çatısı dar olupta normal dogum yapan varmı???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve smyrnl tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : smyrnl
  1. smyrnl

smyrnl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar çatı muayenesinde doktor çatın dar normal dogum yapamassın dedi bende başka bi doktora göründüm oda yapabilirsin dedi.ne yapsam bilmiyorum?kafam cok karışık benim durumumda olan var mı ?

2. 31 Aralık 2009
  3. Poseidon83

Poseidon83 sudagidan.blogspot.ae Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim ben viyanada yasiyorum burda cati muayenesi diye bisey yapmiyorlar direk normal doguma aliyorlar. catinin dar olmasi normal doguma engel teskil eden bisey digil,

gulina bunu beğendi.
  4. 31 Aralık 2009
  5. smyrnl

smyrnl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekürler ben acaba bebege dogum esnasında bişy olurmu diye çok korkuyorum .doktorlar neden psikolojimizi bozuyor?yaparsın, edersin yerine olumsuz cümle kuruyolar yapamassın ,doguramassın diyolar kendime olan güvenim kayboluyor.

6. 31 Aralık 2009
  7. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım çatın dar ise benim bildiğim doğumun zor olur.Ama bebeğin başı küçükse belki birbirini orantılar ve kolayda bir doğum olabilir.Allah yardımcın olsun...

8. 31 Aralık 2009
  9. Poseidon83

Poseidon83 sudagidan.blogspot.ae Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Zaten bebegin kafatasi dogum öncesi o yüzden birlesmiyor tam kaynamiyor, ciktigi yer ne kadar dar olursa olsun bebegin kafasi zaten ona göre sekil alicak ve ciktiktan sonra düzelicek.

Zaten bebek de anne de normal doguma uygun yaratilmis.

Burda epudral olmak icin bile en gec 38. haftadan karar vermen icin seni bilgilendirip seden imza aliyorlar. epudral istemiyorum ya da dogum zamani karar vericem diye.

Cünkü riskli birsey. burda riskli olan hersey icin dogum sirasinda digil tersine sen daha acidan kivranmadan bagimsiz karar verebiliyorken onun imzasini alirlar senden.

Eger cati darligi ne bebek ne de anne icin riskli bir durum teskil etseydi inan onu da kontrol ederlerdi.

10. 31 Aralık 2009
  11. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bu çatı muaynesi kaçıncı haftada yapıllıyor,ben 31+5 oldum veyarın dra gidicem yapmaz heralde henüz..

12. 31 Aralık 2009
  13. smyrnl

smyrnl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    37.hafta çatı muayenesı yapıyolar .darsa sezeryan diyo doktorlar

14. 23 Haziran 2010
  15. zeytohnm

zeytohnm saglıkla gellll erkegimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bananda aynını dedi 39 hafta bitti sezaryan dedi karar ver dedi bebegin omzuna başına zarar gelebilir dedi beni korkkuttuki çatı muanesine kadar normal olur diyodu teşvik ediyodu bende napıcanı bilemeyenlerdenim

16. 23 Haziran 2010
  17. kahorihama

kahorihama Kızım ve oğlum:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benimde bugün 39.hafta bitti.Çünkü bu zamana kadar hiç vajinal muayene olmadım.Dedim normal doğuma uygunmuyum diye.Doktorum çatı uygun olsa bile bazen bbebek inmez yerleşmez dedi bazende çatı dardır ama bebeğin kafası uygundur sancılar başladığında doğum anında belli olur dedi.Bu arada benim doktor zorunlu olmadıkça asla sezeryan yapmıyor.Ve sezeryanın zararlarını anlatıp duruyor.Cuma günüsuyum azaldığı için suni sancı ile doğum başlatılacak tabi bi aksilik çıkmazsa.Umarım nomal doğum olur.zemuszemus

Sebine Huseynova bunu beğendi.
  18. 23 Haziran 2010
  19. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    çatısı dar olup sorunsuz normal doğum yapanıda gördüm. fakat çatısı dar olup normal doğum yaptıktan sonra fazla zorlanmadan dolayı yıllardır hemoroid çekeni de duydum.