çatlak şimdi mi olur?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve marduk tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : marduk
  1. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    24 aralıkta doğum yaptım. 2 ay oldu yani. toplam 15 kilo almıştım hamileliğimde. şu anda 60 kiloyum. karnım hiç çatlamadı benim. bir tek çizgi bile yoktu. ama dün farkettim ki, göbeğimin en sağ tarafında kalçamın üstünde gibi bir kaç kırmızı çizgi belirmiş, çatlak öncesi gibi. sanırım önce kırmızı oluyor sonra mora dönüşüp, en son beyaz halini alıyor. anlamadığım çatlıyorsa bile şimdi mi çatlar karın? :KK43: yayılır mı iyice her tarafa ondan da korkuyorum!
    ne yapmalıyım bilmiyorum :KK43:

2. 1 Mart 2010
  3. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    walla bence o çatlaklar hamileleik esnasında olmuştur da sen farketmemişsindir.benim 7.aya kadar karnımda hiç çatlak yoktu görenler ne güzel hiç çatlak yok böyle de gider inşaAllah diyolardı.amaaaa ta ki 7.ay gelip çatana kadar.7.ayda başladı çatlak çok şükür fazla olmadı ama.doğumdan sonra çatlak oluşaz benim bildiğim.dediğim gibi belki de wardı sen farketmedin.yayılma gibi bişey olmaz bence.çünkü zaten esnemiş karnın yani doğum yapmışsın.inş yayılmaz!!!sağlıcakla...

4. 2 Mart 2010
  5. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    2 ay oldu doğum yapalı bi kaç gün önce farkettim, ama daha önce de olsa görürdüm. neyse belki de farketmemişimdir olabilir.

6. 2 Mart 2010
  7. nurcan006

nurcan006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben dogum yapalı 28 gün oldu hamileligimde hiç çatlak olmamıştı ve dogumdan sonra çatladıgını farkettim kırmızı çizgiler ve sonra dedigin gibi mora dönüşüyor bunun nedeni karının genişlemesi yanlız bu izler kalıyomuş

8. 2 Mart 2010
  9. KBY

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bildiğim we yaşadığım karın gerildiğinde çalaklar oluşur doğumdan sonra da esnekleşir zaten.walla ben ne yalan söyliyim doğumdan sonra çatladığını ilk sizde duydum.kafamçokkarıştı

10. 6 Mart 2010
  11. mehtap0606

mehtap0606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben 5 aylık hamileyim çatlak için bebe yağı kullanıyorum yeterli olur mu sizce sizler ne kullandınız faydasını gördünüz mü?

12. 6 Mart 2010
  13. KBY

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım,ben phytolastil lierac da kullandım ama yok...bana doktorum demişti zaten sen ne yaparsan yap bu çatlaklar olur diye.we eminim benim kadar sistemli kullanan bir anne de yoktur.hergün istisnasız kullanıyodum ama nooldu?yine oldu.kaçış yok yani bi de derinin elastik olmasına da bağlı bu ama genelde oluyo.sağlık olsun bebeklerimiz sağlıklı olsun da...ne olursa olsun..sağlıcakla...

14. 6 Mart 2010
  15. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben ilk hamile kaldigimdan beri karisik yag hazirliyorum kendime
    badem, bugday, kakao,zeytin yagi ve susam yagini esit sekilde karistirip suruyorum gogsumden diz kapagima kadar hergun hatta bazen kasininca gunde 2 kere insallah olmaz

Son düzenleme: 6 Mart 2010
  16. 10 Mart 2010
  17. diantus

diantus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çatlak tamamiyle bünye meselesi. bazen ne kullanırsanız kullanın oluyor..

18. 29 Mart 2010
  19. hasret0587

hasret0587 BAL KIZIM we BAL OĞLUŞş:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ailemin tümünde baştan aşağı göbek sırt kalça bacak çatlakları dolu bnde çok korkardım bikini giyemeyeceğim die we eczacımın önerisiyle ( o da aynı kremi kullanmış) lierac paris phytolastil kullandım we pürüzsüz bir şekilde hamileliği atlattım kremim son 3 hafta bitmişti yeniden almadım bebe yağıyla idare ettim sonrasındada bişey olmadı..