çatın dar denilip de normal doğum yapanlar...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve goncak4 tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : goncak4
  1. goncak4

goncak4 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim doktorum pelvis kemiğinle bebeğin başı uyumlu değil çok dar dedi.doğum esnasında vakum gerekebilir dedi.ama ben pek emin olamadım sezeryan konusunda acaba doktor bahane uyduruyomudur diye.size de böle denilip normal doğum yapan var mı aranızda nolur fikir verin:gitme:

2. 18 Eylül 2010
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım yardımcı olamicam çünkü doğumuma çok var ama sana şimdiden hayırlı doğumlar..
    sağlıkla doğur bebeğini inş...

4. 18 Eylül 2010
  5. goncak4

goncak4 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saol cnm sana da hayırlı doğumlar inşallah sağlıkla gelsin bebişlerimizopuyorumnanaktan

6. 18 Eylül 2010
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.484
    Ödül Puanları:
    238
    Başka bir doktora gözükün o zaman. Ama dr unuz baştan beri normal deyip çatı muayenesinden sonra buna karar verdiyse haklılık payı yüksek.

8. 18 Eylül 2010
  9. ayseegull

ayseegull Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    38 haftalık olana kadar hep normal doğum dedi doktorum. 2 kere çatı muaynesi yaptı ve sezeryan olacak mecburen dedi bende hiç tereddüt etmedim ve sezeryan oldum pişman mıyım asla hakkımızda bu hayırlıymış. bence doktoruna güven. inşallah sağlıklı bi şekilde bebeğine kavuşursun hayırlı doğumlar....

10. 18 Eylül 2010
  11. goncak4

goncak4 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saolun kızlar deneyimleriniz benim için önemli hepimizin bebişlerine sağlık diliyorum ben deolumunekankayizsmile

12. 18 Eylül 2010
  13. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle hayırlı doğumlar diliyorum. benim çatı muayenesinde doktorum çatımın dar ve kemiğin eğik olduğunu bebeğin başının cıkarken zorlanacağını söyledi ama normal doğum yapabileceğimi en azından ilk etapta denenebilineceğini söyledi. 39. cu haftada gece yarısı sancım tuttu 3 saat evde sancı cekip sabaha karşı hastaneye gittik. acılmama bakıp serum bağlayıp hemen doğuma aldılar kendi doktorumu arayıp cağırmaya zaman kalmadı. nöbetci doktor girdi doğumuma 7.15 te catala cıktım 7.30 da kızım doğdu. doktor bu güne kadar gerçekleşen en kolay doğum olduğunu söyledi. bence bir doktora daha görün en azından o doktorda aynı şeyleri söylerse için rahatlamış olur.

14. 18 Eylül 2010
  15. goncak4

goncak4 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm süpersin işte böle şeyler duymaya ihtiyacım var:lepi:bak senin ki önce normal denenebilir demiş benim ki direk riski var sana bırakıyorum dedi hani olmazsa sezeryana alırız falan yok yanialsanaalsanasmiletekrar teşekkür ederim içim rahatladı bunu duyunca senin de bebişine sağlıklar diliyorum:enbuyukkk:

16. 19 Eylül 2010
  17. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ben de son ana kadar normal dıyenlerdendim.çatı muayenesinde rahat durmadığım için canım doktorum adam gibi muayene bile edememişti ama dar gibi demişti.ben illa normal istıyorum dıye de sancıların başlayıpta epidurali takınca rahat rahat bakarım çatına ona göre ya sezeryana alırım ya da doğurursun demişti.amma velakın benım kzıım 40.haftayı dolurup da hala yerınden kıpırdamadığı ve suyu azaldığı için mecburen apar topar serzeryan oldum.
    bence en önemli şey doktoruna guvenmek.o bana deseydıkı daha 38.haftada falan yok senın sezeryan olman lazım gene yatrdım kuzu kuzu önune.ha içine sınmıyosa arkadaşların dediği gibi bi başka doktora daha görün.kendını de bebeğini de riske atmaya değmez.herşey kısmet.ben o kadar istedim ama dünyaya nasıl geleceğine bırazda bebek kendı karar verıyor sanırım:)

18. 19 Eylül 2010
  19. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.027
    Ödül Puanları:
    463
    doktorunuza güvenin ve risk almayın derim naçizane :1hug: