Çatlak Tedavi Edilebilir

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve SHADOWGIRL tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  23 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 1. SHADOWGIRL

  SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  957
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  108
  [​IMG]
  Bu yazımızda sizlere çatlaklardan ömür boyu kurtulabileceğiniz müjdesini vereceğiz ve sizlere nasıl bir tedavi uygulamanız gerektiğini anlatacağız.
  Şüphesiz ki sadece şeker kullanarak pasta yapamadığımız gibi tek bir tedavi yöntemini de kullanarak çatlak tedavisi yapamayız. Önce çatlak nedir ve neden meydana gelir onu öğrenelim sonra sizlere çatlak tedavi protokolünü anlatacağım.
  Çatlağın neden oluştuğunu anlarsak, nasıl tedavi edeceğimizi daha rahat anlarız.
  Benim inandığım bir konu var, vücudumuzda iyileşme başlaması için mutlaka bir tetik mekanizmasının harekete geçmesi gerekliliğidir. Bazı durumlarda bu mekanizma otomatik olarak devreye girse de birçok durumda bunu bizim harekete geçirmemiz gerekir. Vücudumuz genellikle bütünlüğünü tehdit eden durumlarda bu tetik mekanizmasını otomatik olarak devreye sokuyor, fakat bütünlüğünü tehdit etmeyen durumlarda o kadar ilgili davranmıyor. Kısaca elimiz kesildiğinde bütünlüğü tehdit eden bir durum sözkonusu ama çatlak oluştuğunda bu tehdit söz konusu değil. Elimiz kesilince iyileşiyor ama karnımız çatladığında iyileşme gerçekleşmiyor. Bu durumda tetik mekanizmasını bizim çekmemiz gerekir. Bunu yapmak için çatlağın aslında vücudun bütünlüğünü tehdit edebileceğini göstermemiz gerekli. En etkili yöntem, çatlak olan bölgeyi yara şekline döndürmek. Çünkü vücudumuz kesikleri ve delikleri iyileştiriyor. Bizde çatlak olan bölgeye binlerce minik delik açalım. Her iğne deliğini vücut iyileştiriyorsa, çatlak olan bölgede açtığımız binlerce deliğide iyileştirecektir. Bu binlerce deliği tek tek açarsak çok zor olur hemde çok canımız yanar. O zaman ne yapalım, üzerinde yüzlerce iğne olan bir makineyi çatlakların üzerinde gezdirelim. Çok ince ve küçük iğneler olduğu için canımız çok yanmaz üstelik daha önce o bölgeye cilt yüzeyinden emla veya benzeri bir uyuşturucu krem sürdüysek, hemen hemen hiç ağrı hissetmeyiz. Ne dersiniz mantıklı geldi mi? Bir de bu delikleri açtığımızda aynı bölgeye hücre yenileyici bir solüsyon veya krem sürersek, bu deliklerden bu solüsyon veya krem daha çabuk emilip hedef bölgeye ulaşarak tedavimize extra katkısı olur. Tabii bu yapılan işlemlerde steriliziteye de dikkat etmemiz gerekli. Bu nedenle delikleri açtığımız aletin de steril edilebilir olması veya tek kullanımlık olması gereklidir. Bu anlattığım aslında şu anda kullandığımız bir yöntem. Kullandığımız araç microroller adını verdiğimiz bir disk. Her biri 42 konik iğne ucu ihtiva eden paslanmaz çelikten mamul, 5 veya 7 diskin birleşmesi ile oluşturulmuş bir roller. Yapımında sterilizasyona uygun plastik malzeme ve saf çelik kullanıldığı için güvenli. Sanırım çatlaklarınızdan kurtulabileceğinize inanmaya başladınız.
  Dr. Fevzi Özgönül
  Microroller ile ilgili bilgiler :

  Microroller nedir ?
  Microroller paslanmaz saf çelik disk şeklindeki bir levhadan lazer kesim ile oluşturulmuş 210 adet 0,5 mm , 1 mm ve 1,50 mm uzunluğunda konik tarzda iğne uçlarını üzerinde bulunduran silindir şeklinde bir rollerdir.

  Microroller nasıl etkiler ?
  Microroller üzerindeki saf çelikten yapışmış iğne uçları vasıtası ile cildin üzerinde mikro travmalar oluşturarak , cildin yeni hücre oluşturmasını tetikler. Herhangi bir şekilde peeling etkisi oluşturmadığı için cildin en üst koruyucu katmanı olan stratum corneum tabakasına zarar vermez. Bu nedenle peeling sonrası gelişebilecek yan etkileri yoktur.

  Microroller hangi tedavilerde kullanılabilir ?
  Microroller cildin yeni hücre oluşturmasını gerektiren hertürlü tedavide kullanılabilir. Yüz gençleştirme, saçlı derinin güçlendirilmesi, akne tedavisi, çatlaklarda, kol sarkmalarında, karın sarkmalarında, bacaklardaki sarkmalarda, selülitte, yara iyileşmelerinde, decubitus ülser yaralarında, kapanmayan diabet yaralarında, yanıkta kullanılabilir. Fakat tüm durumlarda doktor kontrolünde steriliteye mutlak önem vererek kullanılmalıdır. Şüphesizki tek başına tüm bu tedavileri yapması mümkün değildir. Bu saydığımız rahatsızlıklarda yardımcı araç olarak kullanılabilir.

  Microroller steril edilebilirmi ?
  Evet saf çelikten ve sterilizasyona dayanıklı bir plastikten üretildiği için steril edilebilir.

  Microroller ne kadar kullanıma dayanıklıdır ?
  Saf çelikten üretildiği için sert bir zeminle karşılaşmadığı müddetçe rahatlıkla kullanılabilir.
  ALINTIDIR
   
 2. 24 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 3. twetty84

  twetty84 Sevmekten kim usanır... Üye

  Katılım:
  28 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3.346
  Beğenildi:
  41
  Ödül Puanları:
  148
  güzel anlatmışlar fakat nedense geçireceğini düşünmüyorum bide okadar para akıtıyoruz yapıpta geçiren olusa zaten haberimiz olur :jeyyar:
   
 4. 24 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 5. SHADOWGIRL

  SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  957
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  108
  evet haklısın geçenlerde tv de dinledim çok ünlü bir doktor çatlağın görüntüsünü belki hafifletirler ama çatlağın tedavisi yok dedi:umursamaz:
   
 6. 4 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 7. yarennkara

  yarennkara Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  valla bence geçeceğine inanmıyorum öyle olsa para içinde yüzen insanların ne kilosu olurdu ne selüliti,ne çatlağı dimi ama???
   
 8. 13 Şubat 2012
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 9. pinpirikli35

  pinpirikli35 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Şubat 2012
  Mesajlar:
  36
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  bir çok yolu denedim spor ve mesajla çok azalıyor ama tamamen geçeceğine inanmıyorum
   
 10. 17 Şubat 2012
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 11. buzzycha

  buzzycha Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  25
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  çok güzel bi paylaşım çok teşekkürler
   
 12. 10 Mart 2012
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 13. qzhr

  qzhr Ya Afüv Üye

  Katılım:
  18 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  179
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Kesinlikle sana katılıyorum canım :KK70: tebrik ederim seni...