çatlaklar için vazelin kullanmak zararlımı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve denizkızıl tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : denizkızıl
  1. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba anne adayları.
    24. haftamdayım ve çatlaklar için badem yağlı losyon ve beyaz vazelini karıştırarak kulanıyorum. yanlız vazelindeki petroleum maddesinin gebeikte zararlı olduğunu duydum.bu konuda bilgisi olan yada benim gibi vazelin kullanan var mı

2. 16 Ekim 2009
  3. duyguby

duyguby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben dün 2 adet bebe yağı aldım.;Vazelinin kıvamından da çok hoşlanmıyorum çünki.bebe yağının birinde doğal badem yağıda var.
    Ben kullanmadım canım ama bebe yağı daha rahat olmazmı senin için...

4. 16 Ekim 2009
  5. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    banyodan sonra vücut nemliyken sürülen bebe yağı çok iyi geliyo.Çok güzel nemlendiriyo.Ben banyodan sonra bazen badem yağı bazen bebe yağı sürüyorum.Gün içinde de susam yağı.Vazelinin gerçekten kıvamı çok koyu sürmek zor içinde de zararlı madde varsa başka bişey kullan bence.

6. 16 Ekim 2009
  7. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18

canım ben en başından beri hep bebe yağı kullandım ama cildim çok kuru olduğu için yalnız bebe yağı yeterli gelmedi ve pul pul dökülmeler kaşınmalar oldu bir müddet sonra.bebekler için olan vazelin vardı bende her zaman kullanırım cildim kuru olduğu için onu kullandım ve ne kuruma ne kaşınma kalmadı hiçbir zararıda olmadı çok şükür.ama sen yinede sor dr na istersen.

8. 16 Ekim 2009
  9. denizkxixzxixl

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri bebe yağı kullanıyorum, ama karnım büyüyüp gerilmeye başladı ve artık bebeyağı yetmiyor. göbeğimin yan tarafları pulpul resmen.
    vazelin oldukça kıvamlı evet ama ben niveanın bademyağlı bakım losyonu ve beyaz vazelini avcumda iyice karıştırarak sürüyorum, çok iyi geldi, pullanmalar geçti ama bu petroleum maddesinin zararlı olduğunu duydum burdan, mesaj yazan kimdi ve topic hangisiydi bulamıyorum.

10. 16 Ekim 2009
  11. denizkxixzxixl

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamile olduğumu öğrendiğim ilk günden beri bebe yağı kullanıyorum, ama karnım büyüyüp gerilmeye başladı ve artık bebeyağı yetmiyor. göbeğimin yan tarafları pulpul resmen.
    vazelin oldukça kıvamlı evet ama ben niveanın bademyağlı bakım losyonu ve beyaz vazelini avcumda iyice karıştırarak sürüyorum, çok iyi geldi, pullanmalar geçti ama bu petroleum maddesinin zararlı olduğunu duydum burdan, mesaj yazan kimdi ve topic hangisiydi bulamıyorum.

12. 16 Ekim 2009
  13. denizkxixzxixl

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sistemde sorun var sanırım, mesajım iki kere çıktı, pardon...

14. 16 Ekim 2009
  15. FONDILYA

FONDILYA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben şuan 23. haftadayım.. sadece bebe yağı kullanıyorum her sabah banyodan sonra..
    normal şartlarda zaten cildim kurudur.. ama şimdilik herhangi bir çatlak ya da pullanma olmadı neyseki..
    umarım böyle devam eder..

16. 25 Ocak 2010
  17. Chocuk

Chocuk Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Evet, vazelin sürülmemeli.Doğumdan sonra kullanılabilir ama bebek varken karna sürmeyin.

18. 25 Ocak 2010
  19. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Susam yağı ve badem yağını dönüşümlü olarak kullanıyorum çok geriliyor acıyor yağlayınca bayağı iyi geliyor....