Çatı Muayenesi hakkında...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Chitlembiq tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Chitlembiq
  1. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 33. haftamdayım ve doktorum 37. hafta kontrole gitmemi istedi. Hemşirenin söylediğine göre o hafta çatı muayenesi yapacakmış doktor. Şimdi o hafta için bikini bölgesi temizliği yapıp gitsem doğum esnasında temiz olamayacağım. E yapmasam doktorun karşısına nasıl çıkacağım o vaziyette. Off... Bu konuda çok sıkıntı yaşıyorum. :gitme: Zaten temizliğimi yapmada çok zorlanıyorum, yaptıracak kimsem de yok. Sizler bu konuda neler yaptınız paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
  2. 7 Aralık 2009
  3. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bence çatı muayenesinin yapılacağı hafta bikini bölgesi temizliğini yap.doğumunun olduğu haftada jilet kullanırsın.mesela benim ikiz olduğu için hep jilet kullanıyorum.erken doğumu tetiklemesin diye.bu arada bende 33 haftalık hamileyim.dr jilete devam et dedi.epilasyon aleti,ağda filan yasak.

4. 7 Aralık 2009
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Neden yasak ki acaba? Doğuma etkisi mi oluyomuşş?? Bende de hepsi alerji yapıo hamile oldum olalı.. oFFF

6. 7 Aralık 2009
  7. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ya bu konu benim de canımı sıkıyor.. ben hamileliğimi öğrendiğimden beri jilet yapıyorum, korkuyorum ağda yapmaya.. ama hemen de uzuyor. Eğer yapabiliyorsan ağda yap sen de.. aman ne zor işler yavv..

8. 7 Aralık 2009
  9. fatima38

fatima38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    559
    Ödül Puanları:
    163
    Aynı dertten bende muzdaribim 30 haftalık hamileyim ve artık temizleyemiyorum, agdacıya falanda hiç gitmedim, çözüm arıyorum

10. 7 Aralık 2009
  11. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tabi bir de batık sorunu var... :S

12. 7 Aralık 2009
  13. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bence kesinlikle jilete bulaşma derim onunla baş etmek ne mümkün ben 2 yıllık evliyim ve ayda 1 kere ağdamı yaptırıyorum ve kesinlikle çok mennunum ağdadan kafan rahat oluyor bi kere, 1 ay boyunca ter temiz muayne olmaya giderken ağdanı yap doğuma kadar da çıkanları temizlersin.

14. 7 Aralık 2009
  15. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hamileliğin son haftalarında olduğumuz için,o bölgede acı hasasiyet, daha fazla.bilmiyorum,belki benimkiler ikiz olduğu için dr yasak etmiştir.dr dedimki: jilet çok çabuk çıkarıyor.emla kremi var.onu sürünce uyuşacağı için rahatlıkla ağda yapabilirim dedim.hayır,jilete devam et dedi.ya bu konuyu kafamızda fazla büyütüyoruz aslında.dr hiç dikkat etmiyor tüylerimize filan.onlar için önemli olan bebeğin ve annenin sağlığı.

16. 7 Aralık 2009
  17. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    bende henüz hamile değilim ama arada ağda yapıyorum ama bazende üşenip jiletle alıyorum. Ancak tamamen ağdaya geçmek istiyorum artık. Epilasyon aletide var ama acıtıyor o da çok. Bacaklar kolayda orası valla zor. Hamilelikte özellikle ilerleyen aylarda ağda yapmak çok zorlaşır alt tarafları nasıl göreceğiz yada nasıl pozisyon alcaz yaa. Dışarda yaptırmak çok mantıklı sir olduğu için hemen yapıyorlar ama bende utanıyorum.. Aslında en rahatı o.

18. 7 Aralık 2009
  19. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben basindan beri agda yaptiriyorum. ama doktorun da o bolgede ne olup olmadiginin umrunda oldugunu hic sanmiyorum. hamileyiz biz. her an her dakika vucut temizligimize ozen gosteremeyebiliriz. doktor da artik koskoca doktor olmus, bunu ayiplayacak degil. bence yaptiramayacak gibiysen bosver, kafana takma. hic onemi yok.