Çatlak olmaması için neleri kullanıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve vertigo tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : vertigo
  1. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selamlar arkadaşlar 7 haftalık hamileyim ve henüz vücüduma bişeyler sürmüyorum daha erken diye ama bir derige hamile olduğunu öğrenir öğrenmez badem yağı felan sürün diyodu.siz bişey kullanıyormusunuz? ben bu aralar çok şiştim ve sanki şimdiden başlıycak gibi çatlaklar karın bölgesii ve göğüs uçları çok önmeli diye duydum badm yağı süreyim dedim ama vıcık vıcık yağ midem bulandı

2. 12 Ekim 2010
  3. sutbeyaz

sutbeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende 7+4günlük hamileyim,1 haftadır talya nın hamileler için yağı var onu aldım,içinde 10 çeşit falan yağ var.evet yağ biraz kullnması zor oluyor,hemde insan hergün sürmeye üşeniyor ama kullancaz mecbur.birde bir krem vardı ,arkadaşımdan duymuştum ama adını unuttum yağ kullanamıyosan oda olabilir..badem yağı faydalı ama eğer vücudun kıllanmaya meyilliyse daha çok tüylenme yapıyomuş doktorum öle dedi bana,karnımda tüylenme varmış badem yağı dahada artırırmış öle demişti..neyse bebişlerimize sağlıklı kavuşmak dileğiyle...:KK46:

4. 12 Ekim 2010
  5. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    badem yagı ıı gelır kızlar

6. 13 Ekim 2010
  7. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım yağın isimini tam yazarmısın bir de nerden aldığını?

8. 13 Ekim 2010
  9. _sena_

_sena_ Toprak Kokulum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben lierac çatlak önleyici krem kullanıyorum ama açıkçası hiç düzenli kullanamadım
    şimdilik hiç çatlağım yok
    2 hafta sonra sezeryan olacağım bu 2 haftayı da atlatırsam çatlaksız
    süper olcak
    birazda vücut yapısıyla ilgili bazıları ne kullanırsa kullansın olabiliyor

10. 13 Ekim 2010
  11. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    7 hafta bıraz erken deılmı canım ben 20 haftayı devırdım hala bısey surmedım bıraz da genetık sanırım bu catlak ısı. Ama yıne de bende baslamalıyım sanırım :)

12. 14 Ekim 2010
  13. bahardoner

bahardoner Asya & Murat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sana katılıyorum sena bırazda yapı ıle ılgılı ben ılk gebelığımde 22 kılo aldım tam 65 kg olmustum.dr. tavsıyesı ıle babe kullandım ancak sadece karnıma surmustum ama karnım deıl gogus ve bacaklarımda bır suru catlak olustu ben hayatımda ılk defa catlakla gebelıkte tanıstım ama kremıde dogru duzgun surmedım o yuzden kremın faydası oldugunu sanmıyorum kg aldıgım yerlerden cılt yırtıkları olustu karnım orjınal halı ıle duruyor...suan ıkıncı gebelığım bol bol bepanthene sureceim.cıldı yenılıo esneklık kazandırıo v.s. yuzumede suruyorum yuzumu sıvılce bastıgında sadeece 1 hafta bepanthene plus suruyorum benım cıldım kuru, cıldı kuru olanlara tavsıye ederım.turkbayragi

14. 15 Ekim 2010
  15. ayseall

ayseall Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet çoğu zaman yapısal, bazılarında çatlak oluyor bazılarında olmuyor. Ama ben en çok kakao yağının iyi geldiğini duymuştum, hem kokusu da rahatlatıyormuş. Yağ olarak kullanmak istemeyenler için krem olarak satıldığını da duydum.

16. 15 Ekim 2010
  17. kahveci

kahveci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben ilk hamileliğimde sıvı vazelin kullandım.duş sırasında uyguladım hep.hiç çatlağım olmadı.bu sefer bebe yağı falan kullanırım.ama daha erken benim için

18. 15 Ekim 2010
  19. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet bence de genetik hiçbirşey kullanmadan sıfır çatlağı olanlar var ya zaten hergün nasıl sürülür bilmeme ben o kadar halsizimki başım çatlıyor hasta gibiyim sürekli daha sonraya erteledim bu işi