çatlaklar Için Ne önlem Aliyoruz?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve misskokulumm tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

26 Nisan 2008
    Konu Sahibi : misskokulumm
  1. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar çatlaklar hamileliğin en korkulan ve kaçınılmaz sonucu ama gene de bazı önlemler albilirmiyiz sizce?Ben bol su içmenin faydasını duydum bi de bebe yağı aldım onu kullanacam badem yağının tüğlenme yaptığını dudum.Siz ne dersiniz?CADIARZU

2. 27 Nisan 2008
  3. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben bol bol su içmenin yanında akşamları zayetinyağı sürüyorum badem yağı da aldım arada bir onu sürüyorum.başka yapılcak birşey yok zaten bunların dışında.Karın bölgem ve göğüsteki damarlar çok erken gerilip belli oldu benım.herkes ozaman çok çatlarsın dedi.bende neredeyse 2. aydan beri bakımını yapıyorum devamlı.ama bılıyorsun olacaksa önüne geçilmiyormuşama erken başlamak yinede azaltıcı bir etken.biz önlemimizi alalım da sonra catlayınca bir şey yapmadık dıye üzülmeyelim.bu arada sadece badem yağı değil hepsi tüylenme yapıyor.ama çatlaklar gıbı buda hormonal olduğu için onleyebıleceğimizi düşünmüyorum.benım bıraz tuylenme oldu ama çaresıne bakarım elbet dert etmıyorum.

4. 27 Nisan 2008
  5. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben ilk hamileliğimde LIERAC kullandım göğsüme ve karnıma sürmüştüm sadece 21 kilo almama rağmen hiç çatlamadı..ama bacak aralarıma ve kalça kısmıma hiç sürmedim niye sürmedim bilmem daha 19 yaşındaydım nerden bilim neresi çatlarsırnaşık şeysırnaşık şeyve lakin bacaklarım çok çatladı..şimdide sabahları lierac akşamları badem yağı kullanıyorum tüylenme olayınıda hiç duymamiştım hatta doktorum kakao yağıyla badem yağını karıştırıp sür demiştii.

6. 27 Nisan 2008
  7. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben hamileliğimde mustelanın ürünlerini kullandım öğüs bacakve karın için hiç çatlak olmadı ama bunlar bünyeye görede değişiyor biliyorsunuz

8. 27 Nisan 2008
  9. seher hayat

seher hayat Guest

duştan sonra ıslak vücuda bebe yağını sürerseniz çok işe yarıyor. 2. gebeliğim ve pek çatlağım yok.ilkinde 23 kilo almama rağmen

10. 27 Nisan 2008
  11. yaxgxmur ankara

yaxgxmur ankara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    lierac kulanıcam daha başlamadım 4 . ayda başlıycam kakao yağı ve bebe yağıda duydum iyi geliyomuş diye

12. 1 Mayıs 2008
  13. Kires

Kires Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.221
    Ödül Puanları:
    148
    Bana doktorum Pregnacare verdi aldım ay keşke almaz olaydım sözüm ona bitkisel miş miş bi ben yokum içinde zorla sürüyorum arada buğday yağı kullanıyorum...ama kakao yağı ve bebe yağı almayı düşünüyorum...

14. 3 Mayıs 2008
  15. gulan06

gulan06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    selam hamişler bende duş jeli kullanıyorum nemlendiricili etkisi çok.
    birde eşim eczaneden krem nemlendirici almış değişik bişey 16 ytl adı aklıma gelmedi onu kullanıyorum...............
    zaten benim karnım tüylendi erkek bebekte oluyormuş diyorlar bebe yağı alacağım onunda faydası çokmuş..................

16. 6 Mayıs 2008
  17. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de banyo sonrası sebamedin bebe yağını,diğer zamanlarda da lierac diye bir jel var onu kullanmaya karar verdim.Yani gün aşırı yıkandığıma göre bir gün biri,diğer gün öteki.

18. 8 Mayıs 2008
  19. ilknurdk

ilknurdk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2. aydan itibaren bebe yağı kullandım ama karın çevremde tüylenme yaptı hemen bıraktım. 3. aydan itibaren doktorum pregnacare diye bi krem verdi onu akşam yatarken düzenli olarak kullanıyorum bitkisel bi krem şimdilik sorun yok