çatı muayenesi ve nts

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve turuncu__ tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : turuncu__
  1. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bu nts ne ne zaman nasıl yapılıyo ilk,kaç kere oluyo? b.de bu çatı muayenesinde üstünüze bişe örtülüyomu çatala çıkınca nası oluyo soyunma falan, o sırada akıntınız olmuyomu siliyomusunuz benimki hep ıslak da şahsen

2. 23 Eylül 2009
  3. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    36. haftamdan beri herhafta giriyoeum nts ye doguma kadar da her hafta giricem ama çatı muyenesi daha olmadım sezaryan olucam bebişim ters dönemiyecek posizyonda.umarım olmam stresli bir durum sanırım ama burda okudugum kadarıyla kendini kasmadıgın sürece hiç korkulacak bişey degil parmağıyla muayene ediyormuş dr.

4. 24 Eylül 2009
  5. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk 32. haftamda girdim. ondan sonra her hafta devam ettim. çatı muayenesinde üzerini örtüyorlar 1 dakikalık bişey. dayanılmayacak kadar bir acı değil.

6. 24 Eylül 2009
  7. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    nts ye hiç kirmedim çatı muaynesinide 39. haftada ve 40. haftada doğum yaptığım gün oldum
    üzerine örtü örtülüyor ıslak olması önemli değil çünki doktor kontrol etmeden önce iki parmağına ultrason aletini kullanırken döktüğü jelden döküyor kontrol edip çıkıyor yardım cısı peçeteni veriyor
    canım ama kasma kendini hic acımıyor desem yalan olur ama abartılıcak kadar bişey değil

8. 24 Eylül 2009
  9. BeyazBulut

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    yazmayı unutmuşum sen soyunup çatala çıkıyorsun üzerin örtülüyor doktor öyle geliyor

10. 25 Eylül 2009
  11. sonem

sonem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla bana bugün yapıldı 37 haftamdayım inan benimki çok acıdı sırf bu yüzden normal doğumdan vazgeçebilirim çünkü normal doğumda açılma var mı diye her saat başı alttan bakıyorlar mış...:CüvCüv:

12. 25 Eylül 2009
  13. BeyazBulut

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    evet bakıyorlar ama ozaman rahmin açıldığı için bişey hissetmiyorsun canım yerimseniben

14. 27 Eylül 2009
  15. turuncu__

turuncu__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nts ne o nası yapılıyo ne zaman oluyo

16. 27 Eylül 2009
  17. mhrmh

mhrmh her canlı bir mucizeee Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nts değil..nst (non stres test)...bebeğin kalp atışlarının normal olup olmadığı kontrol edilio...beline kemer giibi bişey bağlıyorlar,soluna yatıyosun..bebeğin kalp atışlarını algılayan bir cihaz var onu da karnına koyuyorlar..20 dk. öylece bekliyosun...bebişinin kalp atışlarını gösteren grafik şeklinde bi kağıdın çıkmasını bekliyosun..çok sıkıcı bişey...ama kalp atışlarını duymak harika...genelde son haftalarda yapılıo..

18. 27 Eylül 2009
  19. EU3

EU3 Guest

Kızlar sezeryan olmak isteyenlerede doktor bakıyormu çatı muaynesine merak ettimde :)))