Çatlakların tek çözümü....

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve kalicimakyaj tarafından 14 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kalicimakyaj
  1. kalicimakyaj

kalicimakyaj Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Vücutta oluşan çatlakların iki sebebi vardır.İlk ve en önemli sebebi çocukluk döneminden gençkızlık dönemine geçişte basen,bacak,göğüs...vs gibi bölgelerde genişleme sonucu oluşur.İkincisi ve aslında bilinenin aksine en az sebeplerden ikincisi aşırı kilo alma.Aslında genelde çatlaklar ilk sebepten kaynaklanır.O nedenle avrupalılaların bebeklikten itibaren tüm vücutlarını bebeyağı ile nemlendirme alışkanlıklarının altında ileride vücutlarında çatlak oluşma ihtimalini sıfıra indirme çabası yatar.Fakat biz Türk bayanları bırakın duştan sonra yağlanmayı banyo sonrası elimizi tenimize dokundurduğumuzda gıcır gıcır ötmezse kendimizi temizlenmemiş hissederiz.Derinin PH dengesi duş jelleri ve sabunlarla kolayca bozulur.Ardından sürülen yağlar toparlanmasına yardımcı olur.Çatlaklar ilk oluşmaya başladığında kırmızı ve morumsu renklidir.Belki bu süreçte müdahele edilirse bir parça düzelebilir.Zaman ilerledikçe beyazlaşarak sedefimsi parlak bir görüntüye ulaşır ki allemi cihan olsa hiçbir teknoloji hiçbir kozmetik ürün onları yok edemez.O nedenle çevrenizde genç kzıı olan ya da kız bebeği sahibi annelere onların vücutlarını yağlamaları gerektiğini anlatın.Siz yaşadınız bari onlar yaşamasın.Böylece hep beraber bilinçlenelim.Bu arada bebeyağını banyodan sonra sürmek size sıkıntı veriyorsa onun da pratik yolu var.Duş sırasında son durulama suyuna birkaç damla bebe yağı damlatarak boynunuzdan aşağıya dökün bütün vücudunuzda gezdirin sonra da direkt havluyla kurulanın.Hem olası çatlak riskinden kurtulacak hem de görün nasıl ferahlatıcı etkisini hissedeceksiniz.Kolay gelsin...

2. 14 Ocak 2009
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Güzel ve çok doğru ben hamileliğim boyunca göbeğimi nemlendirdim ve çatlağım hiç olmadı daha öncede bu tür konularda ilgiliydim ve iyide olmuş sıkıntım olmadı.Özellikle bende tavsiye ederim.

4. 14 Ocak 2009
  5. TheShe

TheShe Guest

Evet genç kızlığa adım attığım zamanlar annem duştan sonra kova tarzı birşeyin içine biraz bebe yağı koyup, en son onunla durulanmam konusunda bir alışkanlık kazandırmıştı. Uzun yıllar devam ettim ama ne olduysa sonradan bıraktım :1no2:

6. 16 Ocak 2009
  7. dlruba

dlruba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benım karnım ve basenlerım aşır şekılde çatlak hamılelegımde oldu hiç birşey le tedavisi olmuyor çatlagın vucudunuzu sureklı nemlendırın ılerde bnim gıbı sorunlarla karşılaşmayın

8. 22 Ocak 2009
  9. DATLUMMM

DATLUMMM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya ben 17 yaşında bir genç kızım heralde gençliğimden kaynaklanan yada çok fazla hızla kilo alıp vermemden kaynaklanan bacaklarımda popo bölgemde ve göğüslerimde çatlaklar var şimdi zayıfladım ve kilomu sabitledim ama bu çatlaklardan kurtulamadım hiçmi yok bi yöntemi artık vucüdumda istemiyorum ben bunlarıı:1no2::kızgın:

10. 22 Ocak 2009
  11. DATLUMMM

DATLUMMM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki şu bonie kremi?sitemizdede çok tartışılıyo ama herkes aynı cevabı söylemiyo bende almayı düşünüyorum bu kremi ama çok kararsızım ya kullandığım zaman daha fazla çatlak oluşursa yada çatlaklarımı belirginleştirip hiçbi fayda vermezse lütfen aydınlatın cevaplarınızı bekliyorummsenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

12. 22 Ocak 2009
  13. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ben neden bu haberi doğumdan önce okumadım çatlaklarım yol gibi :KK43:

14. 27 Ocak 2009
  15. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    ii oldu bunu okuduğum en azından hamiş oldummu bi fikrim olacak sağol teşekkür ederim ...

16. 27 Ocak 2009
  17. Perfectnose

Perfectnose Guest

hiçte değil !!! dışardan sürülen şeyler ciltin yapısını değiştiremez esnek yapamaz yani kremler çatlağı önlemez diye bas bas bağırıyolar..

18. 27 Ocak 2009
  19. Blair Witch

Blair Witch DurdurunDünyayıİnecekVar! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    benim bir yakınım hamileliği boyunca karnı çatlamasın diye krem sürmüş ancak kalçalarının alt kısımlarının çatlayacağını düşünmediğinden o kısımlara sürmemiş....doguma girerken karnında ufacık bir catlak yokken,kalcasının alt kısmı kan damarları gibi kıpkırmızı catlakla doluydu...yani krem,vazelin,yağ sürülen yerle sürülmeyen yer arasındaki farkı o zaman gördüm.delikafadulden

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.