Çatım darmış.nasıl doğursam?yardımm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve angela45 tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : angela45
  1. angela45

angela45 eriyorum.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slmlar 37 haftalık hamileyim.hamileliğin başından beridüzenli gittiğim doktor 3 gün önce çatı muayenesi yaptı çatın dar dedi.sezeryan yapçaz dedi.ben biraz normal istiyodum.neyse ben doktora inanmadım.başka bi doktora gittik bugün özel muaynanesine çatı muayenesi yapın dedim.oda çatı muayenesi şuan yapılınca anlaşılmaz.doğumda sancı geldiği an bakılır açıklığa ozaman anlaşılır dedi.gerek yok yapmaya dedi.devletin doktoru zaten özel hastane değil.gün veriyim sen sezeryan istiyosan yapalım ama sen bilirsin dedi.biz tamam düşünelim deyip çıktık.acaba budoktoramı sezeryan olsam.yoksa başından beri gittiğim özel hastanedeki doktoramı sezeryan olsam?yoksa sancı gelmesini bekleyip normal doğurabilcemmi diye bi maceramı yaşasam?napsam acaba? çokkkkkkkkkkkkkk kararsızım yardımmmmmmmmmmmm.aklı selim tecrübeli fikirlere ihtiyacım var nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr yalvarırımmmm:Saruboceq:

2. 15 Ekim 2010
  3. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benım gttığım doğum semınerındekı doktorlarda aynı seyı demıştı 39.haftada veya doğum anında çatı muayenesı yapıldığını sölemişdi...
    eğer beklersen sancı anında doktor bakıcak ve dar ise ozamn sezeryana yönledrcektır...ama genede sen bılırsın...hakkımızda herseyın hayırlısı işallah

4. 15 Ekim 2010
  5. angela45

angela45 eriyorum.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    napçam bilemedim?ya normal doğum başlayınca pişman olursam gerçekten ciddi darsa

6. 15 Ekim 2010
  7. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    daha iyi bir doktora git özelde istersen o doktorda sor olmadı sezeryan olursun...belki anlaşılıyordur önceden benımde doktorum hıc catı muayenesı yapmadı 40.haftamdayım ...normal doğum yapmamda bi sakınca varmı demıstım yok demişti kndı doktoruna guvenıyosan hıc baska yere gtme sezeryan gununu al ...netde doğal doğum hıkayelerı var sezeryanı bile sancı baslayınca alıyorlar bebek kndını hazır hıssetsın dıye...netde bn arastırmıştım çatı muayenesı yapılarak doğuma karar verılmez ancak doğum anında verılır yazıyodu....

8. 15 Ekim 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    çatın darsa hiç girişme bence normal doğuma ...

10. 15 Ekim 2010
  11. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    bencede. hem bebeğe hem sana eziyet.

12. 15 Ekim 2010
  13. durunun_annesi

durunun_annesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bencede zorlama kendini sezeryan ol çatın darsa yırtılma çok olur çok dikiş atarlar

14. 15 Ekim 2010
  15. angela45

angela45 eriyorum.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ama birkere sezeryan olursam hep olmam gerekecek.vede sezeryanda 7 kat kesiliyormuş rahim duvarı dahil.bana bu ameliyatta biraz ciddi geliyo ne yapsakkkk offffffffffff

16. 15 Ekim 2010
  17. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bence doğum anını bekle benimde çatım dardı normal doğurdum ama öyle sıkıntı çekmedim..tabiki biraz çekiyorsun pırt diye doğurmadım ama olacak o kadar 15 dk bitmişti benim..eğer zor olacaksa sezeryana alırlar..ama bence dr un baştan sezeryana dikmiş gözü zaten..

18. 15 Ekim 2010
  19. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selamlar herkese bende de çatı darlığı varmış doktorum öle söyledi kemik yapım normal doğuma uygun değilmiş. İnternetten araştırdım, doktor arkadaşlarıma danıştım kemik yapısı uygun değilse bebeğin kafası çıkarken zedelenebiliyormuş ve bebek özürlü doğabiliyormuş bu çok ciddi bi karar ben bu riski göze alamadım ve doktoruma güvendim.
    İçimi rahatlatan şu oldu doktorum 39. haftaya kadar sezeryan günü vermedi 39+5 e sezeryan günü verdi ama benim 39+3 te suyum ve nişanım geldi hiç açıklığım yoktu, sezeryana başlamadan önce epidural yapıldıktan sonra tekrar çatı muayenesi yaptı ve doğru bir karar vermişim dedi bana... oğlum şimdi 51 günlük :nazar:
    Ben yaşadığım tecrübeyi anlattım karar senin...