çatlak oluşumunu engellemek için vazelin??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ayfersmu tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ayfersmu
  1. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba.henüz hamileliğim yeni sayılır ama ilerleyen zamanlarda karnımızın genişlemesi sebebiyle vazelin sürülürse çatlak oluşumunun engellenebileceğini duydum.
    bununla ilgili başka bir tavsiyeniz var mı ya da doğruluğu ne kadar?CADIARZU

2. 19 Şubat 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    anneme sorarsan vazelin iyi geliyomuş. beni yakalayıp yakalayıp zorla sürüyo göbeeme. kaydirigubbakcemile

4. 19 Şubat 2009
  5. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    anneler doğrusunu bilir boşver sürsün madem iyiymiş.sağolsun öğrenmiş oldum.

6. 19 Şubat 2009
  7. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bende duymuştum ama uygulamam herhalde.
    Vazelin yapış yapış yapar, ben elime bile sürdüğümde kötü oluyorum.Sen rahatsan sür.

8. 19 Şubat 2009
  9. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet ya yapış yapış olma ihtimalini düşünmedimdi.bu arada bebe yağıda iyiymiş az önce öğrendim.duştan sonra sürmek faydalı olurmuş.

10. 19 Şubat 2009
  11. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bebe yağı, kakao yağı, badem yağı bunları sürebilirsin. Ben bebek yağı ve badem yağı sürüyorum duştan sonra değil hergün sürüyorum, doktorum sabah akşam sür dedi ama sabah o iğrenç kokuya dayanamadığım için gece yatarken sürüyorum. Birde bu çatlama olayı bünyesel olduğu için çokda üstüne düşmüyorum sabah akşam sürüyüm diye.

12. 19 Şubat 2009
  13. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım aşk kırıntısı çok çok sağol harika bilgiler için.dediğin gibi bünyeselde olabilir.kakao yağı deyince deniz yaz ve çikolata geliyor aklıma.sürünce vay benim canım çikolata çekti vay ben denize giricem diye tutturursam o fena:) işin şakası tabide bebe yağı hafif parfümlü olarak denenebilir.bademi bende sevmiyom.bakalım biraz daha büyüsünde hayırlısıyla inşallah.

14. 19 Şubat 2009
  15. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ne kadarlık hamilesin canım, ben 4. aydan itibaren sürmeye başladım, çok şükür hiç çatlağım yok. Bazı doktorlar 2. aydan itibaren sürün diyorlar, sürebiliyorsan şimdilik duştan sonra sürmeye başla.
    Birde çatlak oluşmaması için bol bol su iç, su vücudun nemini dengede tutuyormuş ve çatlak oluşumunu asgariye indiriyormuş. Günde en az 2 litre içiyorum ben.

16. 19 Şubat 2009
  17. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım bildiğim kadarıyla badem yağı tüylenme problemi oluşturuyormuş.bebek yağı kakao yağı ben birde jojoba yağını duydum faydalı diye. birde doktor krem tavsiye etti

18. 19 Şubat 2009
  19. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım 11 haftalık hamileyim 3 aya bir hafta kaldı.şimdiden süreceğimi bak hiç bilmiyordum.suyu gündüz içmeye çalışıyorum çünkü gece içersem devamlı tuvalete kalkıyorum. şimdi gecede bir kez garanti kalkıyorum ilk haftalarda öyleymiş.ama şükür suyuda atan bir metabolizma yapmış yarabbim muazzam yapısında.katı meyve sıkacağında meyve suyu içersem tolare edermi dedim doktoruma olur dedi ama en iisi su tabiki.