Çatlaklar için öneri...ÖNEMLİ!!!

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve KilicBaligi tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : KilicBaligi
  1. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Hızlı boy uzamasından dolayı vucudumda çatlaklar oluşmuştu, kalça,bel ve bacakların iç kısımları beni çok rahatsız ediyordu tabii elimden geldiği kadar bu iş için üretilen jellerden edindim düzenli kullandım işe yaramadı sonra güzellik merkezine gittim 3 farklı terapi yolu denedim toplam 1,5 sene tedavi görüp binlerce lira harcadım ama bu görüntüyü biraz iyileştirmekten başka bir işe yaramadı üstelik bıraktıktan kısa süre sonra aynı duruma geliyordu.Tam umudumu kaybetmek üzereyken bir amerika yolculuğu sırasında TCA peeling diye bir ürün ile tanıştım kafaya koymuştum ve almaktan baka çarem yoktu...Herneyse ıstanbula döndüğümde bu uygulamayı gereken bölgelere yaptım 10 gün sonra cildim tertemiz ve çatlaklar görülmeyecek kadar hafiflemişti aradan 1 ay geçtikten sonra 2. uygulamayı yaptım sonuç olarak o gün bu gündür artık çatlak diye bir derdim kalmadı...ınternete TCA Peeling yazarak araştırma yapabilirsiniz aynı asidin düşük seviyede olanları akne,çukur ve iz tedavisi için yüzde kullanılıyor...Sorusu olanları beklerim.Umarım herkesin işine yarar...

Bu arada özel mesajla soru soran arkadaşlar var, ben bu konuda deneyim sahibiyim bu yüzden korkmadan kullanabildim ama lütfen siz bir dermatoloğa veya güzellik merkezine yaptırın çünkü olası bir hata,ürünü fazla tutma veya yanlış kullanma geri dönüşümsüz sorunlara neden olur...

Not: Kızlar, lütfen özel mesaj atmak yerine konu başlığında soru sorun ki, herkes bilgilensin...

UYARI: DAHA ÖNCE FORUMDA YAZDIM AMA BIR KEZ DAHA YAZMAK ISTIYORUM, ARKADAŞLAR BU YONTEM SIZIN EVDE YAPABILECEĞINIZ BIR YONTEM DEĞIL, EĞER GÜZELLIK UZMANI VEYA DERMATOLOG DEĞILSENIZ LUTFEN KENDI BAŞINIZA KARAR VERIP ÜRÜNÜ ALIP EVDE DENEMEYE KALKMAYIN.BEN BU BAŞLIĞI BOYLE BIR UYGULAMANIN VARLIĞINDAN HABERDAR OLASINIZ DIYE AÇTIM, KENDI BAŞINIZA UYGULAMA YAPMANIZA YARDIMCI OLMAK IÇIN AÇMADIM,LUTFEN GEREKSIZ MESAJLARA ENGEL OLALIM VE POLEMIK YARATMAYALIM KI BAŞLIĞIMIZ BIR KEZ DAHA KAPATILMASIN

Son düzenleme: 7 Eylül 2009
  2. 1 Temmuz 2009
  3. melik_riza

melik_riza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorum adını hiç duymadım ama denemek lazımm saol

4. 1 Temmuz 2009
  5. Cardialgia

Cardialgia Hayallerim gerçek olsun... Pro Üye

Beğenildi:
    653
    Ödül Puanları:
    188
    fiyatı ne kadar acaba bilgilendirirmisin...cild soyuluyormu açıklarmısın lütfen:uhm:

6. 2 Temmuz 2009
  7. KilicBaligi

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Bu bir marka adı değil, acidin adı TCA ve iz, sivilce, kırışıklık gibi lezyonları geçirmek için kullanılıyor:)

8. 2 Temmuz 2009
  9. KilicBaligi

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Canım ben Amerika'dan aldığımda 15 dolar bir şeydi şu anda yine ebay'da kargo ie birlikte aşağı yukarı 50 liraya falan gelir...Evet canım kullandıktan sonra 7 gün içinde cilt tamamen kendini yeniliyor ve cam cila atılmış gibi yepyeni taze deri çıkıyor ortaya...

10. 2 Temmuz 2009
  11. KilicBaligi

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Cansucuğum, benim çatlaklarım hızlı boy uzamasına bağlı oluşmuş çatlaklardı ve aşağı yukarı 15 yaşımdan beri duruyorlardı.Ben ürünü Türkiye'den almadım ve yenisini almaya ihtiyacım olmadı ama olsaydı yine Amerika'dan alırdımçünkü burada asid oranı arttıkça TCA değil AHA asidi kullanıldığını öğrendim bu yüzden imkanı olan ebay'dan alsın.Bunun dışında ürünü bütün sorunlu bölgelere bir sünger veya pamuk yardımı ile sürüyorsun kullanma talimatında 3 dakika diyor ama ben canım yanmaya başlayıncaya kadar beklemiştim, zaman dolunca su ile yıkıyorsun, ardından medicasol veya bepanthene merhem sürüyorsun.Önce kızarıyor sonra yavaş yavaş cilt gerilmeye başlıyor,bu sürede bol bol nemlendirmek şart... 3 gün içinde sürdüğün yerlerdeki deri kahverengi bir hal alıyor ve yavaş yavaş dökülmeye başlıyor.Zaten deri döküldükten sonra alttan çıkan bebek deriyi görüyorsun...Ben %70-80 oranında tca kullandım ve 2 seferde tamamen geçti, iz falan kalmadı arkadaşım...Yalnız dikkat etmeniz gereken eğer bu konularda tecrübeli değilseniz sakın sakın sakın evde bu oranda bir ürünü denemeyin, ürünü alın ve bir dermatolog yada güzellik merkezine yaptırın...Çatlakların derinliğine bağlı olarak bir kaç seansta geçecektir...

Son düzenleme: 2 Temmuz 2009
  12. 2 Temmuz 2009
  13. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    bizlerle paylaştığın için teşekkürler canım bu güzel sonuçlar adeta mucize canımkaydirigubbakcemile5 eminimki açtığın bu başlık çok rağbet görecek önerdiğin yerden inceleyip almak istiyorum biz bayanların en büyük sorunu vücudunda çatlak olması karın bölgesinde de uygulanırmı acabayerimseniben

14. 2 Temmuz 2009
  15. KilicBaligi

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Aynen benim içinde büyük bir mucize olmuştu çünkü ne de olsa kışın kapatsakta yazın her şey ortada insan çekiniyor...Anemin karın çatlaklarına uyguladım görünürlüğünü epey azalttı ama tam geçirmedi tabii onun çatlakları 40 senedir orada eğer seninkiler daha yeni ise ve karnında aşırı fazlalık yoksa bence işe yarayabilir...

16. 2 Temmuz 2009
  17. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    benim çatlaklarım 13 senelik zayıf bir kişiyim karın bölgem ve kalçam da çatlaklar var dediğin gibi yaz aylarında deniz sezonu açılınca o çatlaklarla insan içine çıkmaya çekiniyorum büyük sıkıntı:kedi:.birde ben bakındım biraz tcaya %30 var %70.lik göremedim

18. 2 Temmuz 2009
  19. Cardialgia

Cardialgia Hayallerim gerçek olsun... Pro Üye

Beğenildi:
    653
    Ödül Puanları:
    188
    bazı sitelerde 85 tl diyor %30 olan ne yapmalıyız?bende pek yok belli belirsiz ama hiç olmamasını istiyorum...normal gidip alabileceğimiz bir yer varmı? kusura bakma çok soru soruyorum ama idare et be canım :kedi::1rolleyes:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.