çatlaklar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Eylxuxl_ce tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Eylxuxl_ce
  1. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben daha 13 haftalık hamileyim ama bacaklarımın ust kısmında çatlaklarım oluyor daha cok erken değilmi ama kırmızı kırmızı olmus resmen çatlak yani.Ne yapabilirim bilgisi olan varmı.

2. 27 Ağustos 2009
  3. yaz34

yaz34 ALLAHIM SEN KORU BİZİ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım nezaman olacağı yada olup olmayacağı bünyeye bağlı.doktorlar eğer çatlayacağınız varsa en pahalı kremleri bile sürseniz çatlarsınız diyor.oyüzden pahalı bişeyler yapma derim tabi karar senin.

bol bol su içeceksin bu kesinlikle şart.ayrıca ben kakao yağı ve acı badem sütüne başlayacağım.sende dene.bunlar cildi nemlendiriyor ve iyi geliyor.

4. 27 Ağustos 2009
  5. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende henüz yok bişi ama ben de yağlara başladım sen de dene nemlendirici.

6. 27 Ağustos 2009
  7. lolitamm

lolitamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende 14 haftalık hamileyim şimdilik çatlağım yok kakao yağı ve badem yağı karıştırım her gece sürüyorum doktorum krem vermişti 2 gün kullandım ama çok kaşıntı ve kızarıklık yaptı kremi bıraktım bunları kullanıyorum

8. 27 Ağustos 2009
  9. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Badem yagını duymustum ama acı badem sutuyle kakao yagını duymamıstım inşallah daha fazla olmaz catlak korktum vallahi kullanmaya baslıcam bende

10. 27 Ağustos 2009
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kızmızı diyosun bunlar normal çatlak değilde damar çatlaması olabilirmi çünkü çatlak için çok erken canım

ayrıca hep söylerim çatlagı önlemenin en önemli yolu ne sürersen sür günde 2 kere sürüceksin cildi asla kuru bırakmıcaksın kilo alımını dengeliceksin anii kilo alımı hamile olsun olmasın herkişide çatlak yapar benim ernegnlikten kalma çatlaklarım var kalçamda birde kuru ve gergin cilti asla kaşımıcaksın
    kaşınıyosa hemen krem sürüp sıvazla yada soğuk su sür

ben 12. haftamdan beri bebe yağı sürüyorum zaten hep sürerdim hamilelikte günde 2 kere sürdüm
    bol su içtim ve meyve yedi,m meyvedeki su oranıda cildimizin için çok önemli ve kaşımamaya özen gösteriyorum özellikle son ayda çok kaşınıyo ama hemen soğuk su tutuyorum
    şükürki 39+5 oldum hiç çatlağım yok

12. 27 Ağustos 2009
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    benimde popom çatladı üstelik daha 10 haftalıkken dr gösterdim catlak dedi susam yagı çilek yagı sürüyorum

14. 27 Ağustos 2009
  15. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Maşallah canım ne güzel ... Aslında bilmiyorum bacak diyorum ama yani nasıl anlatayım simdi baldır denen yerde yani kalçamın hemen altında orda damar çatlaması olurmu hiç bilmiyorum ki en basta korktum bu nedir diye sonra acaba catlak olabılırmı diye aklıma geldi.

16. 27 Ağustos 2009
  17. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Seninkide kırmızımı , sonradan beyaz leke gibi oluyor değilmi.

18. 27 Ağustos 2009
  19. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    catlaklar önce kirmizi olarak basliyo malesefki ve ne yaparsan yap gitmiyolar..ama daha fazla olmamasi icin tedbir alabilirsin..catlamaya meyilli bi vücutun var demekki bol bol nemlendir cildini..ama bunu yaglarla degil nemlendiricilerle yap...yaglar zaman icinde kullanima alisinca vücutun dahada kuruluk yapiyo......bol su ve nemlendiricilerle devaminin gelmesini engelleyebilirsin...
    badem yaginida öneriyo doktorlar ama asiri killanma yapiyo haberin olsun...