormadım..dr gel bakalım açıklık varmı dedi zannediyorumki karşıdan bakacak..yattım çatala 2 parmağını sokup 5-6 saniyelik bir kurcalama sonucu hiç açıklığın yok demişti.ama ben şok oldum beklemediğim için bağırmıştım...doğum esnasındada doğurana kadar kaç cm ulaştı diye bu şekilde parmakladılar..çok uyuz olmuştum..çocuk doğurması daha kolay gelmişti..el sokması utangaçta olduğumdan hiç hoşuma gitmedi..

kuzenimde bu konuda bilgisizmiş..prof.a gitmiş.adamın elini sokmasıyla çataldan fırlayıp sımsıkı tutmuş dr un elini..çekin elinizi çıkarın ordan diye bağırmış..adamda kuzenime bağırmş bırakırmısınız elimi diye..muayene edememiş.bizimki hüngür hüngür ağlamış...sonra haline çok gülmüş ama..kendine geldikten sonra tekrar gitmiş muayeneye..abartmışım hiçte bişey yokmuş diyor..

18. 13 Ekim 2010
  19. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ay hakkaten çok itici bi durum hele ki doğum zamanı açıklığa bakıyolarmış sürekli bu şekilde bende daha önce alttan ultrasonda yumurtalık ve rahimime bakmıştı doktor onda bile çok utanmıştım ve uyus olmuştum.